چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - 22 Sep 2021
 
۱۱
۹

چه کسانی دستاوردهای دولت را نادیده می گیرند؟ +تصاویر

چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۴۱
کد مطلب: 408201
روزنامه‌هایی با خط و مشی اصولگرایی که منتسب به این جریان هم هستند مانند کیهان، سیاست روز، رسالت، جام جم، همشهری و جوان، با تیتر کردن و پرداختن به این موضوع از این اقدام رئیس دولت یازدهم استقبال کرده و این خبر را پررنگ کرده اند.
چه کسانی دستاوردهای دولت را نادیده می گیرند؟ +تصاویر
به گزارش جهان به نقل از راه دانا، روز گذشته حجت‌الاسلام حسن روحانی از نمایشگاه دستاوردهای فضایی کشور شامل سامانه‌های ماهواره‌، فضانوردی،‌ رانشگرهای فضایی، مکانیک، مواد و انرژی و سامانه‌های حمل و نقل فضایی بازدید کرد.

در این نمایشگاه همچنین نمونه‌ محموله‌های بازگشتی از فضا از پروازهای قبلی و «ماکاپ» فضاپیمای سرنشین‌دار به نمایش گذاشته شد.

رئیس‌جمهور در پایان این مراسم با تبریک رشد روز افزون کشور در فناوری‌های پیشرفته کشور، تاکید کرد: به نمایندگی از ملت ایران به همه دانشمندان و صاحبنظران فناوری‌های فضایی کشور تبریک می‌گویم. مردم ما خوشحال هستند و به شما افتخار می‌کنیم، شما موجب دلگرمی و امید مردم و مایه مباهات کشور در جهان اسلام و منطقه هستید و ملت ایران برای دستیابی به همه فناوری‌های پیشرفته دنیای امروز، استعداد لازم را دارد.

در همین راستا روزنامه های امروز جهت گیری های جالب توجهی در قبال این اقدام رئیس جمهور داشتند.

روزنامه‌هایی با خط و مشی اصولگرایی که منتسب به این جریان هم هستند مانند کیهان، سیاست روز، رسالت، جام جم، همشهری و جوان، با تیتر کردن و پرداختن به این موضوع از این اقدام رئیس دولت یازدهم استقبال کرده و این خبر را پررنگ کرده اند.

این روزنامه ها فارغ از جناح بندی سیاسی خود و همچنین انتقادات خود از دولت، با انتشار این خبر نشان دادند که پیشرفت های علمی کشور و منافع ملی را بر هر چیزی ترجیح می دهند.

این رفتار همچنین نشان داده است که اگرچه این جریان انتقاداتی به دولت دارد؛ اما اقدامات مثبت و سازنده دولت را به خوبی حمایت کرده و از آنها استقبال می‌کند.

در این میان رسانه‌های زنجیره‌ای و اصلاح‌طلب با بایکوت کردن این موضوع و نپرداختن به آن نشان دادند که به شکلی که ادعا می کنند حامی دولت نیستند.

عدم انعکاس این دستاوردها و پیشرفت علمی کشور در روزنامه‌های آرمان، آفتاب یزد، مردم سالاری، اعتماد و یا انعکاس کمرنگ در رونامه شرق نشان داد که سمت و سوی سیاسی برای این روزنامه ها از هرچیزی بالاتر بوده و سیاسی کاری در این روزنامه ها تا حدی است که به آنها اجازه نمی دهد دستاورد های علمی کشور را ببینند.

غرور سیاسی این روزنامه ها به شکلی بود که در حالی که مدعی حمایت از دولت هستند و روزانه اخبار مربوط به روحانی را منتشر می کنند، این بار چشم خود را بر روی دستاوردهای فضایی کشور بستند.

نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


موسی
خدایی خیلی قشنگ بود . دستتون درد نکنه.
کاشکی این چیزا رو ببینن.
بسیار جالب بود. تفاوت دیدگاهها کاملا مشخصه شاید.
دولت برای مردمی که ادعا خدمت داشت چکار کرد جز اینکه نان که قوت اصلی ملت بود را گران کرد تا این قلم کالا را مانند شیر از سفره ملت بردارد روحانی بای بای
اگر وزارت دفاع و نیروهای مسلح هم مانند گروه های سیاسی فکر می کردند که باید تهران را هم تقسیم می کردیم و گروه 1+5 هریک در گوشه ای حکومت می کردند خدا را شکر نیروهای مسلح به نه به هیچ دولتی وابسته بودند و نه به هیچ تفکر غیر ولایی این مصوبه شورای تشخیص مصلکت برای مهار بسیج است که خود آنها می دانند که بسیج هر گز وابسته به افکار سیاسیون نخواهد شد و این سیاسیون را به هیچ می انگارند آنها در هر زمانب به فرمان رهبر خود امام خامنه ای حفظ الله وظیفه خود را خوب انجام می دهند و آنهایی که چشم به مهار بسیج دوخته اند اشتباه می کنند گروه های سیاسی تا کنون هیچ خاصیتی برای جمهوری اسلامی نداشته اند مگر اندکی از آنها مثل حزب جمهوری اسلامی یا حزب موئتلفه بیشتر آنها فقط دنبال ریاست طلبی و سود جویی هستند
مجیداعتمادی
Iran, Islamic Republic of
بارها مقام معظم رهبری فرمودندبایدبه داخل وتوان خودمان اعتماد کنیم. ونتیجه این اعتماد بسیارشیرین است
کاش رئيس جمهور متوجه اين موضوع بشن!
و بفهمه اگر کسانى هم ازش انتقاد ميکنن به خاطر هود دولتش هست؛ که نقص هاشو بدونه و براى برطرف کردن نقص ها تلاش کنه
اولویت این روزنامه های زنجیری ! آیه الله هاشمی ! است .
بیدل ااربابی
Iran, Islamic Republic of
بنده اهل هیچ حزب وگروه و جناحی نیستم تمام روزنامه ها را هر روز می بینم وتیترشان را می خوانم(دکه رونامه فروشی درست جلوی شرکت ماست )درهمان روزنامه هایی که در ابتدا گفتید مثل جام جم،جوان،رسالت ،کیهان و...اکثرشان تیترهایشان امید واعتدال را تداعی می کند وبنظرم از بعضی روزنامه هایی مثل افتاب ،ارمان ،اعتماد،تیترهای افراطی وناامیدی را به جامعه القا میکنند بیشتر با دولت روحانی هماهنگی وهمراهی دارد واگر هم انتقاد می کنند انتقادشان با شیب ملایم است چرا حسن روحانی اینقدر به منتقدین توهین میکند؟
احسنت