شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - 15 Aug 2020
 
۵
۱۳

تصویری دردناک از باغ وحش انسانها

يکشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۴۵
کد مطلب: 416755
تاجر "موریس میتر" در حال نمایش بومیان امریکای جنوبی در باغ وحش بین المللی پاریس فرانسه، ۱۸۸۹ .این بومیان بی نوا را تاجران فرانسوی ؛ در سال ۱۸۹۹ از دولت های استعماری اسپانیایی زبان آرژانتین و شیلی خریداری کرده و جهت نمایش در باغ وحش به اروپا منتقل نمودند
به گزارش جهان به نقل از تاریخ و جوان، تاجر "موریس میتر" در حال نمایش بومیان امریکای جنوبی در باغ وحش بین المللی پاریس فرانسه، ۱۸۸۹ .این بومیان بی نوا را تاجران فرانسوی ؛ در سال ۱۸۹۹ از دولت های استعماری اسپانیایی زبان آرژانتین و شیلی خریداری کرده و جهت نمایش در باغ وحش به اروپا منتقل نمودند.در سال "۱۸۸۶" حدود ۳۰۰۰ نفر از قبیله "Selknam" در جنوب شیلی و آرژانتین در حال زندگی بودند.اما این قبیله مورد تهاجم گسترده سفیدپوستان قرار گرفت و عده بسیاری از آنها کشته،یا برای نمایش در سیرک به اروپا منتقل شدند تا جایی که در سال ۱۹۷۴ آخرین بازمانده از آنها درگذشت و نسلشان بصورت رسمی منقرض گشت.با اینکه در میان این بومیان منتقل شده به باغ وحش کودکان نیز وجود داشتند اما تقریبا هیچکدام از آنها موفق به بازگشت به سرزمین مادری نشدند و درهمان اروپا مردند.

نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
مدعیان حقوق بشر و کرامت انسانی ؟!!!
حال رو بچسب، نه به گذشته؛
احمد
این هم از مدعیان حقوق بشر و متمدنهای امروز که قدری به تاریخ خودشات رجوع کنند می بینند که چقدر وحشی بودند . قابل توجه هموطنان عزیز که قدر سابقه تاریخی ودینی خود را بدانند.
Iran, Islamic Republic of
اون وقت این وحشی ها دم از حقوق بشر می زنند
كفراتي
بعضي ازاقوام اروپا وامريكا ظاهري انسان نما دارند .ذاتا موجودات وحشي وهر وقت موقيعت ايجاب كند خصوصيات دروني شان رابروز خواهند داد .
عیسی
اروپاییهای وحشی کثیف...کثیفتر از آنها کسانی هستند که در داخل به آنها دل بسته و چشم به لطف آنان دارند ...
حمید
تعجبی ندارد وقتی پدرانمان 2500 سال پیش منشور حقوق بشر داشتند پدران اینها در غار زندگی میکردند
جواد
ایول ... جواب دندان شکن دادید.
حسن
Russian Federation
من آنم که رستم بود پهلوان .
الان شما چگونه هستید نه اینکه پدرانتان در 2500 سال چه بودند . به خود آیید این مسئله مال 180 سال پیش است.
جواد
ببین کیا الآن دارن دم از حقوق بشر می زنن...
خدایا من این جوک رو به کی بگم؟
حسن
Russian Federation
این چه خبری است که بعد ا ز180 سال بازگو می کنید
amiraa
اشکم درامد خدای
خاکشناس
بابا کوروش کجایی که ببینی کیا دم از حقوق بشر میزنن