يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - 17 Feb 2019
 
۲
۶

دو عضو مجاهدین خلق الگوی دختر هاشمی!

سه شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۰
دختر آقای هاشمی رفسنجانی، دو عضو فعال سازمان مجاهدین خلق را که در دوران شاه کشته شده اند، به عنوان الگوی خود معرفی کرد.
به گزارش جهان، فاطمه هاشمی رفسنجانی در گفتگو با روزنامه دولتی ایران در پاسخ به اینکه "تا به امروز الگوی صبر، استقامت و استواری در زندگی‌تان چه کسانی بوده‌اند؟"، عنوان کرد: در مرحله به مرحله زندگی‌ام الگوها فرق می‌کند بستگی به سن و افکار دارد. در دوران دبستان الگوی خاصی نداشتم اما در مقطع راهنمایی که بودم چون در خانواده‌ای مبارز بزرگ شده بودم و در مدرسه رفاه درس می‌خواندم، معلمان آن مدرسه افرادی سیاسی بودند و اکثر همکلاسی‌هایم سیاسی بودند. دو معلم اثرگذار داشتم: خانم سرور آلادپوش و محبوبه متحدین(اعضای فعال سازمان مجاهدین خلق) معلمان مذهبی و روشنفکر و انقلابی بودند که بسیار ساده زیست بودند و رفتارشان در ذهن دانش‌آموزان تأثیر داشت. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هر دو شهید شدند. این دو برای همیشه در ذهن من ماندند. آنها از جمله افرادی بودند که در جست‌وجوی خلاقیت و ابتکار عمل بودند و آن حس حمایت از مظلوم و مبارزه‌طلبی را در من ایجاد کردند. از خانواده‌ام بخصوص پدر و مادرم رفتارهایی را یاد گرفتم در زمینه صبر و شکیبایی پدرم بهترین الگو بودند. شاید مثل ایشان صبور و شکیبا نیستم و گاهی اوقات زود ناراحت شوم اما صبری که در پدرم دیده‌ام، در هیچ کس سراغ ندارم. در مواقع خستگی یاد ایشان می‌افتم و می‌گویم نباید زود خسته و عصبانی شوم.

وی همچنین گفته است: پدرم فردی است که به دنبال حواشی و مسائل ظاهری نیست.

به گزارش جهان،‌ سرور آلادپوش خواهر حسن آلادپوش بود که برادرش پیش از انقلاب مارکسیست شد و از اعضای فعال سازمان مجاهدین خلق بود. حسن پس از یک اقدام مسلحانه ضد رژیم شاه در سال ۱۳۵۵ تحت تعقیب قرار گرفت و به همراه همسرش محبوبه متحدین که وی نیز مارکسیست شده و عضو سازمان مجاهدین شده بود بر اثر اصابت گلوله کشته شد. سرور آلادپوش نیز پیش از انقلاب مدتی به عضویت این سازمان درآمد اما پس از مدتی از آن جدا شد.
کد مطلب: 356420
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


۱۳۹۳/۰۲/۰۲ ۱۶:۰۲
و آن حس حمایت از مظلوم و مبارزه‌طلبی را در من ایجاد کردند.!!?
اصلا حمایت از مظلوم از خانواده شما می بارد! وقتی ابوی شما بجای دفاع از مردم مظلوم بحرین با پادشاه جنایتکار غربستان رابطه دوستی دارد و....
احمد
United States
۱۳۹۳/۰۲/۰۲ ۱۶:۱۵
خداوند هرچه زودتر سایه تان را ...
۱۳۹۳/۰۲/۰۲ ۱۶:۲۰
خلایق هرچه لایق
جهان نیوز نکندانتظار داشتی فاطمه هاشمی حضرت زهرا(س) وحضرت زینب کبری (س) الگو قرار بدهد
۱۳۹۳/۰۲/۰۲ ۱۷:۰۸
حالا خدا روشکر نگفت مریم رجوی قجر عضدانلو
مصطفی
۱۳۹۳/۰۲/۰۳ ۰۹:۱۰
حالا هم منظورش همون بوده ولی رعایت حال پدرش را کرده
۱۳۹۳/۰۲/۰۲ ۱۶:۴۴
یعنی عاشق خبر کار کردن از خاندان هاشمی هستی جهان البته که نمیتونی از کنارشون ساده رد بشی ...)))))