چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ - 17 Jul 2019
 
۰

احداث ۱۸ پتروشیمی با مشارکت چینی‌ها

دوشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۵
کد مطلب: 417110
معاون وزیر نفت با اشاره به بازگشایی فاینانس چهار مجتمع جدید پتروشیمی توسط فاینانسورهای چینی از مشارکت فاینانسورهای چینی در مراحل ساخت ۱۸ مجتمع و طرح جدید پتروشیمی در ایران خبر داد.
به گزارش جهان، عباس شعری مقدم در گفتگو با مهر با بیان اینکه هم اکنون حدود ۳۰ میلیارد دلار فرصت سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی ایران وجود دارد، گفت: قطعا در صورت تعلیق کامل تحریم‌ها سرمایه گذاران اروپایی و آسیایی از حضور در فرصت‌های جدید سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی کشور استقبال خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام اینکه در شرایط فعلی توسعه صنعت پتروشیمی متوقف نشده است و با استفاده از منابع مالی بخش خصوصی و فاینانسورهای خارجی مراحل تامین مالی طرح های جدید پتروشیمی در حال انجام است، تصریح کرد: بر این اساس اخیرا فاینانس چهار طرح پتروشیمی توسط فاینانسورهای چینی بازگشایی و به طور رسمی مراحل اجرایی احداث این مجتمع‌های پتروشیمی در استان‌های مختلف کشور آغاز شده است.

معاون وزیر نفت با اشاره به بازگشایی خطوط اعتباری طرح های جدید پتروشیمی مسجد سلیمان، سبلان، لردگان یاسوج و پتروشیمی بوشهر توسط فاینانسورهای چینی، اظهار داشت: علاوه بر این، پیش بینی می شود در آینده‌ای نزدیک خطوط اعتباری سایر طرح‌های جدید پتروشیمی با استفاده از فاینانس چینی بازگشایی شود.

این مسئول با یادآوری اینکه با توافق انجام شده با چینی‌ها ۱۸ طرح جدید پتروشیمی ایران با استفاده از فاینانس چینی تامین منابع مالی خواهد شد، اظهارداشت: در مجموع تعلیق تحریم‌ها و هجوم سرمایه گذاران خارجی زمینه دومین جهش توسعه‌ای را در صنایع پتروشیمی کشور فراهم خواهد کرد.

در همین حال، شعری مقدم معاون وزیر نفت هفته گذشته در گفتگو با مهر با اشاره به آغاز مذاکرات با شرکت‌های هندی برای مشارکت در پتروشیمی ایران، گفته بود: شرکت‌های اروپایی برای سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی در انتظار تعلیق کامل تحریم‌ها هستند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *