شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - 25 May 2019
 
۳
۹

آخرین خبر از دادگاه موسس فرقه انحرافی عرفان/ اتهامات وی

پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۲
کد مطلب: 409629
دادگاه رسیدگی به پرونده محمد‌علی طاهری موسس فرقه انحرافی عرفان حلقه با درخواست استمهال وکیل مدافع وی، تجدید و به زمان دیگری موکول شد.
آخرین خبر از دادگاه موسس فرقه انحرافی عرفان/ اتهامات وی
به گزارش جهان به نقل از تسنیم، بنابر تعیین وقت قبلی شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی تهران، قرار بود ساعت ۱۰ صبح روز گذشته(چهارشنبه) موسس فرقه انحرافی عرفان حلقه به اتهام افساد فی الارض از طریق منحرف کردن افراد محاکمه شود.

سید محمود علیزاده‌طباطبایی وکیل مدافع طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درباره این دادگاه گفت: دادگاه برگزار نشد و با موافقت دادگاه با درخواست استمهال، دادگاه ما به زمان دیگری موکول شد.

وی اضافه کرد: البته دادگاه درحالی تشکیل شد که هنوز موکلم را از زندان نیاورده بودند و به رغم اینکه امکان حضور وی در دادگاه وجود داشت اما از دادگاه خواستیم مهلت دهد تا برای دفاع آماده شویم.

وکیل مدافع موسس فرقه انحرافی عرفان حلقه با بیان اینکه زمان بعدی تشکیل دادگاه هنوز مشخص نشده است، گفت: متاسفانه یک سری مستندات و استفتائات در پرونده وجود دارد که به صورت نادرست استفتاء شده و مراجع نیز بر اساس استفتاء صورت گرفته پاسخ دادند.

علیزاده‌طباطبایی گفت: استفتائاتی را که قرار است مستند حکم قرار گیرد جمع خواهیم کرد و به محضر مراجع عظام می‌رویم تا تصحیح شود. ما از برخی مراجع تقلید همچون آیت‌الله نوری همدانی درباره ارتداد استفتاء کردیم که ایشان پاسخ دادند، ارتداد یعنی انکار ضروریات دین و موکل من منکر هیچ یک از ضروریات دین نیست.

وکیل مدافع طاهری گفت: در جلسه امروز، همسر، دختر و برادر موکلم نیز حضور داشتند و با قاضی احمدزاده صحبت کردند.

وی پیش‌تر درباره این پرونده به خبرنگار تسنیم گفته بود: اتهام طاهری افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد بود که دادگاه آن قسمت را توهین به مقدسات دانست و حکم برای ۵ سال حبس صادر کرد. همچنین دادگاه وی را بابت پول‌های گرفته شده برای برگزاری کلاس‌ها، به‌اتهام تحصیل مال از طریق نامشروع به پرداخت ۹۰۰میلیون تومان محکوم کرد. بخش دیگر اتهامات وی، فرادرمانی و دخالت در امور پزشکی بود که در این بخش نیز به جزای نقدی شش تا هفت میلیون تومانی محکوم شد که این احکام در دادگاه تجدیدنظر استان قطعی شده است.

وکیل مدافع مؤسس فرقه انحرافی عرفان کیهانی گفت: در مورد افساد فی‌الارض دادگاه پرونده را به دادسرا بازگرداند و خواست تحقیقات گسترده‌تری صورت گیرد و دیدگاه افراد قبل و بعد از جذب به طاهری بررسی شود که دادسرا اخیراً پرونده را به دادگاه بازگردانده است.

علیزاده طباطبایی توضیح داد: در ملاقات اخیری که با طاهری داشتم وی عنوان داشت که اقداماتی که یک عده به‌طرفداری انجام می‌دهند، با هماهنگی من نیست و در جریان اقداماتشان قرار ندارم و به هیچ وجه این اقدامات را تأیید نمی‌کنم.

وکیل مدافع مؤسس فرقه انحرافی عرفان کیهانی یا حلقه درباره محاکمه موکلش به‌اتهام افساد فی‌الارض گفت: در ارتباط با این اتهام دلیل جدیدی در پرونده وجود ندارد و وی نیز صراحتاً عنوان کرده منکر هیچ یک از ضروریات دین نیست و خودش هم قبول دارد که بعضاً برداشت‌هایی داشته که اشتباه بوده است و امیدوارم بتوانیم در دادگاه وی را تبرئه کنیم و دادگاه به همان ۵ سال حبس قناعت کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


زرديني
Iran, Islamic Republic of
چرا ايشون وکيل اينجور آدما ميشه
یونس
Iran, Islamic Republic of
چرا نداره ، چون وکیله و باید از این راه و به هر طریق ممکن... جیب مبارک خودشو و البته شکم زن و بچه رو پر کنه و سیر کنه ! جیب و شکم هم که بزرگ باشه به این آسونی ها پر نمیشه و آدمو مجبور میکنه به هر دریوزگی حتی لاپوشی کردن جرائم و تطهیر کردن مجرمان با تمسک به علم حقوق تن بده
نگین
خداوند افراد کلاش و بدعت گزار را نابود بفرماید
قریشی
از کوزه همان برون تراود که در اوست
بقول شاعر:
هر کجایی که پای پول بود دست حق و حساب دور بود
متاسفانه این آقا از جدش خجالت نمی کشد و از کسانی علناً دفاع می کند که ضد جد بزرگواش ودین اسلام در حال فعالیت شدید می باشند.
از بهایی های ساخت انگلیس انتظاری غیر از خباثت و ضدیت با دین اسلام نیست. این وکیل چرا؟!
خدایا اگر این وکیل حامی بهاییت قابل هدایت است، هدایت وگرنه به سزای عملش یرسان. خداوند او را با موکلینش محشور کند.
این چه سریه که هر مجرمی که به نوعی با امنیت ملی و دین سروکارداره وکیل خانواده هاشمی وکیل انها نیز میشود ایا ارتباطی میان مجرمان می بینید
این نشون میده سر خط فتنه یکی است.
نبوی از شهرکرد
France
اگر طاهری و امثال این شیاد مفسد فی الارض نیستند پس چه کسی مفسد است؟ در شهرکرد هم یک فرد معتاد سابقه دار به اسم فرادرمانی کلاسهایی برگزار می کند که یک عده هم به علت بی خبری در این کلاسها حاضر شده و علاوه بر دادن شهریه ماهانه، این فرد معتاد ابله را استاد خطاب می کنند که واقعا خنده دار است. چرا اطلاع رسانی در این زمینه نمی شود که هر کس از راه رسید از حماقت مردم ساده و به ویژه زنان و دختران محصل استفاده نکند؟ از دستگاه قضایی انتظار برخورد قاطع با این شیاد و حلقه های شیطانی اطرافش را در شهرکرد هم داریم.
9
اگر میخواهید به اسلام خدمتی کرده باشید آدرس کلاسهای این شخص را بیدا کنید و به نیرو های اطلاعاتی یا بسیج خبر دهید
مجتبی
فکر می کنم این علیزاده طباطبایی وضع مالی خوبی داشته باشه؟!
راستی این که میگن برخی ازافراد کانون وکلا جزو این فرقه ها هستند صحت داره؟!