پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - 15 Apr 2021
 
۰

پاسخ به تهدیدات با موشک دوربردوبادقت بالا

جمعه ۴ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۸
کد مطلب: 382399
جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه امروز توانمندتر و قدرتمندتر از دوران دفاع مقدس هستیم، تاکید کرد: هر نقطه تهدیدکننده‌ای را با موشک های دوربرد و با دقت بالا منهدم خواهیم کرد.
به گزارش جهان به نقل از تسنیم، امیر حاتمی جانشین وزیر دفاع در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای انقلاب گفت: میدان‌داران حماسه بزرگ دفاع مقدس برگزیدگان ملت شریف ایران بودند که در صدر آن حضرت امام خمینی (ره) محبوب دل همه ملت ایران و همه ملت‌های آزاده جهان است.

وی افزود: هفته دفاع مقدس فرصتی استثنایی برای بازخوانی حماسه‌های ملت ایران است. دفاع مقدس به فرمایش رهبر انقلاب گنجینه‌ای ارزشمند است که هر کس با هر نگاه می‌تواند گوهر مورد نیاز خود را از آن استخراج کند.

جانشین وزیر دفاع، هفته دفاع مقدس را فرصت مغتنمی برای نسل جوان امروز برشمرد و گفت: این حماسه بزرگ راهی درخشان و نورانی را فراروی همه ما قرار داده و می‌توانیم با اتکا به درس‌ها و عبرت‌های آن برای همیشه در تاریخ، سرافراز و عزتمند زندگی کنیم. دفاع مقدس یک یادآوری و توجه جدی برای همه ماست که اگر امروز در امنیت و‌ آرامش و فضای آکنده از خوبی‌ها زندگی می‌کنیم، بدانیم که در گذشته چه مردان و بزرگانی از این خیابان‌ها و کوچه‌ها حرکت کردند و جانشان را در کف اخلاص گذاشتند تا ما امروز در دنیا چنین آبرویی را داشته باشیم.

امیر حاتمی ادامه داد: اگر امروز رئیس جمهور عزیز و مردان دستگاه دیپلماسی در عالی‌ترین سطح محافل جهانی با قدرت و صلابت از حقوق و ارزش‌های ما دفاع می‌کنند، به برکت این نام‌ها و خون‌هاست و قطعا و بی‌تردید ملت‌هایی که در چنین صحنه‌هایی شکست می‌خورند، به دلیل عدم درک مقطع تاریخی و نداشتن شرایط مشابه ما است. ما مدیون جانفشانی‌هایی هستیم که برای دفاع از وطن جانشان را فدای انقلاب کردند.

وی با بیان اینکه امروز همه جهانیان می‌دانند که مردم و مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران صدها برابر بهتر از دفاع مقدس با عزت و افتخار از ارزش‌های خود دفاع و بر آن پافشاری می‌کنند، گفت: به برکت همین مولفه‌های قدرت، اگر کسی حماقت و یا نظر سوئی بر کشور ما داشته باشد بسیار پرشورتر و قدرتمندانه‌تر از دوران دفاع مقدس از حقوق خود دفاع خواهیم کرد.

جانشین وزیر دفاع تصریح کرد: ما می‌توانیم قدرتمندانه‌تر از دیروز دفاع کنیم و این یک واقعیت است و در همه ابعاد سیاسی، فرهنگی، نظامی، دفاعی، علمی، اجتماعی، صاحب قدرت هستیم و همین مولفه‌ها ما را قدرتمندتر از دوران دفاع مقدس کرده است.

امیر حاتمی با یادآوری اوضاع نیروهای مسلح در دوران دفاع مقدس و به هم‌ریختگی‌های نظامی آن روز، گفت: نیروهای مسلح در شرایطی در برابر ارتش بعث عراق جانانه ایستادند که پس از آن نیز در برابرکسانی که می‌خواستند انقلاب را مصادره کنند و یا ارتش را تضعیف و منحل کنند با هدایت و رهبری حضرت امام خمینی ایستادند و همه این توطئه‌ها را نیز خنثی کردند. امام بازوی ارزشمند ارتش را برای انقلاب حفظ کرد و شعار انحلال ارتش و یا ارتش فاقد طبقه توحیدی را خنثی کرد و امروز نسلی در ایران زندگی می‌کنند که صحنه‌های عاشورا در در دفاع مقدس دیده و درک کرده‌اند و فهمیدند که چگونه خون بر شمشیر پیروز شد. ببینید امروز صدام و حامیان بی‌آبروی او کجا هستند و ملت شریف ایران کجایند.

وی اتحاد و انسجام ملت را از دیگر مولفه‌های قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران برشمرد و افزود: ملت با بصیرت و هوشیاری ایجاد شده به خوبی مسائل کلان دنیا را درک می‌کنند و اگر در گذشته استعمارگران با فریب و دروغ، اعتماد عده‌ای را در گوشه‌ای جلب می‌کردند و شورش به پا می‌کردند، امروز به برکت دفاع مقدس و رهبری پیامبرگونه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب به ماهیت پلید دشمنان پی برده‌اند و تحت تاثیر هیچ دروغ و فریبی قرار نمی‌گیرند.

سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: امروز اگر رسانه‌های بیگانه دروغی را مطرح می‌کنند، ملت هوشمند ایران همان ضرب‌المثل قدیمی را می‌گویند که هر وقت اتفاق بدی رخ می‌دهد می‌گویند کار، کار انگلیسی‌ها و یا توطئه جدید آمریکایی‌هاست و این ضرب‌المثل‌ امروز به فرهنگ تبدیل شده است.

امیر حاتمی با بیان اینکه برای سلطه‌گران همه چیز ابزار است، به نقش آمریکا در ایجاد گروهک‌ تروریستی داعش اشاره کرد و اظهار داشت: اگر دیروز گروه خودساخته داعش را به جان مردم عراق و سوریه تجهیز می‌کردند، امروز علیه آن تبلیغات ائتلافی سر می‌دهند. اما در کنار این، همزمان گروه‌های تروریستی مشابه دیگری را نیز آموزش می‌دهند که اینها ناشی از همین نگاه‌های ابزاری است.

وی خود اتکایی را از عوامل دیگر قدرت کشور عنوان کرد و گفت: در سایه هدایت‌های رهبری مقام عظمای ولایت، امروز به سمت چشمه‌های اصلی قدرت که همان علم و فناوری است حرکت کرده‌ایم. هر چند در رتبه پانزدهم علمی جهان هستیم، اما آن را شایسته ملت ایران نمی‌دانیم و به دنبال رتبه‌های فراتر از آن حرکت خواهیم کرد.

امیر حاتمی ادامه داد: همه شاهدند در هر نقطه‌ای که تحریم شدیم، در همان نقطه قدرت ما درون‌زا و بیشتر از قبل شده است که صنعت دفاعی نیروهای مسلح مصداق بارز این موضوع است. بنابراین تحریم‌ها موجب افزایش توان ما خواهد شد.

جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه امروز شریف‌ترین و مومن‌ترین انسان‌ها تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران و با فرماندهی فرمانده معظم کل قوا در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گرد هم آمده‌اند، تصریح کرد: بر اساس دکترین دفاعی، آموزش به نیروهای مسلح و دستیابی به سلاح‌ها و تجهیزات بومی را اولویت خود قرارداده و بر اساس آن هر تهدیدی که بر علیه سرزمین ما متوجه شود، به شدیدترین شکل آن را محکوم به شکست می‌کنیم.

وی ادامه داد: امروز قدرت علمی فناورانه کشور در کنار ژئوپولوتیک ویژه ایران و در کنار آن ایدئولوژی اسلام ناب محمدی (ص) باعث شده جمهوری اسلامی ایران به یک قدرت موثر در جهان تبدیل شود و اساسا کسی جرات تهدید و جسارت نظامی علیه کشورمان را نداشته باشد.

امیر حاتمی با بیان اینکه امروز در همه عرصه‌های دفاعی، هوایی، سایبری، دریا از قدرت نظامی کشور در قالب نیروهای مسلح به خوبی پشتیبانی می‌کنیم، گفت: با افتخار می‌گویم که نیروهای مسلح امروز قادرند با موشک‌های ساخت صنایع دفاعی، هر نقطه تهدیدآمیزی را در دریا و خشکی، با برد و دقت بالا و در فاصله دور منهدم کند.

جانشین وزیر دفاع در پایان خاطرنشان کرد: در آینده نه چندان دور سرنوشت جنگ تمام عیار اقتصادی و فرهنگی تحمیلی دشمن با عزم عمومی ملت و مدیریت جهادی مدیران به مانند حوزه دفاعی خواهد شد و پیروزی از آن ما است، انشاءالله.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *