جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - 25 Sep 2020
 
۰

پایان ۶ ماه زندگی زیرزمینی کیف قاپ حرفه‌ای

جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۴۰
کد مطلب: 345355
سارق کیف قاپ که با رها کردن همدستش در صحنه سرقت گریخته بود، پس از شش ماه زندگی زیرزمینی دستگیر شد.
به گزارش جهان به نقل از مهر، ۲۲ شهریور امسال سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت پولسار نوک مدادی اقدام به سرقت کیف دستی راننده زن یک دستگاه خودرو متوقف در پشت چراغ قرمز در میدان گمرک – خیابان هلال احمر کردند که با اطلاع شهروندان ، یکی از آنها در محل سرقت دستگیر و در اختیار مأموران کلانتری ۱۱۵ رازی قرار گرفت .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "کیف قاپی" و به دستور شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۱۱ تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

متهم "حسن . ع" ۳۳ ساله که دارای سوابق متعدد دستگیری به اتهام ارتکاب جرایم مختلف کیف قاپی ، اخلال در نظم عمومی و ضرب و جرح عمدی است ، پس از انتقال به پایگاه هشتم پلیس آگاهی به کیف قاپی از شاکی و دهها فقره سرقت مشابه اعتراف و همدست خود به نام "محمد . غ" را نیز معرفی کرد .

متهم در خصوص نحوه دستگیری خود به کارآگاهان گفت : من به همراه دوستم به نام "محمد" با موتورسیکلت پولسار نوک مدادی در خیابان هلال احمر اقدام به قاپیدن کیف زنی از داخل ماشین در پشت چراغ قرمز کردیم . در حالیکه قصد فرار داشتیم و کیف در دست من بود ، محمد از ترس هیاهوی با موتورسیکلت فرار کرد و من که برای سرقت از موتور پیاده شده بودم ، از سوی مردم دستگیر شدم .

با شناسایی "محمد . غ" به عنوان یکی از اراذل و اوباش منطقه هفت چنار و متهم پرونده ، دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت اما در ادامه تحقیقات مشخص شد که وی پس از دستگیری همدستش ، از محل سکونت خود متواری شده است .

با توجه به بلامکان بودن متهم ، تحقیقات برای شناسایی مخفیگاه جدید متهم آغاز و سرانجام آخرین مخفیگاه وی ، در حالیکه متهم به دفعات اقدام به تغییر مخفیگاه خود کرده بود ، در منطقه هفت چنار شناسایی و متهم ۲۸ دی ماه در یک اقدام ضربتی و قبل از هرگونه اقدام برای فرار دستگیر و به پایگاه هشتم پلیس آگاهی منتقل شد .

متهم "محمد . غ" ( ۳۸ ساله ) پس از دستگیری ، به دهها فقره کیف قاپی در مناطق مرکزی شهر تهران به ویژه در مناطق گمرک ، منیریه ، امیریه ، حافظ ، ولی عصر ، جمهوری و ... اعتراف کرد که با توجه به اعترافات متهمان و بررسی پرونده های کیف قاپی در پشت چراغ های قرمز ، تعدادی از شکات و مالباختگان به پایگاه هشتم آگاهی دعوت و متهمان را مورد شناسایی قرار دادند .

سرهنگ کارآگاه میرزکی ، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به شناسایی تعدادی از مالباختگان و بر اساس اعترافات متهمان مبنی بر ارتکاب سرقت های متعدد و برای شناسایی سایر شکات و مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر دو متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است. به همین خاطر از تمام مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان پرونده شدند دعوت می شود تا برای طرح و پیگیری شکایت خود به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان حـر – انتهای خیابان ۱۲ فروردین مراجعه کنند .
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *