شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - 4 Apr 2020
 
۰
۴

کاتن: ظریف فهمی از حاکمیت آمریکا ندارد

يکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۵۵
کد مطلب: 412874
نگارنده نامه‌ای که در آن هشدار داده شده بود توافق هسته‌ای بعد از ریاست‌جمهوری اوباما معتبر نخواهد بود، وزیر خارجه ایران را به فهم نادرست از حاکمیت آمریکا متهم کرد و گفت قوانین بین‌الملل قانون اساسی آمریکا را باطل نمی‌کنند.
به گزارش جهان به نقل از فارس، «تام کاتن»، سناتور تازه‌کار ایالت آرکانزاس که نگارنده نامه‌ای ضدایرانی با امضای ۴۷ سناتور دانسته می‌شود روز یکشنبه با برنامه «در پیشگاه ملت» شبکه خبری «سی‌بی‌اس نیوز» گفت‌وگو کرد.

۴۷ سناتور آمریکایی هفته گذشته با امضای نامه‌ای خطاب به مقامات ایران هشدار داده بودند هر گونه توافقی بین ایران و گروه ۱+۵ تنها تا پایان ریاست‌جمهوری باراک اوباما معتبر خواهد بود.

آقای کاتن در این باره گفت: «اینکه این پیام را مستقیم به ایران رساندیم، حائز اهمیت است» و افزود «به هیچ عنوان» در این باره احساس تأسف نمی‌کند.

این سناتور که از اعضای کمیته روابط خارجی سنا است از منطق نگارش این نامه دفاع کرد.

وی گفت: «این یک حقیقت ساده در قانون اساسی ماست که اگر کنگره توافق مورد نظر را تأیید نکند، دوام نخواهد آورد.»

کاتن در ادامه با یادآور شدن اظهارات «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت که «جایگزین توافق بد با ایران، توافقی خوب است» و گفت کنگره آمریکا آماده وضع تحریم‌های سخت‌تر علیه ایران است.

این سناتور با اشاره به اظهارات محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران که این نامه را «ترفند تبلیغاتی» توصیف کرده بود گفت وزیر خارجه آنها فهمی از سازو کارهای حاکمیت آمریکا ندارد.

وی گفت: « او فکر می‌کند که قوانین بین‌المللی می‌تواند قانون اساسی ما را باطل کند.»

«محمدجواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران پیش‌تر گفته بود که توافق احتمالی قدرت‌های جهانی و ایران بر سر برنامه اتمی این کشور «در یک قطعنامه فصل هفتمی منشور ملل متحد مورد تأیید قرار می‌گیرد و در نتیجه به یک توافق بین‌المللی و الزام آور برای همه دولت‌ها تبدیل می‌شود.»

کاتن گفت که کنگره باید معاهدات بین‌المللی را تصویب کند تا آنها از لحاظ قانونی الزام‌اور و پایدار باشند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


بجاي فهم ، لغت درك (understanding) بكار ببريد ، لطفاً .
حسین شهبازی
گاوبوی یانکی نفهم خودتی وعمو سامت !مگر شما گاو چرانها از ایران وایرانی فهمی دارید؟ اصلا به پیشینه خود برگردید، شماها مهاجران بدبختی هستید که از اسیا واروپا رانده شده اید وسیاهان بازور وقلدری استثمار کرده اید. و برای شناخت از ایران به تاریخ مراجعه کنید البته اگر سوادش را دارید.!!؟؟
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
كنگره امريكا غلط زيادي كرده !!
به فرمان امام خميني ما امريكا را زير پا گذاشته ايم كنگره كيلو چنده ؟؟
همه اعضاي كنگره شون به اندازه بند پوتين يك بسيجي ما ارزش نداره .
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
اگر كنگره شيطان آماده تحريم هاي بيشتر هست ما هم آماده بستن تنگه هرمز هستيم اجازه نمي دهيم يك قطره نفت از تنگه هرمز خارج شود .
از قديم گفتند :
ديگي به بار دنبه به توش
واسه ما كه نيست سنده به توش !!!!!