يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - 24 Jan 2021
 
۰
دبیر جمعیت ایثارگران استان مرکزی :

اصولگرایان باید سازوکار وحدت را طراحی کنند

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۳۳
کد مطلب: 407858
دبیر جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در استان مرکزی معتقد است نخبگان جبهه اصولگرایی باید ساز و کار وحدت را طراحی کنند.
اصولگرایان باید سازوکار وحدت را طراحی کنند
به گزارش جهان به نقل از تسنیم، نیمه نخست بهمن امسال بود که احزاب اصولگرای استان مرکزی حول محور "وحدت جبهه اصولگرایی" در میزگردی  حضور یافته و برضرورت وحدت و راه‌های تحقق وحدت در بین جریان های اصولگرا بحث و گفت‌و‌گو کردند.

درهمین راستا، در گفت‌و‌گویی تفصیلی با دبیر استانی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی استان مرکزی ضمن بررسی "ضرورت وحدت" پیرامون شرایط و ضرورت های رسیدن به وحدت و همدلی در بین نیروهای اصولگرای استان را به گفت‌و‌گو نشسته ايم.

متن اين گفت‌و‌گو با "اسماعیل میرزاخانی" دبیرجمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در استان مرکزی در زیر می‌آید:

اگر بخواهیم باز تعریفی از «اصولگرایی» داشته باشیم، چه تعریفی ارائه می‌کنید؟

مقام معظم رهبری تعریف کاملی از «مفهوم اصولگرایی» بیان داشته‌اند و در دیدار مسئولان و کارگزاران انقلاب اسلامی چندین بار به آنها اشاره داشته که علاوه بر معرفی رویکردهای اصولگرایی، شاخصه‌های مرتبط با اصولگرایی را معرفی فرموده‌اند.

همانطور که رهبری فرزانه انقلاب فرموده‌اند اصولگرایى به حرف نیست و ایشان در ادامه می‌افزایند اصولگرایى متعلق به همه کسانى است که به مبانى انقلاب معتقد و پایبندند و آنها را دوست دارند که با این تعریف و بیان رهبر معظم انقلاب اسلامی در می‌یابیم، شناخت اصولگرایی به سخن و شعار نیست، بلکه در عمل و فعل افراد است.

ایمان و اعتقاد دینی، هویت اسلامى-انقلابى و پایبندى به آن، عدالت و فعالیت برای توسعه آن، حفظ استقلال سیاسى، تقویت خودباورى و اعتماد به نفس ملى، جهاد علمى، تثبیت و تأمین آزادى و آزاداندیشى از جمله مهمترین اصول اصولگرایی به‌شمار می‌رود.

به‌نظر شما ‏به‌عنوان مجموعه‌های اصلی اصولگرایی مهمترین مشکلات پیش‌روی جریان اصولگرایی را در استان چه می‌دانید؟

‏باید تعریف درستی از اصولگرایی داشته و بر اساس آن شاکله حرکت کنیم وقتی من در حزب اصولگرایی آمده‌ام باید ‏الزامات آن را بپذیرم و نمی‌توان گفت من اصولگرا هستم ولی در انتخابات از کسانی که در جبهه اصلاح‎طلبی هستند ‏حمایت کنم، الزاماتی داریم که باید آنها پذیرفته شود، اگر اختلاف سلیقه پیش آمد نباید در آن حدی باشد که جبهه ‏مقابل به اصطلاح اصلاح طلب تندرو و یا معقول بتواند رخنه ایجاد کند و به مراد و مقصود خود برسد.‏

وجود احزاب در انتخابات لازم و ضروری است و باید به صورت قوی ‎تر وارد صحنه شوند، نهادهای قانونی و آنچه ‏قانون اساسی از آن حمایت کرده باید در عرصه حضور داشته تا راه را برای مردم هموار کنند.‏

به‌عنوان پرچمداران جریان اصولگرایی در استان مرکزی، ضرورت رسیدن به وحدت بین این جریان را به چه میزان بااهمیت می‌دانید؟

ما جریان اصولگرا در اقدامات و فعالیت‌های تشکیلاتی باید موقعیت شناس باشیم و شرایط موجود را شناخته و وظیفه خود را بدانیم و باید نسبت خود را با تحولات در جامعه تعیین کنیم از سویی احزاب ولایی می بایست برای تقویت بنیان نظام ولایی، قربات خود را با دیگر جریان‌های سیاسی در نظر بگیرند و باید از نسبت احزاب دیگر با مقام والای ولایت و روحانیت و نظام شناخت داشته باشند.

اما آنچه حائز اهمیت بوده این است که اصولگرایان راهی یه غیر از همگرایی و اتحاد ندارند این درحالیست که زمینه و بسترهای لازم برای وحدت و اتحاد میان نیروهای جریان اصولگرایی وجود داشته و در سراسر کشور هم بحث وحدت میان نیروهای جبهه اصولگرایی مورد استقبال واقع شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *