شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ - 20 Jul 2019
 
۲

ادعای اسرائیل درباره موشک جدید ایران

پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۶:۲۲
کد مطلب: 403175
رسانه‌های اسرائیلی از رصد موشک‌های جدید ایران با قابلیت حمل کلاهک‌های متعارف و غیر متعارف خبر دادند.
جهان به نقل از فارس نوشت: روزنامه «تایمز اسرائیل» به نقل از شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی رصد ماهواره‌ای جدید از موشک‌های برد بلند ایران شد که قادر است فراتر از اروپا پرواز کند.

بر اساس این گزارش، شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی که چهارشنبه پخش کرد، مدعی شد که ایران موشکی ۲۷ متری ساخته که قادر به حمل کلاهک‌های جنگی است .

در گزارش این رسانه اسرائیلی آمده است که موشک ۲۷ متری جدید ایران در نزدیکی تهران و در سکو‌های پرتاب قرار گرفته است.

روزنامه تایمز اسرائیل مدعی شد این نخستین تصاویر در زمینه موشک‌های جدیدی ایران است.

در گزارش تصویری شبکه دوم رژیم صهیونیستی همچنین تاکید شده است که ایران پیشرفت سریعی در زمینه صنایع موشکی به دست آورده است.

در بخشی از این گزارش صهیونیست‌ها تصویری از یک سایت موشکی در نزدیکی تهران نمایش داده شده که بنابر ادعای رسانه فوق، غرب از ۲ سال گذشته نسبت به وجود آن مطلع بوده است.

در این گزارش همچنین عکس ماهواره‌ای نمایش داده شده است که در آن به سایت دیگری که در آن موشک ۲۷ متری بر سکوی پرتاب قرار دارد، اشاره می‌کند .

شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی شده است تاکنون چنین موشکی از سوی غرب رصد نشده بود.

براساس این گزارش تاکید شده است که این موشک قادر به حمل کلاهک جنگی متعارف و غیر متعارف (هسته‌ای) است.

این تصاویر از سوی ماهواره‌ای «اراس _بی» متعلق به صنایع هوایی رژیم صهیونیستی که در سال ۲۰۰۶ به فضا پرتاب شد، گرفته شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *