يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - 29 Mar 2020
 
۶
۱

جزئیات دستگیری ضارب شهید خلیلی

دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۶
کد مطلب: 353471
ضارب شهید خلیلی عصر دیروز در مخفیگاهش در شرق تهران دستگیر شد.
جزئیات دستگیری ضارب شهید خلیلی
به گزارش جهان به نقل از مهر، علی خلیلی طلبه ناهی از منکر ساعت ۱۹ یکشنبه سوم فروردین بر اثر بیماری طولانی پس از جراحات وارده، دعوت حق را لبیک گفت و به فیض شهادت نایل شد.

پس از شهادت ناهی از منکر پرونده او برای رسیدگی در اختیار قاضی سپیدنامه بازپرس شعبه دهم دادسرای جنایی تهران قرار گرفت. بازپرس جنایی به متخصصان پزشکی قانونی ماموریت داده ، با انجام معاینات تخصصی علت اصلی مرگ را مشخص کنند.

در ادامه بازپرس پرونده خواستار جمع آوری اطلاعات پزشکی دو سال گذشته از بیمارستان هایی که شهید خلیلی در آن بستری بود ، شد. با توجه به متواری بودن متهم، بازپرس جنایی به کارآگاهان پلیس آگاهی ماموریت داد، متهم را شناسایی و دستگیر کنند.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران پس از ردیابی های پلیسی متوجه شدند ضارب که پسر جوانی است در خانه ای در تهرانپارس مخفی شده است.

سرانجام متهم عصر دیروز با دستور قضایی در تهرانپارس تهران دستگیر شد.

او در بازجویی های اولیه مدعی شد، پس از اطلاع از شهادت ناهی از منکر و به دلیل ترس از مجازات در این خانه مخفی شده بود.

قرار است امروز متهم در شعبه دهم بازپرسی دادسرای جنایی تهران مورد تحقیق قرار گیرد. پلیس تهران اعلام کرده بود وی قصد فرار از کشور را داشته که بازپرس جنایی دستور تحقیق در این رابطه را صادر کرده است.

شهید خلیلی تیر ماه سال ۹۰ هنگام نهی از منکر پسر جوانی ، با ضربه های چاقوی او مجروح شد.

یکماه بعد از حادثه دادگاه تشکیل و در ۲۰ اسفند همان سال حکم صادر شد و ضارب شهید علی خلیلی و همدستانش به چند فقره حبس شلاق و پرداخت دیه از ناحیه ضارب محکوم شدند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
در صورتیکه شهادت این شهید بدلیل عوارض ناشی از اصابت چاقوی این فرد باشد باید بلافاصله محاکمه و قصاص شود مگر اولیای دم رضایت دهند لیکن از باب جنبه عمومی جرم باید متحمل حبس بر اساس نطر قاضی شود.

روح این شهید با معلم اخلاق وسالار شهیدان محشور باشد.