دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - 13 Jul 2020
 
۰

مهران برای محرم آماده می شود

دوشنبه ۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۸
کد مطلب: 429214
رئیس سازمان راهداری با بیان اینکه توسعه راه‌های عبوری مهران در بخش‌های مختلف به پیمانکار واگذار شده است، گفت: بیش از ۴۶۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان راهداری برای ساخت این پروژه‌ها در نظر گرفته شد.
به گزارش جهان، فارس به نقل از روابط‌ عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خبر داد، رئیس سازمان راهداری در سفر یک روزه به استان ایلام‌ از پایانه مرزی مهران و پروژه‌های راه‌سازی بازدید کرد.

‌داود کشاورزیان ‌در جریان بازدید از پروژه‌های در حال ساخت در پایانه مرزی مهران‌ اظهار داشت: پایانه مرزی مهران برای یک شرایط عادی ساخته شده است و ظرفیت قابل قبولی دارد ولی در سال‌های قبل، برای ایام اربعین حسینی (ع) که حجم تردد از سراسر کشور و سایر کشورهای همسایه به دلیل نزدیک بودن به مرز مهران به عتبات عالیات بسیار بالا بود، به جهت خدمات‌دهی موجب مشکلاتی می‌شد.

وی افزود: از این رو بعد از ایام اربعین سال گذشته، برای اربعین سال‌جاری برنامه‌ریزی شد و پروژه افزایش گیت‌های خروجی ‌در داخل سالن پایانه و ‌در بیرون سالن مسافری از ۱۸ گیت به ۹۶ ‌انجام می‌شود.

وی افزود: همچنین ساخت ۱۴۴ چشمه سرویس بهداشتی از پل زائر در شهر مهران تا پایانه مرزی، نصب دو دستگاه آب سردکن و ساخت میدان ورودی پایانه مرزی در حال انجام است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: تقویت و توسعه راه‌های عبوری مهران یکی دیگر از برنامه‌های این سازمان است که در بخش‌های مختلف به پیمانکار واگذار شده است؛ بیش از ۴۶۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان راهداری برای ساخت این پروژه‌ها در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: حدود ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای کل پروژه‌ها دراستان ایلام تخصیص یافته و در صورت اختصاص ۱۰۰ درصدی این اعتبارات این پروژه‌ها به اتمام خواهد رسید.

‌کشاورزیان اضافه کرد: اعتباراتی که به استان ایلام اختصاص داده شده بیشتر از سهم شاخصه‌های استان و کشور است و برای اختصاص اعتبارات ملی به این استانها شاخص‌های مختلفی نظیر میزان راه ، وضعیت راه‌ها و حجم تردد درنظر گرفته می‌شود.

وی افزود: تلاش می‌شود بخشی از کارها در سال‌ جاری انجام شود و شاهد مشکلات کمتری در مراسم با شکوه اربعین حسینی و افزایش حجم خدمات باشیم.

براساس این گزارش در جلسه‌ای که به منظور بررسی و پیگیری نحوه اتمام پروژه‌ها برگزار شد،‌ مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان ایلام اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در پایانه مرزی مهران که برای اربعین سال جاری انجام شده است را تشریح و بیان کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *