دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - 9 Dec 2019
 
۰
۲

ثبات قیمت گوشت قرمز در ماه رمضان

جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۴
کد مطلب: 427462
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از اجرای طرح پیش‌سرد کردن گوشت از ۵ تیرماه خبر داد و گفت: افزایش قیمت ناشی از تقاضا در ماه مبارک رمضان نداریم.
به گزارش جهان، علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفت‌وگو با فارس در مورد میزان مصرف گوشت گوسفند در ایام ماه مبارک رمضان، گفت: میزان مصرف این محصول در ایام رمضان تغییر چندانی نخواهد داشت زیرا در فصل‌‌های گرم تمایل کمتری به مصرف گوشت قرمز وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه دام سبک در حد اشباع وجود دارد و کمبودی در این زمینه نیست، گفت: سازمان دامپزشکی به کشتارگاه‌ها اعلام کرده تا طرح پیش‌سرد کردن گوشت قرمز را از ۵ تیرماه اجرایی کنند و ممکن است این موضوع تا حدودی باعث افزایش قیمت گوشت گوسفند شود.

ملکی بیان داشت: در طرح پیش سرکردن گوشت گوسفند پس از ذبح دام در کشتارگاه، لاشه گوسفند به مدت ۲۴ ساعت منجمد می‌شود و بعد برای عرضه به مصرف‌کننده به بازار ارسال می‌شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تصریح کرد: در اثر انجماد کمی از وزن لاشه کم می‌شود و همین موضوع می‌تواند قیمت گوشت قرمز را افزایش دهد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی بیان داشت: قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفند تحویل به مغازه ۲۴ هزار و ۵۰۰ تا ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت هر کیلو گوشت شقه بدون دنبه تحویل به مشتری بین ۲۷ هزار و ۵۰۰ تا ۲۸ هزار تومان است.

**

در ادامه علی خندان رو رئیس اتحادیه گوشت گوساله در گفت‌وگو با فارس گفت: در ماه رمضان افزایشی در میزان مصرف گوشت گوساله نداریم و قیمت این محصول هم تغییری نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه در فصل گرم تقاضا گوشت قرمز افزایش نمی‌یابد، افزود: قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله مخلوط برای مصرف کننده ۳۰ هزار تومان است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


سینا
پس 100 درصد گوشت گرون میشه
بنده خدا
ای خدا چه بر سر ماه میهمانی ات آوردند