سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - 24 Nov 2020
 
۳
۲۲

فرمانداران غیرهمسو را عزل می کنیم

يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۶
کد مطلب: 411522
سخنگوی وزارت کشور تاکید کرد: فرمایش رئیس جمهور لازم‌الاجرا است و به طور حتم در این زمینه اقدامات لازم را انجام خواهیم داد و نسبت به تغییر کسانی که با نظر دولت همسو نیستند، اقدامات مناسب صورت می گیرد.
فرمانداران غیرهمسو را عزل می کنیم
به گزارش جهان به نقل از مهر، حسینعلی امیری در حاشیه همایش معاونین سیاسی- امنیتی و اجتماعی استانداری های سراسر کشور در پاسخ به این سوال که رئیس جمهور در مورد استفاده از یکسری افراد در مناصب سیاسی که با نظر دولت اختلاف نظر دارند، تذکر داده است، نظر شما در این خصوص چیست؟ گفت: مدیران وزارت کشور در مناصب سیاسی از جمله استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها با مواضع دولت مطابقت دارند و اعتقاد به گفتمان دولت در انتخاب این افراد ملاک بوده است.

وی افزود: افرادی که در دولت یازدهم از سوی وزارت کشور در مناصب سیاسی انتخاب شده اند، تنها درصد کمی از آنان با گفتمان دولت همسو نبودند، اما عملکرد آنان تاکنون رضایت‌بخش بوده است و تا امروز توانسته اند مطالبات دولت را محقق سازند.

امیری تاکید کرد: فرمایش رئیس جمهور لازم‌الاجرا است و به طور حتم در این زمینه اقدامات لازم را انجام خواهیم داد و نسبت به تغییر کسانی که با نظر دولت همسو نیستند، اقدامات مناسب صورت می گیرد.

سخنگوی وزارت کشور اضافه کرد: از زمان حضور رحمانی‌فضلی در وزارت کشور ۴۳۰ فرماندار تغییر یافتند که در حال حاضر ۳۵ نفر نیز باقی مانده اند که باید معاون سیاسی فعلی در مورد آنان تصمیم بگیرد تا پرونده فرآیند انتخاب و تغییر فرمانداران در وزارت کشور بسته شود.

وی با بیان اینکه فرمانداران باید گفتمان دولت را قبول داشته باشند، گفت: فرمانداران باید موضوعاتی که از سوی رئیس جمهور مطرح می شود را اجرایی سازند.

امیری همچنین با اشاره به مباحث مطرح شده در همایش امروز وزارت کشور تصریح کرد: توجه به مؤلفه های اخلاقی، اعتقادی، شرعی، مباحث سیاسی، دغدغه های علما، مراجع و همچنین بی طرفی دستگاه های مربوط به وزارت کشور در انتخابات مجلس شورای اسلامی از مهمترین موضوعاتی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سخنگوی وزارت کشور ادامه داد: در نشست امروز، وزارت کشور رویکرد خود را به صورت صریح و شفاف نسبت به انتخابات اعلام کرد و از تمامی استاندارهای وزارت کشور درخواست کرد که در انتخابات موضع بی‌طرف داشته باشند.

وی با اشاره به نقش وزارت کشور در انتخابات ادامه داد: طبق قانون وزارت کشور تنها مجری برگزارکننده انتخابات است و زمانی که کاندیداها از سوی شورای نگهبان تایید می شوند، هیچ یک از دستگاه های مربوط به وزارت کشور نباید از کاندیدای خاصی حمایت کنند.

امیری در خصوص انتخاب استاندار استان مرکزی نیز عنوان کرد: جمع‌بندی‌های لازم برای معرفی استاندار استان مرکزی انجام شده و امیدواریم تا ۱۰ روز آینده استاندار مشخص شود.

سخنگوی وزارت کشور در ادامه در خصوص ورود پول های کثیف به انتخابات که از سوی وزیر کشور مطرح شده است، اظهار کرد: وزیر کشور مسئول رسیدگی به این پرونده است و خودشان در این باره توضیح می دهند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که یکی از محکومین فتنه ۸۸ که ۳۰ سال ممنوعیت فعالیت سیاسی دارد، عضو حزب ندا و مشاور صادق خرازی شده است، گفت: تمامی استعلامات لازم برای ارائه مجوز برای تاسیس حزب ندا صورت گرفته و این حزب مراحل قانونی را طی کرده است و حال اگر این حزب خلاف مقررات عمل کند و گزارشی در این خصوص به کمیسیون ماده ۱۰ ارائه شود، اقدامات لازم در این زمینه صورت می گیرد.

امیری در خصوص مجوز حزب اتحاد ملت با تاکید بر اینکه برای وزارت کشور فرق نمی کند که حزبی که درخواست مجوز کرده، متعلق به کدام یک از جناح های سیاسی کشور است، خاطر نشان کرد: پرونده حزب اتحاد ملت در مرحله کارشناسی است و هنوز مدارکش تکمیل نشده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ک.م
آفرین به به به این نبوغ ! به به به این تعهد به ملت!!

وقتی رئیس جمهوری می گوید هر که اورا قبول ندارد باید کنار گذاشته شود کارگزاران او هم باید سر بیاورند!!
....خدا پدر اینها را بیامرزد که هنوز اینچنین نگفته اند! هرچند گفته اند منتقدان به جهنم بروند!!!
...
عملکرد وزارت کشور دولت احمدی نژاد رو هم هممون دیدیم
عزیزم هر دولتی که راس کار میاید منتقدانی دارد اگر منتقدنباشد دولت نمیتواند پی به اشتباه خود ببرد و اگر دولت پی به اشتباه خود نبرد زندگی کردن بر آن ملت سختتر میشود پس نتیجه میگیریم نبود منتقد چقدر در ملت و کشور تاثیر میگذارد حالا چرا آقای روحانی با ادبیات بی ادبی که در حد یک رییس جمهور نیست با منتقدانش برخورد میکند این نشان دهنده این است که اصلاح طلبان اول تحمل انتقاد را ندارند و خودشان را از همه بالاتر میدانند دوم جز امثال گروه خودشان تحمل کسانی که حرف حق به نفع ملت را میزنند را ندارند یا علی
لطفا رئیس دولت تدبیر و امید!پاسخ دهد
آقای روحانی با این اوضاع، تکلیف آن تعداد از مردم که به دولت شما رای نداده اند و افرادی که به دولت شما رای دادند ،اما الان پشیمان شده اند،چه می شود؟
ح
Iran, Islamic Republic of
مدیرانی که بادولت همسونیستند یاباملت ؟ ظاهرادولت یازدهم فراموش کرده که مردم بیدارند ....
United States
واقعا براین سخنان باید گریست
در مورد دشمنان تاریخی ایران اینچنین سخن نمیگویند!
....
جالبه که این دولت حتی زحمت تظاهر کردن به تحمل مخالف رو هم به خودش نمیده!
راست میگفتند؛ کلید داشتند نه داس!!!
زین پس به جای "داس" میگوییم "کلید"
زنده باد مخالف من ، خخخخخخخخخخ
کاظم
اينا شمشير از رو بستند . زنده باد مخالف مرده من.!
شعار دولت که اعتدال بود!!!
در تمام دولتهای قبلی حتی آن حزبی هاش هم کسی علنی نگفت کسانی که به دولت رای ندادند باید کنار بروند. حالا توی دولت اعتدال این مساله مطرح میشه جای تعجب داره!
عاقبت حسن روحانی از احمدی نژاد غم انگیز تر است در وداع با قدرت
خدا رحمت کند گذشته گان مردمی نژاد را که می گفت دولت باید خدمتگزار مردم
باشد.
صدرحمت به دولت دوم خرداد که وزیرکشورش گفت هر که پیام دوم خرداد رو درک نکرده بره. این دولت خود رئیس جمهورش میگه باید برن!!!!
اندکی صبر خرداد96نزدیک است انشالله
افشین
چطوره مهره های رقیبو فرماندار کند تا در انتخابات نسخشو بپیچن.حرفا میزنید!!!
رییس جمهور تا اینجاش هم خیلی کوتاهی کرده اکثر پستهای حساس با دولت نیستند.
كليد تدبير به داس قلع و قمع تبديل شده!
رسد آدمی به جایی که فقط خدا نبیند
امید
باید می گفت هر کس با فتنه گران هم سو نیست برکنار میکنیم ....وزارت کشور پر شده از استاندار و فرماندار متملق که بودجه شهر را یک جا برای استقبال رئیس جمهور خرج میکنند تا ادای وظیفه کرده باشند
شهاب
داس بهتر از تدبیر است ...همه را درو کنید ...نگذارید هیچ مخالفی باقی بماند ...دنبال کلیدهایتان نباشید به هیچ دری نمی خورند فقط برای عکس یادگاری از زمان شعارهای انتخاباتی خوب بود و کاربرد ندارد
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
تا سیه روی شود آنکه در او غش باشد