سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - 25 Feb 2020
 
۱
۷
با حساب آمار آقای سخنگو؛

اموات هنوز هم یارانه می‌گیرند!

چهارشنبه ۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۳۱
کد مطلب: 429641
آمار اعلام شده از سخنگوی دولت درباره تعداد یارانه بگیران، انصرافی‌ها و البته اظهارات وزیر کار مبنی بر حذف ۲۰۰ هزار نفر از فهرست یارانه بگیران نشان میدهد که کماکان اموات هم یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی را دریافت می کنند.
اموات هنوز هم یارانه می‌گیرند!
به گزارش جهان به نقل از تسنیم، هفته گذشته بود که برای اولین بار محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت تعداد دقیق یارانه بگیران را به خبرنگاران اعلام کرد که براساس این آمار در خردادماه ۷۶ میلیون و ۵۷ هزار و ۴۳۰ نفر یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی را دریافت کرده اند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی که سه شنبه هر هفته بعنوان سخنگوی دولت به جمع خبرنگاران می آید در نشست این هفته خود اعلام کرده که ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از دریافت یارانه انصراف داده اند!

گفتنی است که اگر این دو آمار را در کنار آمار تعداد حذف شده ها از فهرست یارانه بگیران قرار دهیم به جزئیاتی جدید از تعداد یارانه بگیران در جامعه آماری کشور خواهیم رسید.

قبلاً علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده بود که ۲۰۰ هزار نفر از فهرست یارانه بگیران خط خورده اند هرچند این آمار از سوی نمایندگان مجلس کمتر و بیشتر اعلام می شود ولی در این گزارش آمار اعلام شده از سوی دولت مستند می باشد.

بنابراین اگر آمار دقیق یارانه بگیران، انصرافی‌ها و حذف شدگان را در کنار جمعیت ایران قرار دهیم مشخص می شود که با احتساب حذفی‌ها و انصرافی‌ها مجموع یارانه بگیران ۷۸ میلیون و ۵۶۰ هزار نفر بوده اند.

این درحالی است که طبق اعلام مرکز آمار جمعیت ایران تا ساعت ۱۵:۰۰ روز سه شنبه دوم تیرماه معادل ۷۸,۴۴۲,۸۶۱ نفر بوده است! بنابراین می توان گفت که در فهرست یارانه بگیران کماکان اسامی اموات نیز وجود داشته است!

نوبخت البته در توضیح این تناقض آماری گفته است که " این که جمعیت ۷۷ میلیون است و ۷۶ میلیون نفر یارانه دریافت می کنند دو علت دارد. سال گذشته که مجددا ثبت نام انجام شد ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر انصراف دادند، علاوه بر آن هر ماه هم ۱۱-۱۰ هزار نفر انصراف می دادند از سوی دیگر ما با افزایش جمعیت مواجهیم و در هر سال بیش از یک میلیون نفر به جمعیت ایران اضافه می شود".
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Romania
من نمی دونم که خانواده ما را که پدرم از کار افتاده است و هیچ بیمه و منبع درآمدی ندارد را به چه دلیل حذف کردند در حالیکه اقوام و همسایگان پردرآمد ما همه یارانه می گیرند. مادرم هر روز نفرینشان می کند.
فرهنگی
سلام آقایان محترم شاید اموات یارانه بگیرند ولی از شاهکار جناب سخنگو و ستاد هدف مندی یارانه من معلم از خرداد ماه قطع گردیده است این بود معنای عدالت که سرمایه داران و کارخانه داران یارانه بگیرند و قشر آسیب پذیر جامعه اینگونه حقشان توسط عده ای .......پایمال گردد
احمد
Iran, Islamic Republic of
سلام.باباکی انصراف داده.زوری خودشون قطع میکنند
یارانه بگیر
Iran, Islamic Republic of
من بازنشسته رو یارانه ام راقطع می کنندولی ثروتمندهایارانه می گیرند.اطلاعاتشون ازافرادیارانه بگیرخیلی دقیقه.خدااین دروغهارو راست کنه
مهدی
با سلام من فرهنگی بازنشسته با پنج سر عائله از شهرستان کردکوی توابع استان گلستان نیز جزو کسانی هستم که به دلیل اختلالات اینترنتی ناخواسته از مجموع یارانه بگیران در اردیبهشت93حذف شدم.بر این اساس ضمن پیگیری های مستمر سال گذشته(1393)نیز در جریان سفر ریاست محترم جمهوری جناب اقای روحانی به استان گلستان نامه ای به ستاد سامد تحویل دادم.پس از مدتی یک شماره پیگیری جهت اقدام بعدی به من داده شد.تا به این امروز چندین بار با ستاد سامد تماس گرفتم که پاسخ دادند تا تصمیم جدید دولت براساس قانون بودجه1394برای جاماندگان یارانه پارسال باید منتظر بمانید.به امید ان روز.
زاهد
Iran, Islamic Republic of
سلام اينكه مرده ها يارانه مي گيرند كذب محض است و دروغي بزرگ زيرا كه در سيستم يك پارچه ثبت احوال كشور و ستاد هدفمندي يارانه ها هماهنگي كامل وجود دارد كه به محض اعلام فوت احدي از شهروندان يارانه متوفي قطع مي گردد و در صورتي كه متوفي سرپرست خانوار باشد يارانه افراد تحت پوشش وي نيز اتوماتيك وار قطع مي شود چون در قانون هدفمندي يارانه نقدي به حساب سرپرستان بايستي واريز گردد و اقدام بعدي وراث براي برقراري يارانه نقدي بعضا تا چهار ماه طول مي كشد و در زمان برقراري نيز يارانه ماه هاي گذشته واريز نمي شود نتيجتا مراكز بهداشت روستايي و دهياريها در روستاها و در جامعه شهري نيز ... براي اعلام فوت شدگان مي باشند . با اين حساب نه تنها مردگان يارانه نمي گيرند بلكه وراث سرپرستان خانوار نيز ماه ها از دريافت آن محروم مي شوند .
زاهد
سلام چند روز پيش در اين باره تحليل درست و با توجه به روند قانوني و ارتباط سيستمي ثبت احوال كشور وستاد هدفمندي يارانه ها را توضيح داده بودم.
امروز بررسي كردم نديدم جهان جان رسالت رسانه اي خودتان را خوب حفظ كنيد .
شايد در چند صد هزارنفر يكي در دورترين روستا ويا در خارج از ابادي يا خارج از كشور دچار حادثه نامعلومي شود غائب مفقود الاثر شود .