جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - 19 Jul 2019
 
۰

چندتوصیه برای استفاده ازشوینده‌های خانگی

شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۵
کد مطلب: 409883
بسیاری از مواد شیمیایی که برای مصارف خانگی کاربرد دارند اگر به شیوه صحیح استفاده نشوند می‌توانند خطرناک باشند.
به گزارش جهان به نقل از ایسنا، این مواد شیمیایی شامل حشره‌کش‌ها یا شوینده‌های تند و غلیظ اگر استنشاق شوند یا روی چشم و پوست بدن پاشیده شوند، می‌توانند آسیب جدی وارد کنند.

سایت هلث‌دی نیوز با این مقدمه به نقل از کارشناسان کلینیک کلیولند در آمریکا چندین نکته مهم و ایمنی را پیشنهاد کرده که توصیه می‌شود هنگام کار با این مواد شیمیایی بکار ببندید:

- اگر قطراتی از شوینده یا ماده شیمیایی دیگری به چشم‌تان پاشید،‌ حداقل ۱۵ دقیقه چشم خود را با آب بشویید و پس از آن بلافاصله به نزدیکترین درمانگاه یا مرکز بهداشتی برای اطمینان از رفع هر گونه خطری مراجعه نمایید.

- اگر این مواد روی لباسی که به تن دارید ریختند، ابتدا لباس را از تن خارج و ۱۵ دقیقه قسمتی از پوست بدن را که آلوده به ماده شیمیایی شده آبکشی کرده و پس از آن سریع به درمان مراجعه نمایید.

- اگر بخار یا گاز حاصل از این مواد را استنشاق کردید، سریع هوای تازه تنفس کنید و در صورت شدید بودن بوی گاز، مراجعه به پزشک ضروری است.

- اگر فردی بر اثر تماس با ماده شیمیایی بیهوش شده بود یا قادر به تنفس نبود بدون اتلاف وقت با اورژانس تماس بگیرید.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *