پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - 1 Oct 2020
 
۰
۳

ایرلندی ها هم به قول لوط پیوستند

يکشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۱
کد مطلب: 424144
۶۲ درصد ایرلندی‌ها در همه‌پرسی روز شنبه به قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان رای مثبت دادند.
به گزارش جهان، تسنیم به نقل از بی‌بی‌سی خبر داد، مردم ایرلند در رفراندوم روز شنبه، ۲۳ مه، با بیش از ۶۲ درصد رای موافق، به قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان رای مثبت دادند. به این ترتیب، ایرلند اولین کشوری است که ازدواج دو زوج همجنس را از طریق رفراندوم قانونی اعلام می‌کند.

موافقان قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان در میدان اصلی دوبلین، پایتخت کشور ایرلند جمع شده‌اند و شادمانی می‌کنند.

در این رفراندوم از بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار ایرلندی سوال شد که آیا با تغییر قانونی اساسی و صدور اجازه ازدواج دو زوج همجنس موافقند یا نه.

بعضی وزرای کابینه که موافق تصویب قانونی شدن ازدواج زوج‌های همجنس بوده‌اند، تغییر قانونی اساسی در این روز را اتفاقی تاریخی خوانده‌اند.

بیش از دو دهه پیش همجنسگرایی در ایرلند جرم محسوب می‌شد اما حدود ۲۲ سال پیش ایرلند همجنسگرایی را از فهرست جرایم مدنی خارج کرد.

ازدواج همجنسگرایان در حال حاضر در ۱۹ کشور دنیا مجاز است.

هر چند با برگزاری این رفراندوم، ازدواج همجنس‌گرایان قانونی شد، با این حال کلیساهای کاتولیک مختارند تصمیم بگیرند که آیا مراسم مذهبی ازدواج دو زوج همجنس را برگزار کنند یا نه.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
منظورتون حیواتات دیگه!
جاهلیت مدرن به این میگن
قوم بشکه