يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - 16 Jun 2019
 
۴
۶

حکم دادگاه سرکرده عرفان حلقه صادر شد

شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۵
کد مطلب: 428818
محمد‌علی طاهری سرکرده فرقه انحرافی حلقه یا عرفان کیهانی به اتهام افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد به اعدام محکوم شد.
حکم دادگاه سرکرده عرفان حلقه صادر شد
به گزارش جهان، سید محمود علیزاده‌طباطبایی وکیل مدافع طاهری در گفت‌وگو با تسنیم در پاسخ این سئوال که آیا حکم موکلش از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب ابلاغ شده است یا خیر اظهارکرد: خبردار شدم که دادگاه حکم به اعدام صادر کرده اما هنوز ابلاغ نکرده است.

وی اضافه کرد: تمام کارهای طاهری با مجوز انجام شده بود و هیچ دلیلی در پرونده وجود نداشت اما خبردار شدم حکم اعدام دادند ولی هنوز ابلاغ نشده است.

محمد‌علی طاهری سرکرده فرقه انحرافی عرفان کیهانی یا حلقه در ایران است که ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۹۰ بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به‌اتهام توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس)، ضاله بودن کتب و آثار، به ۵ سال حبس، پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد، دیگر اتهام طاهری بود که دادگاه به تحقیقات صورت گرفته در این بخش اشکال نقص گرفت و پرونده برای تکمیل تحقیقات به دادسرا ارسال شد. در نهایت، دادسرا پس از رفع نواقص، پرونده را مجدداً به دادگاه ارسال کرد و ششم اسفند ماه سال ۹۳ برای رسیدگی به این اتهام تعیین شد اما با درخواست استمهال متهم، دادگاه برگزاری جلسه محاکمه را به تاریخ دیگری موکول کرد تا اینکه دادگاه اوایل اردیبهشت ماه امسال به این بخش از پرونده طاهری رسیدگی کرد.

به گزارش تسنیم، چندی پیش نیز ۱۲ نفر از مسترهای فرقه انحرافی عرفان حلقه، در مجموع به ۲۴ سال زندان و پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان جریمه به‌دلیل تحصیل مال نامشروع محکوم شدند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


مینو
خدا ازش نگذره...با دروغهاش به فریب افراد با ادعای درمان بیماریها اقدام می کرد در صورتی که با افکارش خانواده های زیادی رو از هم متلاشی کرد و من هم که یک شخص در حال درمان بودم باعث تشدید بیماری هام شد
Iran, Islamic Republic of
بدبختی اینجاست...
وای به حال اون بد بختی که از این آدم دفاع کنه و بخواد تبرءه ش کنه....
یوسفی
Latvia
عجب وکیلیه این علیزاده ! همه موکلینش محکوم میشن و جالبه ایشون هم خیلی محکم مدعی بیگناه بودن موکلینیشه . !!!!! مهدی هاشمی بیگناهه ! طاهری که حکم اعدام گرفته بیگناهه !
مهران
Latvia
خدا لعنتشون کنه ... چه زنان و دخترانی که توسط اینها بی آبرو نشدند و چه خانواده هایی که قزبانی مطامع نفسانی مسترهای این فرقه منحرف و فاسد نشدند .
عین سین
Iran, Islamic Republic of
دستتان درد نکنه، این مجازات هر مفسدی است، اقدام کنید و جامعه را از این عناصر پلید پاک سازی کنید