جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - 30 Oct 2020
 
۰

ربیعی:سالانه‌یک‌میلیون‌‌شغل‌بایدایجادشود

پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۷
کد مطلب: 365934
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت یازدهم گفت: 4.5 میلیون دانشجو در کشور وجود دارد که بایستی وارد بازار کار شوند بنابراین باید بتوانیم سالانه بیش از یک میلیون شغل در کشور ایجاد کنیم.
به گزارش جهان به نقل از مهر، علی ربیعی عصر چهارشنبه در دیدار با مردم ازنا اظهار داشت: من از طرف دولت تدبیر و امید ماموریت پیدا کرده ام که سلام دولت را به مردم شهرستان ازنا برسانم و از جانب هئیت وزرا اعلام کنم نه تنها همگی ما با شما و در کنار شما هستیم بلکه امیدواریم بتوانیم خدمتگزار خوبی برای شما باشیم.

وی شهر ازنا را از نظر فرهنگی شهرستانی ارزشمند دانست و عنوان کرد: ازنا از نظر فرهنگی در منطقه بی بدیل است و مراجع و علمای بزرگی مانند شهید صادقی در این شهرستان زندگی کرده اند که این امر حاکی از این است که ازنا به لحاظ فرهنگی در جایگاه خوبی قرار دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: با وجود مشکلات فراوان در شهرستان ازنا افراد تحصیلکرده زیادی در این شهرستان زندگی می کنند و از بدو ورود به این شهر نظم، ادب و فرهیختگی مردم این شهرستان مشهود و آشکار است.

ربیعی به اشاره به این موضوع که دولت با عمق محرومیت در این شهرستان آشنا است اظهار داشت: دولت تدبیر و امید هرگز هیچ چیزی را کتمان نمی کند و رنج و دردی که بر زندگی مردم حاکم است کاملا ملموس است.

وی هئیت وزیران را از جنس مردم دانست و خطاب به مردم ازنا گفت: هئیت دولت شما را می فهمد و به دنبال این نیست که صورت مسئله را پاک کند و همه چیز را خوب جلوه دهد و همه ما سفره های خالی مردم ازنا را درک کرده و می گوییم زندگی سخت شایسته هیچ ایرانی نیست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با عنوان این مطلب که دولتی موفق است که در روز قیامت بتواند در پیشاپیش مردم آبرومند و سر بلند باشد اضافه کرد: هدف دولت یازدهم این است که لبخند را بر لبان مردم ازنا و کودکان آن ها بنشاند.

ربیعی دولت تدبیر و امید را دولتی مدبر دانست که هرگز کاری را بدون کارشناسی انجام نمی دهد و بیان داشت: در مسائل داخلی در درجه اول تمرکز دولت به مسئله درمان معطوف بوده است چرا که رهبر انقلاب اسلامی می فرماید رنج مردم فقط باید رنج بیماری باشد و نباید رنج بی پولی را هم تحمل کند و دولت در بخش درمان تا کنون موفق عمل کرده است.

وی به مشکلات بخش اشتغال اشاره کرد و گفت: ۴.۵ میلیون دانشجو در کشور وجود دارد که بایستی وارد بازار کار شوند بنابراین باید بتوانیم سالانه بیش از یک میلیون شغل را در کشور ایجاد کنیم و برای رفع این مشکل باید مسیری سخت را پیمود و اهتمام همگان در این راه مورد نیاز است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این مطلب که دولت حق آزمون و خطا و هدر دادن حتی یک ریال را ندارد اظهار داشت: به مردم شهرستان ازنا وعده می دهیم که زمینه تخصیص سه هزار متر زمین را برای ایجاد یک مرکز درمانی ایجاد کنیم.

ربیعی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات مردم ازنا در زمینه تامین آب شرب مناطق شهری و روستایی گفت: در این راستا باید کار کارشناسی صورت گیرد که این موضوع از طریق جلسات وزارت نیرو و وزرات جهاد کشاورزی پیگیری می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در بیمه عشایری شرط سنی حذف شده است، عنوان کرد: این امر موجب شده که شرایط برای استفاده بهتر عشایر از خدمات درمانی بهبود بخشیده شود به طوریکه دفترچه های بیمه روستایی ارزش چهار برابری نسبت به سال قبل پیدا کرده اند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *