دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ - 24 Sep 2018
 
۰
۳

قیمت خودرو بعد از توافق هم کم نمی‌شود

شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۰
مردم توقعی در زمینه کاهش قیمت خودرو بعد از بیانیه لوزان و یا توافق هسته‌ای ندارند اما عده‌ای این توقع را ایجاد می‌کنند. برای افزایش قیمت، منتظر نظر شورای رقابت هستیم.
به گزارش جهان، هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در گفتگو با «نسیم» در خصوص افزایش قیمت اخیر قیمت خودرو اظهار کرد: وقتی مجلس نرخ مالیات بر ارزش افزوده را از ۸ درصد به ۹ درصد افزایش داد، همه کالاها مشمول این قانون هستند که خودرو هم از این قاعده مستثنی نیست و افزایش قیمتی که در مدت اخیر بعد از تعطیلات هم رخ داد به همین دلیل بود.

وی با تشریح ساز و کار قانونی افزایش قیمت خودرو گفت: هر خودروسازی که تمایل به افزایش قیمت دارد باید به شورای رقابت نامه نگاری کند و این شورا هم باید براساس استدلاهای آن شرکت خودروسازی نظر خود را در این زمینه ارائه کند.

برای افزایش قیمت خودرو منتظر نظر شورای رقابت هستیم

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان موضع این شرکت در خصوص افزایش قیمت خودرو به «نسیم» توضیح داد: گروه صنعتی ایران خودرو با ارائه دلایلی درخواست خود را برای افزایش قیمت به شورای رقابت ارائه کرده و تاکنون هیچ افزایش قیمتی بیش از یک درصد ابتدای سال اعمال نکرده است و منتظر نظر شورای رقابت در خصوص افزایش قیمت خودرو می باشد.

یکه زارع در خصوص انتظار مردم نسبت به کاهش قیمت خودرو بعد از بیانیه لوزان تصریح کرد: مردم به خودی خود توقعی در زمینه کاهش قیمت خودرو بعد از بیانیه لوزان و یا بعد از توافق هسته ای را ندارند ولی عده ای این توقع را ایجاد می کنند.

قیمت خودرو بعد از توافقات هسته ای به هیچ وجه کاهش نخواهد یافت

وی خاطرنشان کرد: ما به هیچ وجه برنامه ای برای کاهش قیمت خودرو نداریم ولی در صورت رونق فضای اقتصادی کشور بعد از توافقات هسته ای و کاهش تورم شیب افزایش قیمت خودرو کندتر از سال های گذشته خواهد شد.

مدیرعامل ایران خودرو نوید افزایش قدرت خرید مردم بعد از توافق هسته ای را داد و عنوان کرد: بعد از توافق هسته ای انقدر رونق اقتصادی در کشور اتفاق خواهد افتاد که توان مردم برای خریدن خودرو بالا رفته و نیازی به کاهش قیمت خودرو نیست.

یکه زارع در پاسخ به این سوال که آیا شما با اکثر خودروسازان که قیمت فعلی خودرو را ناعادلانه می دانند و خواهان افزایش قیمت خودرو هستند موافقید یا خیر گفت: اعتقاد ندارم که قیمت خودرو در حال حاضر ناعادلانه است و باید از این مقدار فعلی بالاتر باشد و تنها در موضوع خودروی دنا با شورای رقابت اختلاف نظر داشتم که در نهایت مجبور شدم طبق قانون عمل کنم.
کد مطلب: 421703
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


چون که روی شما خودرو سازا خیلی زیاده تحریمو بهانه کردید الکی قیمتو بردید بالا حالا میگی تحریمم برداشته بشه کم نمیکنیم قیمتو بلکه بازم افزایش میدیم نون مفت و بی حساب به دهنتون مزه کرده از دولت محترم و نماینده های مجلس درخواست داریم جلوی یاوه گویی های خودرو سازان لگن ساز رو بگیرند و اونها رو سرجاشون بنشونند مملکت دولت و مجلس و صاحب داره اینطوری نیست که یه مسئول بی کفایت خودرو ساز بیاد برای کل دولت و ملت ومملکت تعیین تکلیف کنه.
رو رو برم
برو بابا مردمو هالو گیر اوردی اغا اگه ضرر میده درشو تخته کنن تقصیر دولته انحصاریه و دست افراد خاص دولت مردا تحویل بگیرن بعد از صد سال حمایت از خودروساز داخلی هنوز میگن دولت به ما کمک نمینه جمش کن بابا