دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸ - 25 Mar 2019
 
۳۲
۳۷

نامه زن آمریکایی به زنان مسلمان/ گول نخورید و نجیب بمانید

جمعه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۵
ما زنان غربی شستشوی مغزی داده شده ایم که باور کنیم شما زنان مسلمان مورد ظلم واقع شدید. اما در حقیقت این مائیم که مورد ظلم واقع شده ایم، برده مُدهایی هستیم که پستمان می کند، نسبت به وزن و انداممان عقده ای شده ایم و گدای محبت مردانی هستیم که نمی خواهند رشد فکری یابند…در اعماق وجودمان می دانیم که سرمان کلاه رفته است.
نامه زن آمریکایی به زنان مسلمان/ گول نخورید و نجیب بمانید
به گزارش جهان، نویسنده وبلاگ “افاضات عقل کل”، در آخرین مطلب خود آورده است:

« اگر ما می خواهیم در مورد مسئله زن، درست فکر کنیم و درست حرکت کنیم و دچار خطا نشویم باید ذهنمان را از حرف های کلیشه ای فرآورده غربی ها به کلی خالی کنیم. غربی ها نسبت به مسئله زن بد فهمیدند، بد عمل کردند و همان فهم بد و غلط و عمل گمراه کننده و مهلک خودشان را به صورت سکه رایج در دنیا کردند.» مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)

زن غربی پریشان و پشیمان است اما مجبور است ادای شادبودن را درآورد

زن غربی هویتش به تاراج رفته و گرفتار ظلمی گردیده است که یارای رهایی از آن را ندارد

ظلمی که «جوانا فرانسیس» نویسنده و روزنامه نگار زن آمریکایی به صراحت به آن اذعان کرده است . این زن مسیحی چند سال پیش به زنان مسلمان لبنان که در زیر آماج بمباران اسرائیل بودند نامه می نویسد و با رشک بردن به عفت و حیا و نجابت زنان مسلمان و بر شمردن ظلم بزرگی که به زنان غربی شده است از زنان مسلمان می خواهد در دامی که غرب برای آنان گسترده است گرفتار نشوند و به جای تقلید از زن غربی ،حافظ عفت و نجابت خود باشند.

این نویسنده آمریکایی در بخشی از این نامه می گوید: « ما زنان غربی شستشوی مغزی داده شده ایم که باور کنیم شما زنان مسلمان مورد ظلم واقع شدید. اما در حقیقت این مائیم که مورد ظلم واقع شده ایم، برده مُدهایی هستیم که پستمان می کند، نسبت به وزن و انداممان عقده ای شده ایم و گدای محبت مردانی هستیم که نمی خواهند رشد فکری یابند…در اعماق وجودمان می دانیم که سرمان کلاه رفته است.»

متن کامل نامه در ادامه مطلب آمده است.

قصد داشتم بخش هایی از این نامه را که بی پرده به بعضی مسائل پرداخته است حذف نمایم (چون بیان بی پرده بعضی مسائل را نمی پسندیدم ) اما برای اینکه دخل و تصرفی در متن نامه نکرده باشم علیرغم اکراه قلبی ،متن کامل نامه را در ادامه مطلب آوردم.

متن نامه «جوانا فرانسیس» نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی به زنان مسلمان لبنان:

در میان تهاجمات اسرائیل در لبنان و جنگ ترور صهیونیست‌ها، اکنون مسائل جهانی به موضوع اصلی خانواده‌های آمریکایی بدل شده است.من کشتار ،مرگ و نابودی را که در لبنان اتفاق افتاده می بینم ،اما من چیز دیگری را هم می بینم.

من تو را می بینم…

من نمی توانم کمکی بکنم اما می ببینم که تقریبا هر زنی ،بچه ای بغل کرده یا اطراف او بچه هایی هستند. می بینم هرچند آنها پوششی محجوبانه دارند لیکن هنوز زیباییشان می درخشد . اما این فقط زیبایی بیرونی نیست ، که متوجه آن می شوم،من چیزی عجیب در درون خود احساس می کنم ،غبطه می خورم…

اما نمی توانم چیزی بگویم ؛ فقط قدرت ، زیبایی، عفت و بیش از همه رضایت و شادی تو را تحسین می کنم. آری ، عجیب است اما به ذهن من خطور می کند که تو هر چند تحت بمباران اما از ما ، خوشحال تری.
چرا که تو هنوز زندگی طبیعی یک زن را داری . شیوه ای که زنان از ابتدا همواره چنین زندگی می کردند . در غرب هم تا دهه ۱۹۶۰ اینچنین معمول بود، تا اینکه به وسیله دشمنی مشترک بمباران شدیم.
اما ما با مهمات واقعی بمباران نشدیم ، بلکه با فساد اخلاقی و نیرنگ آلود و زیرکانه از طریق وسوسه بمباران شدیم.

آنها به جای استفاده از بمب افکن ها و جنگنده های آمریکایی ، ما را از هالیوود بمباران کردند. آنها می خواهند بعد از آنکه از بمباران زیرساخت های کشورهای شما فارغ شدند، شما را نیز اینگونه بمباران کنند . نمی خواهم این برای تو هم اتفاق بیفتد. تو هم احساس خفّت خواهی کرد همانطور که ما می کنیم. تو می توانی از این بمباران ها دوری کنی ، اگر لطف کنی ، و به ما که از نفوذ شیطانی آنها تلفات جدی داده ایم، گوش کنی.

برای اینکه هر چیزی که از هالیوود می بینی ، مشتی دروغ است ، تحریف است، نیرنگی ماهرانه است
آنها روابط نا مشروع را تحت عنوان سرگرمی بی ضرر جلوه می دهند ، برای اینکه هدف آنها انهدام اساس اخلاق جوامعی است که تشعشعات و امواج برنامه های سمّی شان را به آنان مخابره می کنند .
ملتمسانه از تو می خواهم سم آنها را نخوری . وقتی که از آن خوردی، هیچ پاد زهری برای آن نیست !! ممکن است نسبتاً بهبود بیابی ، اما هرگز همچون قبل نخواهی شد. بهتر است کاملاً از این سم دوری کنی ، تا اینکه به دنبال شفا از آسیب هایی که بوجود می آورد باشی.
آنها سعی دارند، با فیلم ها و نماهنگهای شهوت انگیز ، به دروغ ما زنان آمریکایی را شاد و راضی نشان دهند ، مفتخر به لباس پوشیدن چون هرزه ها و قانع بودن به نداشتن خانواده ؛ و تو را اینچنین وسوسه می کنند .

اکثر ما شاد نیستیم، به من اعتماد کن ! میلیون ها نفر از ما داروهای ضد افسردگی مصرف می کنیم ، از شغل هایمان متنفریم و شب ها به خاطر مردانی که می گفتند دوستمان دارند، ولی حریصانه از ما سوءاستفاده می کنند و می روند ، گریه می کنیم.

آنها می خواهند خانواده های شما را از بین ببرند و شما را متقاعد کنند که فرزندان کمتری داشته باشید . آنها با جلوه دادن ازدواج به عنوان شکلی از بردگی ، مادری به عنوان نفرین و با جلوه دادن با حیا بودن و پاک ماندن به عنوان عقب افتادگی و اُمُلی چنین می کنند . آنها می خواهند خودت ، ارزش خودت را پایین آوری و ایمان و اعتقاداتت را از دست بدهی . آنها مانند شیطانی هستند که (آدم و حوا) را فریب دادند ، تو فریب نخور! برای خودت ارزش قائل باش : من تو را به عنوان گوهر گران قیمت، طلای ناب ، یا مروارید گرانبها می بینم، (برگرفته از انجیل متی ۱۳ :۴۵).
همه ی زنان مرواریدهای گرانبهایی هستند، اما برخی از ما در مورد ارزش پاکدامنی مان فریب خوردیم. عیسی گفت : «آنچه مقدس است ، به سگان مدهید و مرواریدهای خود را پیش خوک وحشی نیندازید، مبادا آنها را پایمال کنند و برگشته ، شما را بدرند.» (متی فصل ۷ عبارت ۶ )
مرواریدهای وجودیمان بسیار گرانبها هستند ، اما آنها می خواهند به ما بقبولانند که بی ارزشند. ولی باورم کن! هیچ جایگزینی برای این نیست که بتوان در آیینه نگاه کرد و بازتاب پاکدامنی ، نجابت و عزت نفس خود را در آن دید .

مُدهایی که از زیر دست خیاطان غربی بیرون می آیند برای این طراحی می شوند که به تو بقبولاند که ارزشمندترین سرمایه تو ، جذابیت جسمی توست . اما لباسهای عفیف تو و حجاب تو در واقع پرجاذبه تر از هر مُد غربی است، برای اینکه آنها تو را به صورت اسرارآمیزی پوشانده اند و عزت نفس و اعتماد به نفس تو را جلوه می دهند .
جاذبه های جسمانی زن باید از چشمان بی لیاقت پوشانده شود، البته این باید هدیه ای باشد از طرف تو برای مردی که تو را آنقدر دوست دارد و برایت احترام قائل است که با تو ازدواج می کند . و از آنجا که مردان شما مرد اند و با غیرت و دلاور ، حق آنان نیز چیزی کمتر از بهترینی که تو عرضه کنی نیست . مردان ما دیگر حتی پاکدامنی نمی خواهند، آنها دُرّ گرانبها را درک نمی کنند ؛ آنها سنگ مصنوعی پر زرق و برق را انتخاب می کنند تا آن را نیز (پس از سوءاستفاده) رها کنند!

گوهربارترین سرمایه های تو زیبایی درونی ات ، نجابتت ، و آن چیزیست که تو را تو کرده است. اما متوجه شدم برخی زنان مسلمان از حدود تجاوز می کنند و حتی در حین حجابشان سعی دارند تا جایی که ممکن است مانند غربی ها شوند (قسمتی از موهایشان نشان داده می شود (آرایش داشته باشند و …).
چرا تقلید کنید از زنانی که به خاطر عفت و پاکدامنی ازدست رفته شان پشیمانند یا به زودی پشیمان خواهند شد؟
هیچ جبرانی برای آن ازدست رفته نیست. شما الماس های بی عیب هستید. نگذارید آنها شما را بفریبند و تبدیل به سنگ بدلی شوید . زیرا که هر آنچه شما در مجلات مد و تلویزیون های غرب می بینید، دروغ است . این دام شیطان است . طلا نمای ابلهان است.

می خواهم تو را به اعماق قلبم راه دهم و سرّی را با تو در میان گذارم ؛ احیاناً اگر کنجکاوی : ارتباط نامشروع قبل از ازدواج چندان هم جالب نیست. ما جسم مان را به مردانی دادیم که عاشقشان بودیم ، فکر می کردیم این راهی است تا آنها نیز عاشقمان شوند و با ما ازدواج کنند، همانطوری که همیشه در تلویزیون دیده بودیم . اما بدون امنیت ازدواج و علم قطعی به اینکه او همیشه با ما خواهد بود ، حتی لذت بخش هم نیست !! چنین است مسخرگی و وارونگی آن ، فقط یک هدر رفتن است . تو می مانی و اشکهایت .

به عنوان یک زن که با زن دیگر صحبت می کند ، باور دارم که تو این را فهمیدی برای اینکه فقط یک زن می تواند حقیقتا بفهمد در قلب زن دیگر چیست. حقیقتاً ما همه شبیه یکدیگریم علیرغم نژاد ، دین و ملیتمان ، قلب یک زن همه جا یک شکل است . ما عشق می ورزیم ، این کاری است که به بهترین وجه انجام می دهیم . ما خانواده هایمان را پرورش می دهیم و به مردی که دوستش داریم، آرامش و قدرت می دهیم. اما ما زنان آمریکایی فریب خورده ایم در این باور که ما سعادتمند ترین هستیم چون شغل داریم، خانه هایی شخصی داریم که می توانیم در آن تنها زندگی کنیم و آزادی، که عشق خود را نثار هر کس که می خواهیم کنیم . این آزادی نیست و آن عشق نیست.
فقط در پناهگاه امن ازدواج است که جسم و قلب یک زن می تواند ، برای عشق ورزیدن احساس امنیت کند . به چیزی کمتر از این، تن نده ، ارزش ندارد. تو حتی آن را دوست نخواهی داشت و پس از آن، حتی خودت را هم کمتر دوست خواهی داشت، سپس او نیز تو را ترک خواهد کرد.

گناه هرگز فایده ای ندارد ، همیشه تو را فریب می دهد . هرچند شرافت و کرامتم را باز پس گرفته ام ، اما هنوز هیچ چیزی جای اینکه شرافتم را از اول نمی دادم ، نمی گیرد.

ما زنان غربی شستشوی مغزی داده شده ایم که باور کنیم شما زنان مسلمان، مورد ظلم واقع شدید. اما در حقیقت این ماییم که مورد ظلم واقع شده ایم ، برده ی مدهایی هستیم که پستمان می کند ، نسبت به وزن و انداممان عُقده ای شده ایم، و گدای محبت مردانی هستیم که نمی خواهند رشد فکری یابند (مسئولیت پذیر باشند)… در اعماق وجودمان می دانیم که سرمان کلاه رفته است.

ما مخفیانه تو را تحسین می کنیم و به تو رشک می ورزیم ، با وجود اینکه برخی از ما آن را اقرار نمی کنیم.
خواهش می کنم به دیده تحقیر به ما نگاه نکنید یا فکر نکنید ما این چیزها را اینگونه که هست، دوست داریم .این تقصیر ما نیست. اکثر ما پدرانی نداشتیم تا وقتی نوجوان بودیم، از ما حمایت کنند چون خانواده های ما متلاشی شده اند. تو می دانی چه کسی پشت این نقشه است.

خواهران من، گول نخورید. نگذارید شما را هم بگیرند. پاک و با نجابت بمانید. ما زنان مسیحی، حقیقتاً نیاز داریم ببینیم زندگی زنان چگونه باید باشد. به تو نیاز داریم تا برای ما الگویی باشی، برای اینکه ما گمشده ایم. پاکی ات را نگه دار. به خاطر داشته باش، آب ریخته شده را نمی توان جمع کرد. پس با دقت محافظت کن!

امیدوارم این نصیحت را با همان روحیه ای که نیت شده بود دریافت کنی : روحیه دوستی ، احترام و تحسین.

با محبت از طرف خواهر مسیحیت: جواَنا فرانسیس
نویسنده و روزنامه نگار – ایالات متحده آمریکا


A letter from a Christian to Muslim women

March ۷th, ۲۰۰۷
By Joanna Francis
Writer, Journalist – USA

Between the Israeli assault on Lebanon and the Zionist “war on terror,” the Muslim world is now center stage in every American home. I see the carnage, death and destruction that have befallen Lebanon, but I also see something else: I see you. I can’t help but notice that almost every woman I see is carrying a baby or has children around her. I see that though they are dressed modestly, their beauty still shines through. But it’s not just outer beauty that I notice

I also notice that I feel something strange inside me: I feel envy. I feel terrible for the horrible experiences and war crimes that the Lebanese people have suffered, being targeted by our common enemy. But I can’t help but admire your strength, your beauty, your modesty, and most of all, your happiness. Yes, it’s strange, but it occurred to me that even under constant bombardment, you still seemed happier than we are, because you were still living the natural lives of women. The way women have always lived since the beginning of time. It used to be that way in the West until the ۱۹۶۰s, when we were bombarded by the same enemy. Only we were not bombarded with actual munitions, but with subtle trickery and moral corruption

Through Temptation
They bombarded us Americans from Hollywood, instead of from fighter jets or with our own American-made tanks. They would like to bomb you in this way too, after they’ve finished bombing the infrastructure of your countries. I do not want this to happen to you. You will feel degraded, just like we do. You can avoid this kind of bombing if you will kindly listen to those of us who have already suffered serious casualties from their evil influence. Because everything you see coming out of Hollywood is a pack of lies, a distortion of reality, smoke and mirrors. They present casual sex as harmless recreation because they aim to destroy the moral fabric of the societies into which they beam their poisonous programming. I beg you not to drink their poison

There is no antidote for it once you have consumed it. You may recover partially, but you will never be the same. Better to avoid the poison altogether than to try to heal from the damage it causes. They will try to tempt you with their titillating movies and music videos, falsely portraying us American women as happy and satisfied, proud of dressing like prostitutes, and content without families. Most of us are not happy, trust me. Millions of us are on anti- depressant medication, hate our jobs, and cry at night over the men who told us they loved us, then greedily used us and walked away. They would like to destroy your families and convince you to have fewer children. They do this by presenting marriage as a form of slavery, motherhood as a curse, and being modest and pure as old-fashioned. They want you to cheapen yourself and lose your faith. They are like the Serpent tempting Eve with the apple. Don’t bite

Self-Value
I see you as precious gems, pure gold, or the “pearl of great value” spoken of in the Bible (Matthew ۱۳: ۴۵). All women are pearls of great value, but some of us have been deceived into doubting the value of our purity. Jesus said: “Give not that which is holy unto the dogs, neither cast your pearls before swine, lest they trample them under their feet, and turn again and rend you” (Matthew ۷: ۶

Our pearls are priceless, but they convince us that they’re cheap. But trust me; there is no substitute for being able to look in the mirror and seeing purity, innocence and self-respect staring back at you. The fashions coming out of the Western sewer are designed to make you believe that your most valuable asset is your sexuality. But your beautiful dresses and veils are actually sexier than any Western fashion, because they cloak you in mystery and show self-respect and confidence. A woman’s sexuality should be guarded from unworthy eyes, since it should be your gift to the man who loves and respects you enough to marry you. And since your men are still manly warriors, they deserve no less than your best. Our men don’t even want purity anymore. They don’t recognize the pearl of great value, opting for the flashy rhinestone instead

Only to leave her too! Your most valuable assets are your inner beauty, your innocence, and everything that makes you who you are. But I notice that some Muslim women push the limit and try to be as Western as possible, even while wearing a veil (with some of their hair showing). Why imitate women who already regret, or will soon regret, their lost virtue? There is no compensation for that loss. You are flawless diamonds. Don’t let them trick you into becoming rhinestones. Because everything you see in the fashion magazines and on Western television is a lie. It is Satan’s trap. It is fool’s gold

A Woman’s Heart
I’ll let you in on a little secret, just in case you’re curious: pre- marital sex is not even that great. We gave our bodies to the men we were in love with, believing that that was the way to make them love us and want to marry us, just as we had seen on television growing up. But without the security of marriage and the sure knowledge that he will always stay with us, it’s not even enjoyable! That’s the irony. It was just a waste. It leaves you in tears. Speaking as one woman to another, I believe that you understand that already. Because only a woman can truly understand what’s in another woman’s heart

We really are all alike. Our race, religion or nationalities do not matter. A woman’s heart is the same everywhere. We love. That’s what we do best. We nurture our families and give comfort and strength to the men we love. But we American women have been fooled into believing that we are happiest having careers, our own homes in which to live alone, and freedom to give our love away to whomever we choose. That is not freedom. And that is not love. Only in the safe haven of marriage can a woman’s body and heart be safe to love. Don’t settle for anything less. It’s not worth it. You won’t even like it and you’ll like yourself even less afterwards. Then he’ll leave you

Self-Denial
Sin never pays. It always cheats you. Even though I have reclaimed my honor, there’s still no substitute for having never been dishonored in the first place. We Western women have been brainwashed into thinking that you Muslim women are oppressed. But truly, we are the ones who are oppressed; slaves to fashions that degrade us, obsessed with our weight, begging for love from men who do not want to grow up. Deep down inside, we know that we have been cheated. We secretly admire and envy you, although some of us will not admit it. Please do not look down on us or think that we like things the way they are. It’s not our fault. Most of us did not have fathers to protect us when we were young because our families have been destroyed. You know who is behind this plot. Don’t be fooled, my sisters. Don’t let them get you too. Stay innocent and pure. We Christian women need to see what life is really supposed to be like for women. We need you to set the example for us, because we are lost. Hold onto your purity. Remember: you can’t put the toothpaste back in the tube. So guard your “toothpaste” carefully

I hope you receive this advice in the spirit in which it is intended: the spirit of friendship, respect, and admiration

From your Christian sister with love
کد مطلب: 358134
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


مطمئنا آینده ای جز این برای زنان بی حجاب نخواهد بود... بابا خدا مارو آفریده و ماهارو بهتر از خودمون میشناسه...چرا به خدا اعتماد نکنیم و به حرفهای مفت این غربی ها دل خوش کنیم و خودمون رو تو دامن بدبختی بیاندازیم.... تازه این اوایل بدبختی این زنان بیچاره آمریکایی هست....
انشالله اقامون بیاد و همه ی انسانها را از جهالت و بدبختی نجات بده...
صلوات
Iran, Islamic Republic of
بعد در ایران خانم ابتکار فریادش بلنده که چرا شبکه های مستهجن پارازیت میشه؟؟نمیدانم چه سودی از این فضاحت میبره!؟
United States
جز اینکه میخواد خودشو روشنفکر نشون بده
حسین
Netherlands
اعتقادات ما مملو از منابع بکر انسانیت است که اصولا بعلت غفلت ما و یا حملات بی امان ضد فرهنگ دشمن بیهوده در لابلای کتب آرمیده اند تا روزی که بیدار شویم و عمق معارف خود رادرک و به آن عمل کنیم
به امید آن روزگار
یا علی
United States
عالی
saeed m
دخترم با تو سخن می گویم به ره باد مشو غافل از باغ مشو ای گل صد پر من
مرتضی
فوق العاده بود
زهرا
Iran, Islamic Republic of
من خودم با اراده و اختیار خودم چادر رو انتخاب کردم و تاحالا هم یک بار پشیمان نشدم
Netherlands
دست علی بهمراهت
زهرا
واقعا خوب بود .من خودم چادري هستم وازاين موضوع خوشحالم وبه تمام دختران باتمام وجود ميگم واقعا چادر اون قدري هم كه فكر ميكنيد بد نيست واصلا جلوي آزادي زن رو نميگيره.
پری
Iran, Islamic Republic of
عزیزم نجابت به چادر نیست! بانوان آریایی و اصیل ما در گذشته از امثال چادری های امروزی بسیار بسیار نجیب تر بودند..... نجابت عنصری درونی است....افراط و تفریط در هر کاری جز کفر و فریب شیطان چیزی نیست! حتی در مورد حجاب ..... وگرنه بایستی آزاده اردکانی ها از تو محجوب تر باشند
امین
کاش دخترکان کشور من قبل از به دام افتادن این نامه را بخوانند. نمی دانم چرا عبرت گیران از سرنوشت دیگران اینقدر کم شده و همه می خواهند تجربه کنند ولی به چه قیمتی؟حجاب محدودیت نیست به خدا
اوردن بچه کمتر!!!خواسته ای که در ایران اسلامی با تبلیغات وسیع از زنان مسلمان ایران خواسته شد بی انکه به تبعات ان توجه شود!!اکنون کمتر زنی حاضر است صرفا مادر باشد چرا که تصور میکند در خانه ماندن ومادری کردن کار بی ارزشی است!!به دنیا اوردن تنها یک فرزند وسپردن ان به مهد کودک اوج شخصیت زن ایرانی!!!!افسوس
به همه دلسوزانی که در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند خواهش می کنم این مطلب را تا حد ممکن بازنشر دهید، چون اهمیت آن در ایجاد انگیزه و تامل برای بانوان محترم کشورمان فوق العاده است.
فراموش نکنیم که هزاران ناو هواپیمابر و ابزار آلات نظامی و غیره دشمنان به اندازه یک صدم ابزار استعمار فرهنگی نمی توانند کار کنند.
Canada
مادری مهمترین شغل عالم است.دست تمام مادران را میبوسم.مادران مسئول در دنیای غرب هم وجود دارند که نگران رواج بد اخلاقی در فرهنگ غربی هستند.
بیخیال
«وَلَنْ تَرْضَىٰ عَنْكَ الْیَهُودُ وَلَا النَّصَارَىٰ حَتَّىٰ تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ ۗ قُلْ إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الْهُدَىٰ ۗ وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءَهُمْ بَعْدَ الَّذِی جَاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ ۙ مَا لَكَ مِنَ اللَّهِ مِنْ وَلِیٍّ وَلَا نَصِیرٍ »﴿بقره،١٢٠﴾

«یهود و نصارى هرگز از تو راضى نمی ‏شوند تا آنكه از آیینشان پیروى كنى . بگو : مسلماً هدایت خدا فقط هدایت(واقعى) است . و اگر پس از دانشى كه (چون قرآن) برایت آمده از خواسته‏ هاى نابجاى آنان پیروى كنى ، از سوى خدا هیچ یاورى براى تو نخواهد بود»
بیطرف
تازه اولشه عزیزم دلواپسیهامون داره تازه شروع میشه خدا به خیر کنه انشالله
بی حجابی آزادی زنان نیست، آزادی مردان است!!
United States
افرین کامنت زیبایی بود
من یک زن هستم واز کلاس پنجم با اختیار خودم چادر پوشیدم ودر چادر احساس خوبی دارم .واز همه مهمتر مادردو بچه سالم وبا هوش هستم. از خانه داری ورسیدگی به بچه هایم لذتی می برم که با هیچ شغل دیگری عوضش نمی کنم.وهر روز که بیرون از خانه نمیروم وبا نا محرم سر وکار ندارم ارامش وصف نشدنی دارم.
سعید
با سلام واقعا زن غربی به پوچی رسیده است و نویسنده محترم حقیقت را بیان نموده و ضروری است جامعه ی زن ایران نیز حقیقت را دریابد . به امید روزی که مادرانی که نمونه و الگویشان حضرت زهرا باشد باشیم.
Iran, Islamic Republic of
سلام

متن نامه بسيار قابل تامل است...
صالح
United States
معمولا کسانی که از چیز ارزشمندی محروم شده اند قدر آن را بیشتر می فهمند بعضی تعابیر این زن در مورد حجاب و عفاف حتی برای مایی که در جامعه اسلامی زندگی می کنیم هم تازگی دارد و تامل برانگیز است
آنچه كه از دل برآيد لاجرم بردل نشيند
ممنون از اينكه متن اين نامه را انتشار داديد تا جوانان به خصوص دختران و زنانمان بدانند از چه گوهري(حجاب)، و از چه نعمتهايي برخوردارند و خود از آن بي خبرند.
اميد است دخترانمان بدانند و درك كنند و خود را به مدل هاي امروزي كه هر روز آن را در جامعه مي بينيم در نياورده و با تقليد كوركورانه از جامعه غربي به سمت پرتگاهي كه شايد خود از آن بي خبرند راهنمايي نكنند.
ممنون از اين خواهر مسيحي
مودی
Iran, Islamic Republic of
هر چند این نامه یک زن است به زنان دیگر... اما ما مردان باید به یاد داشته باشیم که بخش مهمی از این بار بر دوش مان است... اگر بنا به نوشته همین خانم مسیحی سطح توقع و فکرمان را از زنان بالا ببریم و از آنان عشق و محبت واقعی در چارچوب خانواده را بخواهیم حتما و یقینا تعدا بسیار کمتری از دختران و زنان به ورطه نمایش تن و اندام و بدن برای جلب توجه و محبت ما را خواهند داشت و این موضوع کاملا دو سویه است.
سارا
به شما 1000 مثبت هم بدیم کمه
سید
عالی بود،حرفهای دلم بود ؛ولی افسوس کو گوش شنوا
فاطمه و دخترم نرگس
Iran, Islamic Republic of
من و دخترم نرگس این نامه تامل بر انگیز رو با هم خوندیم و از اینکه در جامعه ایران اسلامی ما مادری و خانه داری تحقیر میشه و زنان ما از حجاب اسلامی انچنان دور شده اند که وقتی توی خیابون قدم می زنی باورت نمی شه که اینجا یه کشور اسلامیه تاسف خوردیم خدا رو شکر که دختر ده ساله من با درک و بصیرت بیشتر از سنش می فهمه و خودش حجاب یه زن مسلمون رو انتخاب کرده و اهمیت پاکدامنی رو برای حفظ بنیان خانواده رو درک می کنه
zahra
سلام
به نظر من هر کس با توجه به شرایط و در هر دوره زمانی می تواند عقاید و .. تغییر کند.. مشکل اینجاست که بعضی انسانها نمی توانند تغییر را در خودشون احساس کند...تغییر ، سیر و سفر لازمه پیشرفت است....مثلا خود من به دلیل رشد در خانواده مذهبی به خیلی اصول پایبند بودم که درحال حاضر تمام آنها برای زیر سوال رقته..! من یک زن هستم و هرگز نمی خواهم خوبی و بدیها را به وجودم تزریق کنند... حچاب یک چیز کاملا اختیار است و خود فر د باید آن را انتخاب کند...همین طور که من سالها حجاب داشتم ولی در حال حاضر ندارم،،،،
United States
خوب اشتباه میکنی نامه رو خوندی توجیه نشدی؟ افسوس
...
عالی بود
امیرکبیری
United States
سلام

من نتونستم منبعی برای این خبر ببینم
میشه لطف کنید بگید یه مرجع برای این خبر بدید. مثلاً این که کجا چاپ یا پخش شده؟
بله منبع!!!
آمریکایی ها!!!
اگه میگفتین اروپایی ها باز باورکردنی تر بود
چون اروپایی ها اعتقاداتشون ضعیف هست مردم آمریکا خلاف اون چیزی که تصور میشه خیلی معتقدتر از اروپایی ها هستند
United States
واقعا اینطوره ؟ اخه من از ی نفر دیگه هم شنیده بودم ولی باورم نشد
زهرا قربانی
Iran, Islamic Republic of
واقعا از چنین زنی متشکر هستم. که حقیقت زندگی زنان غربی را گفته است . من افتخار می کنم که به عنوان یک زن ایرانی و به خصوص مسلمان حجاب کامل چادر را برگزیدم
الهام
من هیچ اجباری در رعایت حجاب ندارم.حتی خیلی وقتا از طرف نزدیک ترین فامیل مسخره شدم,ولی خودم چادر رو انتخاب کردم.حتی اگر مسلمان هم نبودم همین پوشش رو انتخاب میکردم چون فلسفه حجاب رو درک کردم.هیچ وقت از مدل های غربی(کلا زنان بازیگر یا رقاصه یا ..)متنفر نبودم,همیشه برای این مظلومیت پنهان دلم میسوزه. به امید بیداری همه مردم دنیا
United States
افرین ب تو ک اینقدر هوشیاری از خدا میخوام منو ب این درجه از شعور و ایمان برسونه