پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - 29 Oct 2020
 
۰

رستمی قهرمان وزنه برداری جهان شد

پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۱
کد مطلب: 391098
کیانوش رستمی با ثبت رکورد۳۹۱ در مجموع دوحرکت مدال طلا جهان را کسب کرد.
به گزارش جهان نيوز به نقل از ایسنا، در ششمین روز مسابقات جهانی وزنه برداری نوبت به کیانوش رستمی رسید که برای ایران بر روی تخته مسابقات برود.

رستمی در حالی کار خود را در مسابقات جهانی قزاقستان آغاز کرد که تمام نگاه ها به او بود تا بالاخره ایران نیز در این رقابتها صاحب مدال شود.

در گروه Aدسته ۸۵ کیلوگرم ۱۰ وزنه بردار حضور داشتند که رقابت اصلی میان کیانوش رستمی، آپتی آیوکادوف و آرتیم اوکولوف از روسیه، ایوان مارکوف از بلغارستان ، اندری ریباکو از بلاروس بود.

رستمی در پایان با ثبت رکورد ۱۷۸ کیلوگرم در یک ضرب،۲۱۳کیلوگرم در دوضرب و مجموع۳۹۱کیلوگرم مدال طلا جهان را برگردن اویخت.

او در یک ضرب مدال نقره کسب کرد و در دوضرب مدال طلا را بدست آورد.

حرکت یک ضرب

رستمی اولین حرکت خود را با وزنه ۱۷۳ کیلوگرم آغاز کرد که کار چندان دشواری برای مهار این وزنه نداشت. در حالی که رقابت نزدیکی میان او و وزنه برداران روس، بلغار و بلاروس وجود داشت ، رستمی در دومین حرکت پشت وزنه ۱۷۶ کیلوگرم قرار گرفت که در مهار این وزنه نیز موفق عمل کرد.

در سومین حرکت مربیان برای او ۱۷۸کیلوگرم را درخواست کردند و رستمی همانند دوحرکت قبلی خود توانست وزنه را بالای سر ببرد و در جایگاه دوم قرار بگیرد او همچنین رکورد یکضرب دسته ۸۵ کیلوگرم ایران را به میزان دو کیلوگرم ارتقا داد. رکورد قبلی این حرکت با ۱۷۶ کیلوگرم در اختیار سهراب مرادی بود که سه سال پیش در جام باشگاه های آسیا در ازبکستان به ثبت رسیده بود.

پس از موفقیت رستمی در مهار وزنه ۱۷۸ کیلوگرم مارکوف بلغار و ریباکو بلاروس یک کیلوگرم وزنه‌های درخواستی خود( ۱۷۸ کیلوگرم) را افزایش دادند که ریباکو موفق عمل نکرد اما مارکوف موفق شد با ۱۷۹کیلوگرم طلا یک ضرب را بدست آورد. ریباکو نیز با ۱۷۵کیلوگرم مدال برنز را کسب کرد.

حرکت دوضرب

او در اولین حرکت وزنه ۲۱۱ کیلوگرن را انداخت. در دومین پشت وزنه۲۱۲ کیلوگرم قرار گرفت که در مهار آن موفق نبود در حالی که نگرانی بابت اوت شدن او وجود توانست در سومین حرکت ۲۱۳ کیلوگرم را بالای سر ببرد و به مدال طلا دوضرب رسید.

او در مجموع دو حرکت با ۳۹۱ کیلوگرم قهرمان جهان شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *