دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - 10 Dec 2018
 
۱۱
۳۰
ازغدی در نشست «شیعه انگلیسی، اسلام امریکایی»؛

شیعه انگلیسی تنها تکلیف خود را قمه زدن، نعره زدن و روی میخ راه رفتن می‌داند

پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۳
استاد حوزه و دانشگاه گفت: این ولایتی های بی دین خود را محب اهل بیت (ع) دانسته و تنها تکلیف خود را قمه زدن، نعره زدن، روی میخ راه رفتن و رقصیدن به نام امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) می دانند.
شیعه انگلیسی تنها تکلیف خود را قمه زدن، نعره زدن و روی میخ راه رفتن می‌داند
به گزارش جهان، حسن رحیم پور ازغدی عصر چهارشنبه در نشستی با عنوان « شیعه انگلیسی، اسلام آمریکایی» که در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، افزود: ولایتی های بی دین، از اسلام فقط نماز، روزه، زیارت و عزاداری را یاد گرفته اند و هر جا که اسم جانفدایی برای اهل بیت (ع) به میان می آید، خود را کنار کشیده و می گویند که « آقا، امام زمان (عج) خودشان اوضاع را روبراه خواهند کرد.»

وی گفت: درست است که تا حضرت امام زمان (عج) ظهور پیدا نکند، جهان اصلاح کامل نمی شود اما انتظار مهدی (عج) به معنای در مسیر ایشان حرکت کردن، سرمایه گذاری کردن و فداکاری کردن است.

وی افزود: ایجاد عدل در جهان بدون حرکت کاملا سیاسی و انقلابی و بدون شهادت امکان پذیر نیست و عدالت بدون مبارزه در جهان برقرار نمی شود.

رحیم پور ازغدی گفت: همه پیامبران الهی برای ترویج دین، اذیت و شکنجه شدند، پیامبری نیامده است که مورد استهزا و تمسخر قرار نگرفته باشد و به او اتهام شاعری، دروغ گویی و سحر نزده باشند.

وی بیان کرد: شیعه انگلیسی و اسلام آمریکایی هر جا که صحبت از شهادت و جهاد شده است، خود را کنار کشیده و تکلیفش را فقط به سر و سینه زدن و گریه کردن در عزاداریها می داند.

این کارشناس امور سیاسی افزود: سالی چند بار زیارت رفتن، سقف مذهب برای شیعه انگلیسی است و فقط اینکه وی را شیعه بنامند برایش کافی است، این شیعه های انگلیسی دلشان را خوش کرده اند که اسمشان را در لیست اهل بیت (ع) قرار می دهند.

رحیم پورازغدی گفت: فرق بین هیات انقلابی و هیات ارتجاعی در همین است که چگونه خود را محب اهل بیت (ع) می پندارند، این تفاوت فرق بین دو تفکر است.

وی افزود: شیعه انگلیسی به هزاران آیه و روایت در زمینه مناسبات سیاسی و اقتصادی، تعلیم و تربیت بی توجه است و فقط به همین عزاداری اکتفا کرده و تمام احکام اجتماعی اسلام را تعطیل می داند تا زمانی که حضرت امام زمان (عج) ظهور کند.

وی اظهار کرد: تنها حکم شرعی شیعه های انگلیسی در حد طهارت و نجاست و مسائل عبادی است و امر به معروف و نهی از منکر آنها تنها به مسائل کوچک و کم اهمیت مربوط می شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این شیعه های انگلیسی که متاسفانه تعدادشان در قم، مشهد، تهران، اصفهان و نقاط دیگر کم نیست خودشان از خودشان استفتا می کنند و فتوا می دهند که این مصداق عینی توهین به مراجع عظام تقلید است.

رحیم پور ازغدی افزود: مراجع تقلید به صراحت گفته اند که راه اندازی دهه های عزاداری غیرشرعی است زیرا عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را تحت الشعاع قرار می دهد، دهه عزاداری فقط ویژه محرم و در باره حضرت سیدالشهدا (ع) است.

وی گفت: ما تا ابد برای مظلومیت حضرت سید الشهدا (ع) خواهیم گریست و شیعه با گریه برای حضرت امام حسین (ع) زنده و پابرجاست لذا این دهه ها و عزاداریهای مضحک که شیعه های انگلیسی براه انداخته اند، ظلم به اهل بیت (ع) و تحت الشعاع قرار دادن واقعه کربلاست.

وی بیان کرد: شیعه انگلیسی به هر کار حرام دست می زند و بعد خود را به صرف اینکه مراسم عزاداری برپا می کند، محب اهل بیت (ع) می داند.

وی افزود: شیعه های انگلیسی قبل و بعد از انقلاب هرگز برای اسلام و آرمانهای انقلاب نجنگیده و جانفدایی نکرده اند.

این کارشناس امور سیاسی گفت: شیعه های انگلیسی میلیون ها ریال پول خرج می کنند تا قبرشان در کنار قبور اهل بیت (ع) باشد یا مدام دنبال شفاعت آنان هستند در حالی که شفاعت اهل بیت (ع) هرگز شامل حال کسانی که اهل عمل در اعتلای دین نیستند، نمی شود.

رحیم پور ازغدی اظهار کرد: شفاعت اهل بیت (ع) راه اضطراری برای فرار از عدالت الهی نیست بلکه دقیقا در راه عدالت است.

وی گفت: دین، تعصب نیست و آدم متعصب بی دین است زیرا مذهب واقعی چنین فردی خودش می باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: شیعه های انگلیسی در زمان رضاخان و محمدرضا شاه پهلوی هرگز برای انقلاب نجنگیدند، امام خمینی (ره) را یک طلبه سیاسی می دانستند و حتی حرف مرجع تقلید، آیت الله بروجردی را نیز قبول نداشتند.

وی ادامه داد: این شیعه های انگلیسی برای عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) تعزیه براه می انداختند و در آن حرفهای مبتذل می گفتند، حرفهایی که هیچ مستند تاریخی نداشت.

وی اظهار کرد: آیت الله بروجردی در جمع همه مسوولان هیات های مذهبی، انجام اینگونه تعزیه و شبیه خوانی را حرام اعلام کردند اما آنان گفتند که ما شما را مقلد خود در تمام روزهای سال می دانیم اما در چند روز محرم از شما تقلید نمی کنیم و می خواهیم عشق و حال خود را داشته باشیم.

رحیم پور ازغدی گفت: این شیعه های انگلیسی همان کسانی بودند که شهید نواب صفوی را تنها گذاشتند و باعث شدند آیت اله مدرس به کاشمر تبعید و در تنهایی شهید شود و در مقابل کشف حجاب رضا خانی سکوت کردند.

وی افزود: این شیعیان انگلیسی خود را «سید حسنی» و طرفدار صلح می دانستند و کسانی را که در مقابل دشمن جانفدایی کردند را »سید حسینی» و طرفدار جنگ می پنداشتند.

وی گفت: این شیعه های انگلیسی همان کوفیانی هستند که از حضرت امام حسین (ع) دعوت کردند اما در معرکه عاشورا ایشان را تنها گذاشتند.

وی افزود: این شیعه های انگلیسی همان کوفیانی هستند که پس از شهادت حضرت امام حسین (ع) و در زمانی که قافله کربلا به همراه فرزندان یتیم و حضرت زینب (س) از شهر کوفه عبور می کردند، برای آن حضرت عزاداری کردند و به بچه های یتیم نان و خرما دادند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: حضرت زینب (س) به بچه های یتیم برادرش امر کردند که نان ها و خرماها را به سوی کوفیان پرتاب کنند و سپس رو به کوفیان نمودند و گفتند، «خدا مرگتان دهد، شما مثل آن پیرزنی می مانید که نشست و بافت و دوباره رشته ها را پنبه کرد و باز کرد.»

وی افزود: حضرت زینب (س) فرمودند که «این همه تلاش شد برای اینکه اصحاب حضرت امام حسین (ع) به کوفه بیایند اما هنگام معرکه ما را تنها گذاشتید، حالا دارید گریه می کنید ؟ شما مانند قبری می مانید که درونش پر از عفونت و کثافت است و روی آن را با گل تزئین کرده اند، شما مثل گلی می مانید که در پهن روییده است.»

رحیم پور ازغدی خاطر نشان کرد: پس از انقلاب موج اسلام گرایی در جهان گسترش یافت و بسیاری از جوانان به دین اسلام و مذهب شیعه گرایش یافتند به طوری که دختران غربی حجاب گرفتند.

وی افزود: گروه داعش که با شعار احکام اسلامی به دنبال یارگیری در غرب بود، بسیاری از جوانانی را که تازه مجذوب اسلام شده بودند جذب خود کرد و این نشان دهنده موج گسترده اسلام گرایی در غرب است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: عزاداری برای حضرت امام حسین (ع) زمانی مقبول است که سبک زندگی عزاداران مشابه سبک زندگی اهل بیت (ع) شده و حاضر به جانفدایی برای آنان باشند.

وی افزود: اگر محصول تشیع، سینه زنی، عزاداری، زیارت و جشن نیمه شعبان، زنان و مردانی باشد که مانند حضرت اباعبدالله الحسین (ع) پاک زندگی کنند و پاک بمیرند و اگر لازم شد کشته شوند، آنگاه این مذهب مقبول اهل بیت (ع) است.

وی اظهار کرد: تشیع، زنده ترین و انقلابی ترین مکتب در جهان است و عزاداری شیعه سراسر سیاسی، عبادی، تربیتی و فرهنگی است و همین عزاداری برای اهل بیت (ع) است که پرچم شیعه را همچنان در اهتزاز نگه داشته است.
منبع:مشرق
کد مطلب: 394767
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


آدمیزاد
Colombia
۱۳۹۳/۰۹/۱۳ ۱۵:۲۳
..داعش تنها از میان گروههای قومی خاصی(...آفریقا و چچنها و پاکستانیهای سنی مقیم غرب و ترکها )یارگیری میکند ،
..
۱۳۹۳/۰۹/۱۳ ۱۵:۳۰
خدا لعنت کنه این شیعه های انگلیسی رو گرگین در لباس میش
سعید
۱۳۹۳/۰۹/۱۳ ۱۵:۳۴
انجمن حجتیه خوارج زمانه هستند. یکیشون که خیلی ادعا هم داشت می گفت نباید با آمریکا در افتاد چون ابر قدرته و حریفش نمیشیم. گفتم پس امام حسین چرا با یزید در افتاد؟
گفت : آقا مقایسه نکن!!!!!!!
محمدرضا
۱۳۹۳/۰۹/۱۴ ۱۲:۰۶
ایول به شاگرد راستین مطهری: استاد رحیم پور
صابون چی
۱۳۹۳/۰۹/۱۴ ۱۸:۵۴
پدر خوانده هم دل پر دردی داره از مبارزه ملت شریف ایران با این رزیم نزاد پرست آمریکا
امیر علی
۱۳۹۳/۰۹/۱۳ ۱۶:۵۸
جناب رحیم پور مواظب باشید...این بار دیگه این وهابیون نیستن که شمارو تهدید به ترور میکنن...این شیعه انگلیسی هست که برای حفظ موجودیت خودشون هر کاری میکنن....
۱۳۹۳/۰۹/۱۳ ۱۷:۳۹
...شيعه انگليسي...حاميانش هستند
. ننگ بر تو ..
سپیده
۱۳۹۳/۰۹/۱۳ ۱۷:۵۷
باید به حرف های حکیم حسن رحیم پور ازغدی بیفزایم کسانی که درشهر زنجان عاشورا را تحریف کردند و ازمذاکره امام حسین با عمرسعد دادسخن دادند...
سار کاشان
United States
۱۳۹۳/۰۹/۱۴ ۲۰:۲۳
امام حسین برای جنگ نرفت ضمنا امام حسن ع هم صلح نمود.
۱۳۹۳/۰۹/۱۵ ۱۰:۵۴
يعني مي فرمائيد كه امام حسين عليه السلام به كربلا براي تفريح رفتند ؟!!!
۱۳۹۳/۰۹/۱۵ ۱۳:۴۰
تشکر از این نظر عجیب شما یعنی چی؟
۱۳۹۳/۰۹/۱۵ ۱۳:۴۱
نه بابا؟
۱۳۹۳/۰۹/۱۵ ۱۴:۴۲
امام حسن بعد ازاينكه مردم بي تقوا و نان به نرخ روز خور كوفه ايشان را در برابر لشكر منحرف اما مصمم معاويه تنها گذاشتندو آن حضرت شرايط آن روز جامعه را مناسب ادامه مبارزه با معاويه ملعون نمي ديد مجبور به پذيرش صلح شد.
حسن
۱۳۹۳/۰۹/۱۶ ۰۹:۳۰
از کجا تشریف آورید ؟ چی ؟ پرچم آمریکا؟ چی گفتی؟
حق جو
۱۳۹۳/۰۹/۱۳ ۱۸:۳۵
...
آيا اگر كسي به تشخيص شما نرسيد ما بايد او را اتهام تشيع انگليسي از دايره تشيع خارج كنيم؟
...
رضا صابون چی
۱۳۹۳/۰۹/۱۴ ۱۸:۵۹
اگه کسانی به توصیه و پول انکلیس شیعه شدندباید هر غلطی دلشان خواست بکنند ؟ مثلا بهایی ها که انگلیسی محض هستند و در خدمت رژیم حعلی آزادند که توطئه کنند؟
۱۳۹۳/۰۹/۱۵ ۱۳:۵۴
موضوع به همین راحتیه؟
....
حسن
۱۳۹۳/۰۹/۱۶ ۰۹:۳۲
معلومه تو باغ نیستی برو ببین تو متهواره هاشون علیه سید حسن نصرالله چی میگن. علیه آیه الله بهجت آیه الله سیستانی علامه طباطباپی شهید مطهری و آیه الله خامنه ای چه مزخرفاتی می گن
امیرعلی
۱۳۹۳/۰۹/۱۳ ۱۸:۵۱
سلام وصلولت و رضوان ابدی خداوند بر رحیم پور ازغدی که من غافل گمراه و نفهم را از ظلمات غوایت وضلالت نجات داد اگر با این مرد بزرگ اشنا نشده بودم امروز به جای عکس شهید آوینی بر دیوار اتاقم عکس گوگوش فاسد را زده بودم خدایا سپاس ازتو خدایا چگونه تو را سپاس بگذارم چگونه سپاست بگذارم که دست من را دردست مردان بزرگی چون سیدعلی خامنه ای و حسن رحیم پور وعلامه مصباح یزدی و آیت الله جوادی آملی گذاشتی خداوندا من دو رکعت نماز باحضور قلبم را با کاخ های هاشمی رفسنجانی و فتنه گران وهمه ثروتشان معاوضه نمیکنم خداوندا به پاس این نعمات عظیمی که بهم دادی میخواهم برای تو ای خدای مهربان بمیرم
حسن
۱۳۹۳/۰۹/۱۳ ۱۹:۱۶
بسم الله الرحمن الرحیم. وای به روزی که جنبه ی تعقلی دین و مذهب ما از بین برود. دین. و عقل همواره کنار هم هستند وجدا ناپذیر اند. اما شیعه انگلیسی؛هدفی جز بد جلوه دادن. دین ندارد. آن مرجعی که در راس این شیعه انگلیسی قرار دارد (جریان شیرازی) از دین فقط قمه زنی سبع ولعن را دستور کار خود قرار داده آیا تکلیف شیعه در اوضاع امروز قمه زنی و سبع ولعن است. نه خیر. تمامی مراجع شیعه وسنی برای مبارزه با داعش از هیچ چیز دریغ نکردند یکی بافتوا یکی با برائت یکی با ارسال وجوه شرعی یکی با ارسال نیرو اما مرجع مذهب شیعه انگلیسی فقط لعن می کند آقا گفتند می خوان تخریب قبور اهل بیت کنن اینا لعن میکنن آیا راهکار مقابله با داعش لعن است نه... در قبال مهم ترین مسئله اسلام فلسطین همه همه چه سنی چه شیعه اسرائیل را محکوم کردن. اما مرجع شیعه انگلیسی از ارسال یه بیانیه حتی یه بیانیه علیه اسرائیل در جنگ 55روزه غزه خودداری کردند.به قول مقام معظم رهبری:ملت ایران ببینند این دست هارا. ببینند شیعه ای که از انگلیس تزریق میشود باید به آن شیعه شک کرد
۱۳۹۳/۰۹/۱۵ ۱۰:۵۶
جالب است اين قوم قمه زن . امروز كه روز دفاع عملي از اهل بيت عليهم السلام در عراق و سوريه است در مقابل نواصب داعشي . سوراخ موش يكي يك ميلياردتومان اجاره كرده اند و ناپديد شده اند !!!
۱۳۹۳/۰۹/۱۳ ۱۹:۳۳
ای خانه ات آباد ...
۱۳۹۳/۰۹/۱۳ ۱۹:۳۴
خدا نگذره از افرادی که شیعه رو دارن خراب می کنن
۱۳۹۳/۰۹/۱۳ ۲۰:۱۶
خدا لعنتشون کنه
۱۳۹۳/۰۹/۱۳ ۲۳:۱۱
برادر ازغدی فرمایش شما درست ببینید شماها انقدر به وفات امامامن گرامی توجه می کنید به میلاد انها توجه دارید
...
شادی
۱۳۹۳/۰۹/۱۴ ۱۹:۰۳
چه ربطی داشت ؟! بحث اصالا سر وفات و میلاد نیست که تو این نظر را دادی خواستی یک چیزی بپرونی
۱۳۹۳/۰۹/۱۳ ۲۳:۲۶
احسنت
۱۳۹۳/۰۹/۱۴ ۱۱:۲۱
خداوند همه افرادی که در راه اسلام و انقلاب قدم بر می دارند حفظ کنه
علی
۱۳۹۳/۰۹/۱۴ ۱۸:۴۰
دخترای غربی باحجاب شدن دخترای مسلمون بی حجاب...خیلی باحالید
۱۳۹۳/۰۹/۱۵ ۱۰:۴۹
شخصیت قابل استفاده آقای ازغدی...