چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ - 8 Jul 2020
 
۰

تصویب‌ برنامه دانشنامه‌های فضای‌ مجازی

سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۶
کد مطلب: 426966
کمیسیون عالی ارتقای تولید محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور برنامه ملی دانشنامه های برخط را براساس مصوبه جلسه هجدهم شورای عالی فضای مجازی کشور درخصوص «مجموعه اقدامات دارای فوریت فضای مجازی کشور» تصویب کرد.
به گزارش جهان، مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرد: برنامه ملی دانشنامه های برخط با بهره گیری حداکثری از ظرفیت سازمان ها و دستگاه های مختلف و ایجاد هماهنگی میان آنها و با بررسی وضعیت موجود کشور، مشکلات و چالش های دارای اولویت و اهداف تعیین شده در اسناد بالادستی و همچنین با استفاده از بررسی تجربه سایر کشورها، تدوین شده است.

کمیته ملی دانشنامه های برخط طی جلسات متعدد در مرکز ملی فضای مجازی کشور، اصول، سیاست های کلان و همچنین برنامه ملی دانشنامه های برخط را با رویکرد راهبردی و تقسیم کار ملی و ارایه راهکار برای حل مشکلات موجود تدوین کرده و و با ارایه به کمیسیون عالی ارتقای محتوای فضای مجازی کشور به تصویب رساندند.

بر همین اساس در این برنامه ملی مجموع اقداماتی برای سازمان ها و دستگاه ها در نظر گرفته شده است که پس از تصویب نهایی در شورای عالی فضای مجازی به این سازمان‏ها و دستگاه ها ابلاغ خواهد شد.

کمیته ملی دانشنامه های برخط در مرکز ملی فضای مجازی کشور تشکیل شده که ریاست این کمیته بر عهده سازمان تبلیغات اسلامی بوده و دیگر نهادها همچون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز مدیریت حوزه های علمیه، معاونت فرهنگی ستادکل نیروهای مسلح، مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، سازمان اسناد و کتابخانه ملی، نهاد کتابخانه های عمومی کشور، بنیاد دایره المعارف اسلامی، فرهنگستان زبان و ادب فارسی، فرهنگستان هنر، فرهنگستان علوم پزشکی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بنیاد دانشنامه نگاری ایران، معاونت فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین و کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس فعالیت داشتند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *