دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ - 23 Sep 2019
 
۳

اظهارات ضدایرانی نخست‌وزیر جدید ایتالیا

دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۸
کد مطلب: 346096
"متیو رنتزی" نخست‌وزیر ایتالیا که روز شنبه بعنوان چهارمین نخست‌وزیر ایتالیا در ظرف چهار سال انتخاب شد، ضمن حمایت از اسرائیل مدعی شد: ایران یکی از تهدیدهای اصلی خاورمیانه است.
به گزارش جهان، باشگاه خبرنگاران به نقل از روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشت: وی طی اظهاراتی مدعی شد: ایران یکی از منابع مشکل‌ساز برای خاورمیانه است.

رنتزی در حین اظهارات سال ۲۰۱۲ خود گفت: مشکل اصلی منطقه ایران است، اگر ما این مشکل را رفع نکنیم، نمی‌توانیم نزاع اسرائیل و فلسطین را رفع کنیم.

وی در عین حال، ضمن ابراز تردید درباره تلاش فلسطین برای عضویت در سازمان ملل از تصمیم ایتالیا برای دنبال کردن دیگر کشورهای اروپایی در حمایت از این اقدام فلسطین انتقاد کرد.

رنتزی این اظهارات را در حین جنگ هشت روزه غزه ۲۰۱۲ بیان کرد و گفت: اسرائیل کشوری است که توسط آنهایی محاصره شده است که خواستار تخریب آن هستند و در وهله اول ایران قرار دارد.

چپگرایان ایتالیا باید یاد بگیرند که بگویند اسرائیل حق دارد بدون هرگونه تهدیدی به حیات خود ادامه دهد زیرا اغلب اوقات چپگرایان رویکرد ضداسرائیلی غیرقابل تحملی دارند.

بر اساس این گزارش، رویکرد رنتزی موجب شد که در بین جامعه کوچک یهودیان ایتالیا مورد حمایت قرار گیرد و در حالیکه رهبران این جامعه رسماً او را مورد تأیید قرار ندادند اما یهودیان به نفع او کمپین برگزار کردند و از شبکه‌های اجتماعی و زنجیره «پیامک» برای ترغیب دوستان و خویشاوندانشان به منظور رأی‌ دادن به نفع او در انتخابات مقدماتی دموکراتیک استفاده کردند.

با اینحال عقاید رنتزی موجب برانگیخته شدن انتقاداتی از او شده بود و وبلا‌گ‌های چپگرا روزانه او را متهم می‌کردند که از سوی اسرائیل و آمریکا تغذیه می‌شود و بودجه دریافت می‌کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *