پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - 6 Aug 2020
 
۵
۴

آژیر اعلام جنگ ناوگروه ارتش

چهارشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۴۹
کد مطلب: 422566
روز گذشته با مشاهده یک حرکت مشکوک تروریستی درحوالی ناوگروه ۳۴ نیروی دریایی ارتش در خلیج عدن و با اعلام آژیر جنگ، تروریست‌ها پا به فرار گذاشتند.
به گزارش جهان به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در چند روز گذشته، ناوهای آمریکایی و ائتلاف، شبانه‌روز دور تا دور ناوگروه قدرتمند ۳۴ نیروی دریایی ارتش پرسه می‌زدند که با هشدارهای محکم ناوشکن ۷۲ (البرز) راه به جایی نبردند؛ چراکه می‌دانستند هر اقدام آنها نقض حریم قوانین بین‌المللی است.

بر اساس این گزارش، از دیروز حریم دریادلان «البرز» و «بوشهر» در پهنه آبهای خلیج عدن خالی از ناوهای رزمی ائتلاف شد و بوی فتنه به مشام می‌رسید.

دریادلان ناوشکن البرز و ناو لجستیک بوشهر، هوشیار و پای کار آماده مقابله با هر تهدید و تحرکی بودند که ناگهان از بلندگوهای «البرز» صدای اعلام جنگ به گوش رسید.

رادارها و اتاق عملیات قایقی را رصد کردند که با سرعت تمام از سمت یمن به سوی ناوشکن البرز حرکت می‌کرد.

به دستور فرمانده ناوشکن، بلافاصله پرسنل البرز حالت عملیاتی گرفتند و تمام قبضه ها آماده شلیک شد.

ناخدا یکم عرشه مصطفی تاج‌الدینی، فرمانده ناوگروه ۳۴ در خارج از پل فرماندهی ایستاد و با دوربین نظامی جزئیات این قایق را به فرمانده ناوشکن ابلاغ می‌کرد تا لحظه ای که تصمیم‌گیری کند.

فرمانده ناوگروه با دوربین، تعدادی تروریست را در قایق به صورت خوابیده دید که آماده تحرک خصمانه هستند و به فرمانده ناوشکن ابلاغ کرد که هرگاه آدم های داخل قایق تنها یک حرکت نابجا انجام دادند، دستور آتش را صادر کند.

ناخدا سوم عرشه حسن مقصودلو فرمانده ناوشکن «البرز» در این باره گفت: تروریست ها اگر لحظه ای غفلت می‌کردند، با چند گلوله اول البرز از بین می‌رفتند.

وی افزود: دریادلان ارتش هر لحظه آماده دفاع از حریم ایران اسلامی و منافع آن هستند.

بر اساس گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، معلوم نبود که این قایق انتحاری است یا با خود قبضه های دوش پرتاب یا آر پی جی دارد، اما مشخص بود که حرکت او کاملاً خصمانه است و تروریست ها منتظر فرصتی هستند که ضربه ای به ناوشکن البرز بزنند.

قایق با دیدن دریادلان البرز و هدف‌گیری قبضه ها در فاصله یک مایلی ناوشکن به شک افتاد و تصمیم به فرار گرفت.

کارشناسان نظامی در ناوگروه ۳۴ اقدام ناوشکن البرز علیه حرکت خصمانه قایق را که بدون شلیک گلوله ای تروریست ها را فراری دادند، بهترین تصمیم در لحظه این نوع عملیات در آبهای بین المللی خواندند؛ چرا که احتمال می رود این تروریست ها دست‌نشانده کشورهای بیگانه و ائتلاف غربی - عربی باشند که بخواهند هم با حرکتی تروریستی و خصمانه ضربه ای به ایران اسلامی و حضور آن در آبهای بین‌المللی بزنند و هم بهانه ای به دست بگیرند که بتوانند به وسیله آن علیه ایران اسلامی جنگ رسانه ای کنند.

البرز و بوشهر با قدرت همچنان در خلیج عدن و مدافع منافع ایران اسلامی در پهنه آبهای بین المللی هستند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


شیرفرهاد
ها وگویم خواب ودیدید خیر وباشه
Germany
باباکمترفیلم جنگی ببینین!!!!
ایرانی بد بخت
فقط خدا کنه تسلیهات نظامی و دفاعیتون مثل خودرو سازی وبقیه چیزاتون نباشه که هی میگفتید مادر تولید همه چیز خودکفا هستیم و با شروع تحریم تا گوجه فرنگی هم 3برابر شد وبا کمال بی شرمی گفتید از سر کوچه ما بخرید و فقط مردم را نابود وتهی دست کردید
اللهم اهلک و العن آل سعود جمیعاً الی یوم القیامه