جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - 28 Feb 2020
 
۸
۲۶

ضرب و شتم یک جانباز در همایش اصلاح‌طلبان +عکس

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۰
کد مطلب: 411190
جانباز و پیشکسوت دفاع مقدس در همایش اصلاح‌طلبان کرمان با اشاره و سکوت سران اصلاح‌طلب و محکوم فتنه ۸۸ مورد ضرب و شتم و توهین قرار گرفت.
به گزارش جهان به نقل از فارس، گردهمایی اصلاح‌طلبان استان کرمان با عنوان از اسفند تا اسفند روز گذشته در حالی در خانه شهر کرمان برگزار شد که با حاشیه‌های قابل توجهی همراه بود.

در این نشست زمانی که سید عبدالواحد موسوی‌لاری وزیر کشور دولت اصلاحات درباره ویژگی‌های اصلاح‌طلبان گفت: اگر عنوان اصلاح‌طلبی را پذیرا شدیم به‌ معنای شکستن ساختارهای نظام نیست و اصلاح‌طلب ساختارشکن نیست، یکی از پیشکسوتان و جانبازان دفاع مقدس که از همرزمان سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه است در جواب این سخنان گفت، «پس چه کسانی بودند که فتنه را ایجاد کردند».

در این هنگام یکی از جوانان اصلاح‌طلب که پشت سر این جانباز و پیشکسوت دفاع مقدس نشسته بود از جای برخاست و از پشت سر به وی حمله کرد و او را مورد ضرب و شتم قرار داد.

همچنین چند نفر دیگر از اصلاح‌طلبان این فرد را مورد ضرب و شتم قرار دادند و سپس وی را در حالی که شعار مرگ بر فتنه‌گر سر می‌داد، کشان‌کشان به خارج از تالار خانه شهر کرمان بردند.

در حالی که این جانباز و پیشکسوت معترض به فتنه شعار مرگ بر فتنه‌گر سر می‌داد، تعدادی از حاضران در جلسه هم شعار درود بر یکی از سران فتنه را سردادند با این وجود موسوی‌لاری از حاضران خواست که شعار ندهند و همگان را به سکوت دعوت کرد.

همچنین دو نفر از روزنامه‌نگاران اصلاح‌طلب کرمان در زمان ضرب و شتم این جانباز معترض به فتنه با قرار گرفتن جلوی دوربین عکاسان قصد داشتند مانع عکسبرداری از این صحنه‌های زشت و زننده شوند.

قبل از شروع این مراسم یکی از اصلاح‌طلبان به سه نفر از عکاسان حاضر در خانه شهر گفته بود، اگر درگیری شد عکس نگیرید که دوربین شما شکسته می‌شود و وقتی یکی از عکاسان از این فرد اصلاح‌طلب سئوال کرده بود مگر قرار است درگیری شود این فرد اصلاح‌طلب بیان داشت من حالا به شما گفتم.


سیدحسین مرعشی از سران اصلاحات هم در همایش اصلاح‌طلبان حضور داشت، خبرنگار فارس از وی خواست تا نظر خود درباره ضرب و شتم صورت گرفته در این جلسه را بیان کند.

وی در پاسخ به خبرنگار فارس گفت: توصیه من این است که همه از خشونت دوری کنند و در ضمن کسی هم جلسه مردم را به‌هم نزد، زیرا خدا را خوش نمی‌آید.


مرعشی همچنین در پاسخ به این سئوال خبرنگار فارس که آیا سخنرانی شما در این همایش لغو شد، اضافه کرد: برنامه سخنرانی برای من در این همایش پیش‌بینی نشده بود.

با توجه به اینکه تعدادی از اصلاح‌طلبان در هنگام مصاحبه خبرنگار فارس در اطراف مرعشی حضور داشتند، زمانی که خبرنگار فارس بحث ضرب و شتم جانباز معترض به فتنه را مطرح کرد، این افراد بر آشفتند و با حالت عصبی و خشونت‌آمیز با این جمله که هیچ ضرب و شتمی نبود سعی در کتمان واقعیت داشتند.


اما وقتی خبرنگار فارس به آنها گفت، من پشت سر این رزمنده دفاع مقدس و ضاربان وی نشسته بودم، یکی از اصلاح‌طلبان که لباس محلی به تن داشت از پشت سر قصد گرفتن ضبط صوت خبرنگار فارس را داشت که مرعشی از حرکت وی دلخور شد و با ناراحتی دستش را پس زد و از او خواست، اجازه دهد، مصاحبه انجام شود.

جالب اینکه موسوی‌لاری در ادامه سخنان خود بدون اشاره به ضرب و شتم صورت گرفته در همایش اصلاح‌طلبان در کرمان تاکید کرد: اگر می‌گوییم، اصلاحات یعنی روش‌هایی که برای رسیدن به اخلاق مورد نظر و مطلوب به‌کار می‌گیریم.


وزیر کشور دولت اصلاحات عنوان کرد: اصلاح‌طلب باید از افراط، تفریط و پرخاشگری اجتناب کند و جریان اصلاح‌طلبی باید مراقب باشد مسیر درست در جامعه مسیر عاری از خشونت است. موسوی‌لاری اجتناب از افراط و تفریط را مسیر اصلاح‌طلبی خواند و تصریح کرد: افراط و تفریط ممکن است برای ما مشکل ایجاد کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


مهدیار آستانی
Iran, Islamic Republic of
به واقع اگر کمی با روحیات و منش اصلاح طلبان آشنا باشید این نوع حرکات ....دور از ذهن نخواهد بود ...
درزی
داعشی های اصلاح طلبان بسیار خطرناکند
این است معنی درود بر مخالف من ؟!!! اینها کودتا کرده اند و در حال اشغال پستهای مهم هستند اصول گرایان این بار باید دقت کنند .
دلواپس
حقشه !
حق ناشی از دفاع ناموس دین و وطن؟

خیلی متاسفم برای افکار شبیه تو
این قوم افساد طلب وحشی هستن
وحشی کسیه که میخواد جلسات قانونی رو به هم بریزه .
حجت
عزیز خوب نهایت جوابشه اگر منطق و عقلی دارند بدهند نه اینکه مانند داعشیها او را بزنند. کدام دین و عقل و منطقی جز شماها می گوید که او بزنید.
شمس
Iran, Islamic Republic of
آقا مگه معنای سوال کردن بهم ریختن جلسه است. شما اصلاح طلبان که به ظاهر خیلی به آزادی احترام می گذارید. چرا تحمل شنیدن یک سوال منطقی را ندارید. خدا اگه به شما قدرت دهد از استبداد و دیکتاتوری چیزی کمتر از محمدرضا شاه نخواهی داشت
راست می گویی وحشی کسی است که فتنه 88 را بر پا نمود وحشی کسی است چون تحمل حرف حق را نداشت به بیت المال آسیب شدیدی زد وحشی کسی است که به اموال شخصی ملت آسیب شدیدی زد وحشی کسی است که تحمل انتقاد را نداشت و فتنه را بر پا نمود. وحشی به این و خیلی چیزهای دیگر می گویند.
سیاح
Iran, Islamic Republic of
... کشوری که با پیشکسوت جهاد ودفاع خود این گونه رفتار کند عاقبت بخیر نخواهد شد
جمالی ازقزوین
درود برهمه جانبازان ورزمندگان دفاع ازولایت مرگ بر فتنه گر
Canada
حالا پس چرا عکس و اسم این جانباز ... رو نذاشتید؟
که بریزن بنده خدا رو بکشن!
خدا ریشه ی این...افسادات برانداز رو بکنه
رسواتر از این بشن انشالله!
Iran, Islamic Republic of
تو این عکسا که ضرب و شتمی نبود!!!!!!!!!!!!!
ali
United States
این دوست جانباز به په دلیل در همایش اصلاح طلبان شرکت کرده بود؟؟؟ ....
دلش می خواست مگه همایش عمومی نبوده
اگر نبوده چرا پیامک دادن
دلواپس
Iran, Islamic Republic of
یعنی همه جانبازان این نظام اصولگرایند و شما اصلاحطلبان هیچ سنخیتی با دفاع مقدس نداشتید؟!
برای این شرکت کرده بود که جلسه را به هم بریزه.
وحید
Iran, Islamic Republic of
این کارا جزء اصول اخلاقی اصلاح طلبان غربزدیه تعجب نداره
آریو سوئد
Sweden
این افراد دوباره از غرب دستور جدید گرفته اند تا کشور را شلوغ کنند. این یک هفته آخر در روزنامه های غربی سمپاشی های زیادی در رابطه با کشورمون شده. بطور یقین کاسه ای زیر نیم کاسه است. برنامه اینها این است که پیروزیهای اخیر در عراق و سوریه را با این شلوغها تحت تاثیر قرار بدهند. نیروهای انقلاب باید مواظب دسیسه جدید این فتنه گران وطن فروش باشند.
اگر اصلاح طلبان تحمل و صبر داشتند که فتنه 88 برگزار نمی شد اصلاح طلبان در سال 88 نشان دادند که تحمل حرف حق را ندارند و چون جواب برای گفتن را ندارند و بلد نیستند که حرف بزنند به اموال بیت المال و اموال شخصی ملت ضربه می زنند. بر عکس اصولگرایان در انتخاب دولت یازدهم نشان دادند که تحملشان زیاد است و بجای فتنه به رقیب خود تبریک می گویند. باید با کسانی که به آن جانباز فداکار که توهین نمودند برخورد شود. جانبازان عزیز دل ملت هستند و در سر ملت جای دارند. کسی حق ندارد به جانبازان عزیز ما توهین کند. یا علی
برادرزن هاشمى اون وسط داره چکار مى کنه حتما همون دستور داده کتکش بزنند
Iran, Islamic Republic of
از بس در این سالها همایش های اصلاحات را بهم زده اند عادت کرده اند ...
برسم
با سلام. ما زندگیمان وجان وناموسمان رامدیون خون شهدایمان و جان نثاری این عزیزان هستیم. حالا هم دستمان درد نکند که اینجوری قدردان زحماتشان هستیم.والان هم اگر فتنه وجنگی شود آیا چه کسانی ازاین مملکت دفاع خواهند کرد.بخدا قسم این انصاف نیست که با این جانبازان عزیزاینجوری برخورد بشه وفکرنمیکنم انسانهایی که به دین اسلام پایبند باشند این حرکات زشت ازشون سربزنه.اون از فتنه 88واین هم بنده خدا به سوالی که پرسید میتونستند اگه جوابی داشتند بدهند. نه اینکه کتکش بزنند. به نظر من حقیر که محکوم هستند و باید مورد محاکمه قرار قراربگیرند.