جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - 5 Mar 2021
 
۰
۱

گواهینامه ۵۰۰۰ راننده در آستانه توقیف

شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۵
کد مطلب: 409934
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از در آستانه توقیف قرار گرفتن گواهینامه رانندگی قریب به ۵۰۰۰ راننده خبر داد.
به گزارش جهان، سردار دکتر اسکندر مومنی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره گفت: در حال حاضر حدود ۵۰۰۰ راننده در آستانه توقیف شدن گواهینامه رانندگی خود هستند، چراکه مجموع نمره منفی‌شان از عدد ۲۰ عبور کرده و در آستانه رسیدن به ۲۵ یا ۳۰ است.

وی همچنین از وجود ۳۲ میلیون گواهینامه در کشور خبر داد و درباره تعداد آن دسته از راننندگانی که بدون اخذ گواهینامه اقدام به رانندگی می کنند نیز گفت: رانندگی بدون گواهینامه در کشور ما بسیار اندک است و در واقع می توان گفت که نسبت آن به تعداد افرادی که با گواهینامه رانندگی می کنند حتی به چند دهم درصد هم نمی رسد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی درباره احتمال اتخاذ سیاست های تشویقی برای بخشش رانندگان متخلف در ایام نوروز نیز به ایسنا اظهارکرد: بخشی از تصمیم گیری درباره سیاست های تنبیهی یا تشویقی تماما بر عهده پلیس نیست و باید در نهادهای مختلف تصویب شود، اما به دنبال این هستیم تا در ایام نوروز برای آن دسته از رانندگانی که تخلفی مرتکب نشده اند سیاست‌های تشویقی را اعمال کنیم.

مومنی همچنین با اشاره به اجرای طرح نوروزی پلیس از ۲۵ اسفندماه امسال خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح ظرفیت دستگاه های مرتبط حدود ۱۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


علی
اگر پلیس طرح بخشش جرایم 2 برابر شده (به شرط پرداخت جرایم) را تا قبل از عید اجرا کنه خیلی خوب میشه ، هم به نفع مردمه ، هم دولت