جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ - 10 Jul 2020
 
۴
۲۱

تمجیدهای یک متخصص زبان بدن از روحانی‬

يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۱۷
کد مطلب: 380194
یک متخصص زبان بدن و تحلیلگر رفتار سیاستمداران گفت: آقای روحانی تبحر زیادی در پوشاندن احساسات و حرکات بدن خود دارد تا جایی که حتی متخصصان زبان بدن هم نمی‌توانند به راحتی حرکات وی را تفسیر کنند.
تمجیدهای یک متخصص زبان بدن از روحانی‬
به گزارش جهان، روزنامه دولتی ایران در ضمیمه روز شنبه خود آورده است: سیاستمداران بزرگ جهان با نام دکتر جی، جک براون آشنا هستند. او متخصص زبان بدن و تحلیلگر رفتار سیاستمداران در نشست‌های مهم حوزه سیاست در سطح بین‌الملل است در این متن تحلیل او را از زبان بدن دکتر روحانی می‌خوانید.

دکتر حی‌جک براون پزشک و متخصص زبان بدن که معمولا زبان بدن سیاستمدارهای بزرگ دنیا را تحلیل می‌کند در مورد دکتر روحانی می‌گوید: آقای روحانی تبحر زیادی در پوشاندن احساسات و حرکات بدن خود دارند تا جایی که حتی متخصصان زبان بدن هم نمی‌توانند به راحتی حرکات ایشان را تفسیر کنند. مهارت ایشان در این امر بسیار بالاست. هر چند احساسات حقیقی همیشه فاش می‌شوند به شرط آنکه بدانید کجا و چگونه دنبال آن‌ها بگردید.

یکی از مهمترین ویژگی‌های رئیس‌جمهوری ایران این است که وقتی همتایش دستش را به سوی او دراز می‌کند روحانی خویشتندارانه به پایین و سمت چپ نگاه می‌کند. وقتی مردی به پایین نگاه می‌کند در واقع به طرف مقابل این طور القا می‌کند که من برای شما تهدیدی نیستم و کاملا به شما احترام می‌گذارم.

در دیدارهای مهم آقای روحانی این شرایط بارها دیده شده که هنگام دست دادن دو رئیس‌جمهوری طرف مقابل دستش از بدنش فاصله گرفته و دست حسن روحانی را می‌فشارد در حالی که دست دیگر طرف مقابل به نشانه احترام به بدنش چسبیده است. درملاقات دکتر روحانی با اولاند رئیس جمهوری فرانسه گرایش سراولاند به سوی روحانی هر چند با زاویه اندک نشان از تمایل او برای نزدیک شدن به روحانی دارد.

در مواردی دیده شده وقتی رئیس‌جمهوری کشوری اروپایی در مواجهه با رئیس‌جمهوری ایران دستان خود را هم گشوده است. روحانی در حالی که با دقت به همتایش نگاه می‌کند دست‌ها را روی هم گذاشته و هیچ علامت ارتباط غیرکلامی از او دیده نمی شود نکته مثبت روحانی در این لحظه‌ها دقت اوست.

روحانی با دستان باز، لبخند و نگاه مستقیم به چشمان طرف بحث می‌نگرد او با ارتباط چشمی کاملی که با طرف مقابل برقرار می‌کند بهتر می‌تواند موضع خود را در ذهن او بنشاند و با حرف‌هایش او را متقاعد کند.

فردی که دستش را دراز کرده و سپس دستانش را به طریقی می‌چرخاند که دستش بالا و کف دستش رو به پایین قرار می‌گیرد سعی در برتری‌جویی دارد و می‌خواهد تسلط و نفوذ خود را بیان کند. این نوع دست دادن اغلب اوقات در موقعیت‌های سیاسی و دیپلماتیک کاربرد دارد. اگر در عکس‌ها دقت کنید بیشتر دست دادن‌های آقای روحانی به همین طریقی بوده یعنی کف دست‌هایش به سمت پایین بوده است. البته در بعضی موارد هم دست‌ها حالت عمودی دارد که نشان از تسلط یکسان دارد.

شکل بدن هنگام ایستادن یا نشستن می‌تواند نشاندهنده سلطه‌پذیری یا برتری‌خواهی فرد باشد. شق و رق ایستادن یک شخص با شانه‌های رو به عقب نشانه برتری خواهی اوست. در صورتی که شل و خمیده بودن بدن ناشی از احساس امنیت نداشتن است. آقای روحانی در تمام عکس‌ها شانه‌هایش را عقب داده و محکم و استوار ایستاده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


تارینه
اینکه متخصصان نمیتونن حرکاتش رو به راحتی تفسیر کنن نشانه ی تبحرش نیست.....
متاسفم همین
Iran, Islamic Republic of
ادب داشته باشيد لطفا...
بله منم موافقم
پس نشانه چیه؟
مها
نه نظر من نیازی به این کارشناسی ها و تخصص زبان بدن برای متوجه شدن افکار افراد نیست .
فقط کافیه که صحبت های فرد رو خوب گوش کنیم مثل اینکه : ما باید به جای دیدم دم این کشور و اون کشور دم کدخدا رو ببینیم تا مشکلاتمون حل بشه!!!!!!!!!!
خیلی با مزه ای تو
United States
چه تفسير ضعيفي چه مفسري
Iran, Islamic Republic of
خدا را شكر كه كسي زبان بدن ايشان را نمي فهمد و خدا را شكر كه ايشان با زبان و كلامشان همه مفاهيم را منتقل مي كنند ....
پس ببین ما چقدر باهوشیم که تونستیم بشناسیمش! با مقایسه حرف و عمل!
حالا تو گزارشه صد روزه بعدی این مطلبو به عنوانه دستاورد ارایه میدن خدمته ملت
Latvia
زبان بدن یکی از شاخه های رفتار سازمانی در رشته مدیریت می باشد - کتاب زبان بدن باربارا پیز یکی از کتابهای معروف این علم در ایران است که پیشنهاد می کنم حتما مخصوصا مدیران حتما مطالعه کنند- نظرات یک متخصص هلندی در خصوص دکتر ظریف رو هم که سال پیش بیان کرده دیدار های ایشان در سازمان ملل رو هم ببینید بد نیست-
Iran, Islamic Republic of
والا ما هم نتونستیم زبان این دولت رو درک کنیم!
در عوض با یک به جهنم گفتن تمام منویات قلبی اش را بروز میدهد!!!!
فرهاد
ایشان که خودش هم نمیدونه چی میخواهد بگه تقصیر مفسرین بیچاره چه
کلا هاشمی و روحانی علاقه زیادی به تعریف و تمجید دارند
Iran, Islamic Republic of
به قول حاج محمود:

از براي شفاي هر روزه
آب بريز قسمتي كه ميسوزه
علی اسدی
Iran, Islamic Republic of
تعدادی از این برداشتها صحیح و تعدادی ....
ابراهیمی
ادا و اطوار در آوردن هنر بعضی از افرادی است که در میدان عمل کار ی از آنها بر نمی آید لطفا آقای روحانی را به این هنر متهم ننمایید؟!
م
United Kingdom
استنباط زبان بدن که خیلی وقتها تخت تاثیر جمعیت و محیط خود به خود تغییر می کند کار سختی است اما انچه اصلا در نوع موضع گیری کشورایران نسبت به سلطه گران تغییر نمی کند عمل است
عباس
Russian Federation
.....