جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - 22 Oct 2021
 
۵
۴۶

سخنگوی دولت: محبوبیت ما کف خیابان‌هاست

تحریم‌ها یک روزی لغو می‌شود
سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۸
کد مطلب: 428240
سخنگوی دولت گفت: تحریم‌های ظالمانه با همت مردان دیپلماسی کشور و حمایت مردم، قطعا روزی لغو خواهد شد.
سخنگوی دولت: محبوبیت ما کف خیابان‌هاست
به گزارش جهان به نقل از فارس، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت پیش از ظهر امروز(سه‌شنبه) در نشست خبری خود با خبرنگاران اظهارداشت:‌ روز گذشته ۷ هزار و ۲۹۶ میلیارد تومان از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه‌ای از سوی سارمان مدیریت به خزانه‌داری برای پرداخت ابلاغ شد و امیدواریم بعد از این پرداخت‌های طرح‌های عمرانی نیز آغاز شود.

سخنگوی دولت تصریح کرد: ۲۷۰۰ میلیارد تومان از ۵۴۰۰ میلیارد تومان اعتبارات طرح‌های عمرانی استانی به ۳۱ استان تخصیص یافت. درواقع ۵۰ درصد اعتبارات عمرانی طرح‌های استانها در این تخصیص مورد توجه قرار گرفت.

یارانه امشب قابل برداشت است


سخنگوی دولت با بیان اینکه امروز برای ۷۶میلیون و ۵۷هزارو ۴۳۰نفر یارانه واریزشد و از ساعت ۲۴ امشب قابل برداشت است‎، گفت: یارانه غیرنقدی بمناسبت ماه رمضان از شنبه قابل دریافت است.

وی با اشاره به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که سال گذشته توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد، افزود: با توجه به اینکه دولت این سیاست‌ها را رافع مشکلات خود می‌داند نسبت به تهیه و تنظیم برنامه و تصویب در شورای اقتصاد و ابلاغ به دستگاه‌ها اقدام کرد.

نوبخت یادآور شد: با توجه به اینکه یکسال از این امر می‌گذرد باید انتظار داشته باشیم دستگاه‌ها علاوه بر برنامه‌ریزی برای اجرای این سیاست‌ها عملکرد خود را نیز گزارش دهند. چرا که ما اقتصاد مقاومتی و مقاوم کردن اقتصاد را در شرایط تحریم و غیرتحریم لازم می‌دانیم و دولت از این سیاست‌ها استقبال کرده است.

سخنگوی دولت در ادامه سخنان خود به تحریم‌های غیرانسانی و مغایر با قوانین و عرف بین‌المللی اشاره و تصریح کرد: با همت مردان دیپلماسی کشور و حمایت مردم قطعا روزی تحریم‌ها لغو می‌شود و کسانی که مدعی حمایت از حقوق بشر هستند خود ناقض این امر شده‌اند، از این رو سکوت در برابر این تحریم‌های ظالمانه ظلم بزرگی به شمار می‌رود.

وی در ادامه با بیان اینکه همه مجامع رسمی بین‌المللی به این امر معترفند که این دولت توانست نرخ تورم را از ۴۰ درصد به ۱۵ درصد برساند، تأکید کرد: این امر نشان دهنده تدبیر است؛ البته باید از مردم عذرخواهی کنیم اینکه ما تورم ۴۰ درصد را به ۱۵ درصد رساندیم؛ باید و شاید به عنوان یک رفاه، به محضر ملت ایران نرساندیم چرا که ما این کار را برای خود یک تکلیف می‌دانستیم، به هر حال تحریم‌ها آثار خود را دارند اما با تدبیر تلاش می‌کنیم اینها را رفع کنیم.

جاسوسی از رژیم صهیونیستی بعید نیست

نوبخت در پاسخ به سوالی درباره جاسوسی رژیم صهیونیستی در هتل محل مذاکرات یادآورشد: این چیز بعیدی نیست، در این زمینه باید گفت که از رژیم صهیونیستی جاسوسی برمی‌آید و همواره از این دست رفتارهای مجرمانه دارند و من این را از رسانه‌ها شنیدم؛ باید منتطر نتیجه ماند و قطعا تیم هسته‌ای کشورمان موارد لازم را مدنظر قرار خواهند داد‎.

دولت موافق افزایش نرخ مکالمات نیست

نوبخت با بیان اینکه دولت با افزایش نرخ مکالمات تلفنی موافق نیست، اشاره‌ای هم به طرح امر به معروف کرد و گفت: طرح امر به معروف و نهی از منکر تعارضات و مغایرت‌هایی با قانون اساسی دارد و تلاش می‌کنیم مشکلات احتمالی که ممکن است برای مردم ایجاد کند را برطرف کنیم‎.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رسانه‌های منتقد نتوانستند در نشست خبری رئیس جمهور سوالات خود را مطرح کنند دلیل این امیر چیست، افزود: این صف‌بندی منتقد موافق و مخالف را چه کسی تعیین می‌کند؟ همه اصحاب رسانه هستند و در همین نشست خبری هم می‌بینید که همگی حضور دارند و سوالات خود را مطرح می‌کنند.

وی با اشاره به صحبت‌های اخیر رئیس جمهور در بجنورد مبنی بر اینکه تحریم‌ها کالاها را ۱۵ درصد گران‌تر کرده است، گفت: همواره رئیس جمهور در تمامی صحبت‌ها و سخنرانی‌هایشان تلاش کرده‌اند دو نکته را مورد توجه قرار دهند.

نوبخت ادامه داد: کسی تردید ندارد که تحریم‌ها برای ما محدودیت ایجاد کرده و در چنین شرایطی که ما تنها از چند کشور می‌توانیم کالا بگیریم، به ناچار آن کالا را باید گران‌تر وارد کنیم که آقای رئیس‌جمهور در بیان خود بر این نکته تاکید دارد.

وی اضافه کرد: تاکید رئیس‌جمهور بر این است که وضع تحریم‌ها برای تسلیم ملت ایران است اما این تحریم‌ها یک روز لغو خواهد شد پس بیان آثار تحریم‌ها افشای ظلم تحریم‌کنندگان است و آثار تحریم، مثل شهدایی است که در جنگ دادیم یا تخریب‌هایی که در جنگ به‌وجود آمد اما با این وجود، ملت ما عقب ننشستند و قطعا در این وضعیت نیز مانند همان ایام جنگ ملت ما عقب‌نشینی نخواهند کرد.

هفته‌نامه صدا را نمی‌شناسم/ محبوبیت ما کف خیابان‌هاست


وی با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به استان خراسان شمالی، استقبال مردم از روحانی را در این سفر بی نظیر توصیف کرد در پاسخ به سوالی در خصوص انشار یک نظرسنجی در هفته نامه صدا وابسته به حزب کارگزاران مبنی بر کاهش محبوبیت دولت گفت: این هفته نامه‌ای که خیلی هم نمی‌شناسمش بهتر است بیاید جواب خود را در کف خیابان ببیند؛ آمارهای ما مبین همراهی عواطف و اعتماد به دولت و شخص رئیس جمهور مانند همان ۲۴ خرداد ۹۱ است‎.

موضوع تشکیل پلیس اقتصادی در دولت مطرح نشده

وی درباره تشکیل پلیس اقتصادی نیز خاطر نشان کرد: در این باره از وزیر اقتصاد سوال خواهم کرد اما چنین چیزی در دولت مطرح نیست اما ممکن است در وزارت اقتصاد مطرح شده باشد.

سخنگوی دولت در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه‌های دولت در جهت عدم توافق هسته‌ای و اداره کشور با این وضع، گفت: برای استمرار وضع موجود برنامه داریم، اگر مذاکرات به نتیجه نرسد، برنامه داریم و اگر به نتیجه هم برسد برای استفاده از منابع آزادشده برنامه خواهیم داشت اما قطعا اداره کشور با ۳۰۰ هزار بشکه نفت، با صادرات یک میلیون بشکه نفت متفاوت است اما ما برای عبور از این شرایط هم برنامه داریم.

در مبارزه با مفاسد اقتصادی به قانون و اجرای خوب نیاز داریم

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص عزم دولت در مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز تأکید کرد: در مبارزه با مفاسد اقتصادی هم به قانون نیاز داریم و هم به اجرای خوب. در این زمینه شورایی متشکل از ۳ قوه تشکیل شده که اگر نیاز به قانون باشد دوستان ما در مجلس در این زمینه قانونگذاری خواهند کرد و اگر نیاز به برخورد با مفاسد باشد قوه قضائیه تمهیدات لازم را می‌اندیشد، در حال حاضر در اجرای این مسئله جدیت وجود دارد که پیگیری معوقات نظام بانکی و همچنین برخورد با موسسات پولی و مای غیرمجاز نیز در همین راستاست.

نوبخت در ادامه به موضوع اشتغال جوانان اشاره کرد و گفت: امکان استخدام ۳۸ هزار جوان را در دستگاه‌های دولتی فراهم کرده ایم که در این راستا آزمون‌هایی نیز صورت گرفت.

متاسفانه در ماه‌های پایانی کار نمایندگان طرح‌های استیضاح رو به افزایش است

سخنگوی دولت به موضوع استیضاح فانی نیز اشاره کرد و یادآور شد: استیضاح فانی تنها موضوع و طرحی نیست که در مجلس مطرح باشد متأسفانه باخبر شدیم در ماه‌های پایانی کار نمایندگان طرح‌های استیضاح رو به افزایش است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ج س
Iran, Islamic Republic of
من هم مطمئنم یک روزی لغو می شود ، ولی زمانی لغو می شودکه ما از نظر اقتصادی قوی باشیم و از نظر سیاسی مستقل و از نظر نظامی در آستانه از بین بردن اسرائیل قرار بگیریم آنوقت نزدیک است
باسلام جناب اقای نوبخت فکر کنم منظور شما از جمعیتهای کف خیابان دانش آموزان به زور نمره انظباط اورده شده از مدارس برای استقبال اقای رییس جمهور نباشد. لطفا بفرمایید کدام جمعیت
یارانه احمدی نژاد بده ُ مسکن مهر احمدی نزاد بده ُ سهام عدالت احمدی نژاد بده ُ انرژی هسته ای احمدی نژاد بده ُ علوم فضایی احمدی نژاد بده ُ هدفمند کردن مصرف بنزین بده ُ و...... این همه میراث خراب احمدی نژاد برای دولت یازدهم گذاشته ُ اما ظاهرا سفرهای استانی استثناء است و بد نیست .
س س
البته آقاي نوبخت پربيراه نگفته، محبوبيت آنان كف خيابانها ست وبهتربگوييم زيرپاي مردم
مهردادبابصیرت و جامع معقول و منقول
محبوبیت بالای رئیس جمهور سال 96 مبرهن خواهد شد وقتی که احمدی نژاد با رای 40ملیونی به قدرت برگردد
به احمدی نژاد رای دادم ولی دیگه بهش را نمی دم! البته به رئیس جمهور فعلی و همقارانش هم رای نمی دم.
به نظرم باید کمی منطقی باشیم و در برابر حرفهای این آقایان هی احمدی نژادی که جلو رهبری ایستاد و یازده روز خانه نشینین علنی کرد رو مطرح نکنیم.
مینا
ما نباید بین دو قطبی احمدی نژاد _روحانی متوقف بشیم.هر دو اشتباهاتی داشته ودارند. امیدواریم شایسته تر از اینها انتخاب شوند
Romania
همون منقول درسته
Iran, Islamic Republic of
کاش احمدی نژاد قدر با ولایت ماندن رو می دونست. اونوقت حتما روی بعضی ها رو کم می کرد
Iran, Islamic Republic of
بابصیرت جان,احمدی نژاد بیاد که چی بشه!هشت سال ایشون خرابکاری کردن,حالا نوبت خرابکاری ایناست
علی
Iran, Islamic Republic of
ممکن است انتظار شما به عمر دولتتان کفاف ندهد . بهتر است برنامه خود را با وجود تحریم پیاده کنید .
Iran, Islamic Republic of
البته اگر برنامه‌ای داشته باشند...
و ی کلا اینکه اساسا هنری و عرضه‌ای داشته باشند
شاید روزی تحریم ها لغو شود شاید .
حتما لغو می شود ولی در روزی که شما بزنید در دهن امریکا نه الان
مهدی
شاید آن روزنیامد شاید
Iran, Islamic Republic of
واقعا متأسفم برای این .........
Iran, Islamic Republic of
هر روز بهانه ای برای شما ...
محبوبيت شما کف روی... است نه کف خيابان....
گل گفتی
مهدی
Iran, Islamic Republic of
24خرداد 91 یا 92
علی
منظورت همان اراذل و اوباش فتنه 88 است؟
محمد
امروز میومدی کف خیابون مردم رو تو میدون بهارستان میدیدی اون وقت معنی محبوبیت رو می فهمیدی.
محمد
با سلام دکتر جان تحریم روزی برداشته میشه واقعا ...به امید خدا آقا امام زمان هم روزی ظهور میکنن
آمارهای ما مبین همراهی عواطف و اعتماد به دولت و شخص رئیس جمهور مانند همان ۲۴ خرداد ۹۱ است‎. آره جون تو
در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی تنها نیاز به قانون نداریم بلکه نیاز به همکاری دولت داریم تا قوه قضائیه بر اساس شکایت دولت بتواند به جرائم اقتصادی رسیدگی کند دوم اینکه مجلس هم می تواند با یک طرح 2 و یا 3 فوریتی طرحی را تصویب و شورای نگهبان هم همزمان آنرا تائید و در همان زمان زمان رئیس جمهور به دستگاه های زیر مجموعه ابلاغ و از قبل هم تمامی دستگاه های اجرایی آماده مبارزه بی امان با این مفاس باشند آنوقت ببینید مردم با جان و دل با شما همکاری می کنند یا نه مطمئن باشید مردم یک لحظه مفسدان و رانتخواران را امان نخواهند داد و همه آنها را از سوراخشان بیرون می کشند این گوی و این میدان
Iran, Islamic Republic of
آقای نوبخت سال 84 هم این حرفها را برای آقای هاشمی زد ولی احمدی نژاد پیروز شد این بار 2 سال زودتر گفته . معلوم می شود خیلی نگرانند
بشین تا بشه می شه ... ولی آقای معاون بدون توی این مذاکرات شما نماینده مردم عزتمند ایران نیستید و مردم ایران اینطور ذلیل نیستند که اینطور از دشمن لات و بی سر و پا سیلی بخورند...
کف خیابان خط کشی هست خط عابر و خط قرمز و زرد و ... هست شما چشمتان را باز کنید طرفدارها یتان نپرند
کف خیابون که مال پوپولیستهاست. شما که روشنفکرید خدای نکرده
فعلا که روزنامه های مردمی به صورت روزانه از دست اورد های دوره گذشته رونمایی میکنند مثل بدهی میلیاردی به بانک مرکزی و.........
محبوبیت شما در کف خیابان ها نیست بلکه در این نقاط است:
جایگاه های بنزین و نفت گاز، روی صورتحساب برق و آب و گاز، توی نانوایی، در مغازه میوه فروشی، در کرایه تاکسی و اوتوبوس های بین شهری، جیب دلال های ارزاق عمومی فروشگاه های لباس، کف فروشی ها، صندوق پرداخت بیمارستانها و داروخانه ها، آزمایشگاه ها، مدارس غیر اتفاعی و اتفاعی و خیلی های های دیگر است.
آقای نوبخت مردم اینمملکت آنقدر که شما فکر می کنید ساده نیستند. این طرفند های شما حتی بچه کودکستانی ها را هم به ختده می اندازد.
افسوس
Iran, Islamic Republic of
احمدي نژاد كجايي كه يادت بخير . اگر هيچي نداشتي ولي يك جرات بي نظير داشتي
محسن
از قدیم گفتند ملت ایران قابل پیش بینی نیستند...
فرشاد
Iran, Islamic Republic of
ابو التوجیه
محمود
Iran, Islamic Republic of
آقاي نوبخت دولت موافق افزايش قيمت بنزين هم نبود
دولت موافق افزايش قيمت نان هم نبود
دولت موافق افزايش قيمت گاز هم نبود
دولت موافق افزايش قيمت خودروهم نيود
دولت موافق ...... نبود
حال مي گويي دولت موافق افزايش نرخ مکالمات هم نيست . پس حتما افزايشي در کار نيست!!!!!
دولت راستگويان...
مریم
کدام محبوبیت وزیر آموزش وپرورش وآمدن معلمان در کف خیابانها ،وزیر مسکن واعتراض هرروز مردم پشت در مجلس برای مسکن مهرشان ،وزیر صنعت برای سیل ورود کالاهای ارپایی وامریکایی ،وزیر ورزش که خودش می گوید برنامه ای برای جوانان نداریم وزیر اقتصا که عضو خنثی است وزیر امور خارجه که همه دستاوردها را به تاراج داد و........................
تبريز
در استقبال روحاني كه اخيرا به تبريز آمده بود و اكثرا فرهنگيان ودانش آموزان را به زو ر آورده بودند و به ما فرهنگيان قول تقدير نامه داده بودنداگر مي رفتيم .
مردم
کسی که با منت با مردم حرف می زند (صحبتهای آقای سخنگو را اخیراً توجه کنید) در تمامی مباحث، دیگر جایی ندارد، خداحافظ نوبخت.
راحل
United States
من هیچی نمی گم ... فقط همین بس که دیروز وقت اعلام این اخبار از زبان آقای نوبخت، اهل فن عملیات روانی و .... کاملا متوجه شدند از چه تکنینک و آب و تابی جهت اعلام این اخبار دولت استفاده کرد....
آقای نوبخت بسه دیگه... بسه
Iran, Islamic Republic of
هه هه هه هه هه
دستت درد نکنه نوبخت. یخده خندوندی ما رو!
کف خیابون! هه هه هه هه
ن.ف
Iran, Islamic Republic of
آقای نوبخت خوب میدانند مردمی که از آنها صحبت میکند چگونه به کف خیابانها آورده میشوند با بیت المال از شهرستانهای مخلتف و تعطیلی مدارس و ادارات مجبور به شرکت در استقبال میشوند البته این کار مخصوص این دولت نیست در دولتهای قبلی هم همینطور بود.
United States
اگر چنین است محبوبیت احمدی نژاد خیلی بیشتر بود
وقتی دانش‌آموزان دبستانی و دبیرستانی‌ و...و... را با اتوبوس ومینی‌بوس و...به استقبال ببرید معلومه که محبوبیت‌تان در کف خیابونه!!!
کف خیابان واقعی 9 دی 22 بهمن روز قدس نماز جمعه به امامت رهبری و روزهای تشیع شهدا مثل دیروز که مردم برای تشیع شهدای قواص امده بودند نه استقبال رئیس جمهوری که با هزار ترفند و به زور دانش اموزان را جمع کنند انهم با صرف پول های گزاف .
يكى از كف خيابان بهارستان ؟؟!!
حمايت هاى مردم درست ! ولى كدام مردان ديپلماسى.اينا؟؟؟!!!!!
از اینکه می بینیم با احیای سازمان مدیریت توسط دولت تدبیرونظم حاکم شده خوشحالیم