جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - 14 Aug 2020
 
۰
۱

نظرعجیب مورخ سعودی درباره رانندگی زنان!

پنجشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۴:۱۷
کد مطلب: 406915
یک مورخ سعودی ممنوعیت رانندگی زنان عربستانی را این گونه توجیه کرد که زنان راننده در کشورهای عربی، اروپایی و آمریکایی مشکلی با مورد تجاوز واقع شدن ندارند!.
به گزارش جهان به نقل از العالم، "صالح السعدون" تاریخ نگار سعودی در گفت وگویی تلویزیونی ادعا کرد: زنان راننده در صورتی که خودروشان خراب شود، مورد تجاوز قرار می گیرند و به همین علت بر خلاف سایر کشورها، عربستان با ممنوع کردن رانندگی زنان، آنها را از این خطر حفظ می کند!

وی افزود: زنان راننده در دیگر کشورها هنگام خرابی خودروشان در جاده ها مورد تجاوز قرار می گیرند و با این مساله مشکلی ندارند.

السعدون در پاسخ به سوال مجری درباره این مقوله که چه کسی به وی گفته است که زنان سایر کشورها با مساله تجاوز احتمالی مشکلی ندارند؟ گفت: این امر برای آنها مهم نیست زیرا تنها متحمل خسارت روحی می شوند اما در عربستان این موضع مشکلات اجتماعی و دینی به بار می آورد!

وی برای حل مشکل رانندگی زنان سعودی پیشنهاد به کارگیری زنان خارجی به عنوان راننده برای زنان عربستانی را مطرح کرد که این پیشنهاد از سوی دولت عربستان و مفتی های سعودی مردود است.

این مورخ سعودی زنان عربستانی را ملکه هایی توصیف کرد که با اشاره انگشتشان، همسر، برادر، فرزند و پدر راننده شخصی آنها می شوند!

خاطرنشان می شود که زنان عربستانی در صورت رانندگی با مجازات هایی چون شلاق و حبس مواجه می شوند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


یعنی خاک بر سر این جماعت سعودی با این استدلال های سخیف و مسخره شون!