دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - 21 Sep 2020
 
۱
۱

زمان نشست کارشناسی ایران و ۱+۵

پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۰
کد مطلب: 386104
وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه سه تا چهار هفته دیگر نشست وزرای خارجه ایران، آمریکا و اشتون در جایی غیر ا وین برگزار می‌شود، گفت: ظرف یک تا دو هفته آینده نشست کارشناسی در خصوص بررسی موضوعات مورد اختلاف برگزار خواهد شد.
به گزارش جهان به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در وین و در جمع خبرنگاران ایرانی تاکید کرد: گفتگوهای بسیار جدی در مورد موضوعات مختلف در نشست های ایران و ۱+۵ کماکان باقی مانده است.

وی با بیان اینکه مذاکرات دیروز بسیار سخت و فشرده بود، گفت: صحبت‌های بسیار جدی در مورد موضوعات مختلف همچنان در بحث ما باقی مانده است.

ظریف افزود: از زمانی که مذاکرات نیویورک شروع شد و در این دور در وین ادامه یافت، به جای اینکه طرفین صرفا مشکلات را بررسی کنند، درخصوص دستیابی به راه حل گفتگو کردند.

رئیس دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: صحبت از راه حل به این معنا نیست که طرفین بخواهند از مواضع قبلی خودشان در واقع کوتاه بیایند یا عدول کنند، بلکه این نکته است که همواره اعلام کرده‌ایم که برنامه هسته‌ای ایران صرفا صلح آمیز است و از حقوق مردم ایران صرف نظر نخواهیم کرد.

* مذاکرات ۲ روز اخیر امروز در نشستی جمع بندی میشود

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برگزاری نشست جمع بندی تحولات دو روز اخیر گفت: به زودی نشست کارشناسی در خصوص بررسی موضوعات مورد اختلاف تشکیل می شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر «محمدجوادظریف» در نشست با خبرنگاران ایرانی در وین گفت: قرار است امروز بعد از ظهر جمع بندی از اجلاس این دوره صورت گیرد و پس از آن اعضای ۱+۵ برای جمع بندی کلی موضوعات نشستی برگزار خواهند کرد.

ظریف افزود: هفته آینده یا هفته بعد از آن هم قرار است جلسه کارشناسی در خصوص بررسی موضوعات مورد اختلاف تشکیل شود.

وزیر امور خارجه تصریح کرد : همچنین سه یا چهار هفته بعد جلسه‌ای با حضور وزیران امور خارجه ایران ، آمریکا و خانم اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار خواهد شد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران تاکید کرد مکان برگزاری نشست سه جانبه و کارشناسان هنوز مشخص نیست، اما در مکانی غیر از شهر وین خواهد بود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


بالاخره ما نفهمیدیم این گفتگو های جدی کجاش جدی است کجاش شوخی فکر می کنم آنجاها که جناب ظریف می خنددحتما شوخی است و چون ظریف غالبا می خندد پس غالبا شوخی است اما در این شکی نیست که جناب ظریف وقتی از سفر بر می گردد در وطن نمی خندد بنابراین اینجا گفتگو کاملا جدی است حالا شما می توانید برمبنای اصول دیپلماسی غرب مدرن موضوع را دریک تحلیل جدی بررسی کنید البته به شرطی که از هاله اسفندیاری رودست نخورید