سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ - 16 Jul 2019
 
۵۰
۱۴۶
روایت ورزشکار مدال آور محجبه از رنج های پس از موفقیت؛

‌به کره‌ای‌ها نامه‌نوشتند که این‌خانم نمی‌دانسته نبایدبا چادر بیاید!/ روایتی از فشار برای تمرین مختلط!

يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۳
کد مطلب: 344578
یکی از افتخارات ورزش کشورمان، حضور بانوان مسلمان ایرانی در رقابتهای جهانی با حجاب اسلامی است. افتخاری که شاید از نگاه داخل کشور چندان غیرعادی نباشد اما اثرگذاری فرهنگی زیادی در خارج از کشور ایجاد می کند به خصوص اگر همراه با مدال آوری هم باشد.
‌به کره‌ای‌ها نامه‌نوشتند که این‌خانم نمی‌دانسته نبایدبا چادر بیاید!/ روایتی از فشار برای تمرین مختلط!
سرویس ورزشی جهان نيوز: سمیه حیدری، یکی از بانوان موفق ورزش ایران است که البته به یک دلیل از سایر بانوان ورزشکار شناخته شده تر است. او علاوه بر آنکه اولین بانوی مدال آور در رقابت های جهانی در رشته جودو است، اولین زن ایرانی است که با پوشش مقدس چادر بر روی سکوی قهرمانی ایستاده است. این عمل او موجب شد تا طی نامه ای از سوی دفتر رهبر معظم انقلاب مورد تقدیر قرار بگیرد. حیدری در این گفت و گو نیز به دیدارش با رهبر انقلاب و تأیید عملکرد او در روی سکو رفتن با چادر توسط ایشان اشاره می کند.

این جودوکار ۲۸ ساله اهل استان چهارمحال و بختیاری، نیمی از عمرش را رزمی کار کرده است و بالاخره بعد از تجربه ووشو و کاراته و تکواندو به جودو رو می آورد.

وی در بازی‌های آسیایی داخل سالن کره جنوبی که تیر ماه امسال برگزار شد مدال نقره مسابقات را کسب کرد. او برای دریافت همین مدال با چادر مشکی روی سکو حاضر شد. پنج ماه بعد حیدری در رقابت های جهانی کوراش توانست با کسب مقام سوم جهان اولین بانوی مدال آور ایرانی در مسابقات جهانی باشد.

به رغم همه این افتخارات، او این روزها تحت فشارهای روحی شدیدی قرار دارد. فشارهایی که پیش از کسب این افتخارات نیز از ناحیه مسؤولان فدراسیون وجود داشته است. حیدری پس از کسب این افتخارات که بسیاری از هزینه های مالی اش را خود و خانواده اش پرداخت کرده اند، نه تنها از سوی مسؤولان ورزشی کشور به نحو شایسته تشویق نشده است بلکه در جریان ادامه مانع تراشی های گذشته روز جمعه در جریان مسابقات قهرمانی کشور با اعمال نظر شبانه فدراسیون جودو به همراه خواهرش از این رقابت ها کنار گذاشته می شود.

آنچه در ادامه می خوانید روایت این بانوی محجبه مدال آور از کارشکنی ها و مانع تراشی ها بر سر راه موفقیت اوست که به گفته خودش، بخشی از آن ناشی از حفظ حریم های اخلاقی و حجاب است. گفت و گوی جهان نيوز با حیدری پیش از انتشار خبر حذفش از رقابت های کشوری انجام شده است.

جهان: خانم حیدری چند سال است که به صورت حرفه ای ورزش جودو را دنبال می کنید و برای رسیدن به موفقیت چه مسیری را پیمودید؟

من ۱۲-۱۳ سال است که عضو تیم ملی جودو هستم. که البته این دوران برای من بسیار رنج آور بود. هر چند که مشکلات در ورزش بانوان بسیار است و چون دیده نمی شوند این مشکلات هم حل نشدنی است. البته برای من مهم نیست چون من به دنبال پیشرفت هستم.
 
جهان: از کسب مدال برنز در مسابقات جهانی کوراش ترکیه بگویید.

برای مسابقات ترکیه، در ابتدا قرار شد من اعزام نشوم.
 
http://www.jahannews.com/images/docs/files/000344/nf00344578-3.jpg

جهان: چرا؟ 

چون در فدراسیون کسانی بودند که نمی خواستند من مقام و مدال بیاورم. این افراد تا قبل از مسابقات جودوی آسیایی بانوان کره جنوبی که من مدال آوردم، با قدرت می گفتند بخش جودوی بانوان بزرگسال باید منحل شود چون مدال آور نیستند!

جهان: یعنی این فدراسیون دنبال پیشرفت ورزش جودوی کشور نیست؟ 

بیشتر دنبال این هستند که خودشان مطرح باشند. 

جهان: رئیس فدراسیون چه نقشی دارد؟ 

آقای رستگار اخیرا از خارج کشور آمده اند و ۷ سال ایتالیا بودند و خبری از این اتفاقات ندارند. در جریان جودو کشور نبودند و وقتی از ایتالیا آمدند به یکباره رئیس فدراسیون جودو شدند ولی اختیار در دستان افراد دیگر بود! 

جهان: در قسمت بانوان چطور؟ 

در ابتدای حضور آقای رستگار به عنوان رئیس فدراسیون در پاییز ۹۱ چند ماهی بخش بانوان بدون رئیس بود و بعد از چند
وقتی از سکو پایین آمدم و رفتیم هتل، متوجه شدم در هتل جلسه ای تشکیل شده و آقای افشار زاده دبیر کمیته ملی المپیک به مسؤولین فدراسیون جودو اعتراض کردند که چرا فلانی با چادر روی سکو رفته است. مگر با چادر مسابقه داده! برای جمهوری اسلامی خیلی بد شده است! این کار به ضرر ما شده است!
ماه خانمی از سوی وزارت ورزش معرفی و منصوب شدند که ایشان نه تنها کاری برای ورزش بانوان انجام نمی دادند که البته معضلی برای جودوی بانوان شده بودند. 

من در همان زمان نایب رئیس بانوان هیات جودوی استان تهران بودم. بعد از یک ماه ایشان از من دعوت کردند که به عنوان مربی تیم ملی مشغول به کار شوم؛ اما من قبول نکردم. 

این اتفاق سرآغاز مشکلات من شد و ایشان بعد از پاسخ منفی من، بخشنامه ای صادر کردند که هر کس سمت و شغلی دارد مثل نایب رئیس و... نمی تواند در مسابقات شرکت کند.

جهان: در یکی از مصاحبه هایتان عنوان شده بود که از شما خواسته بودند قهرمانی را کنار بگذارید! این درخواست در راستای همین بخشنامه بوده است؟ 

من هدفم ورزش و کمک به ورزش بوده است. ایشان وقتی پیشنهاد مربی گری را به من دادند و من قبول نکردم ظاهرا خیلی ناراحت شده بودند و این بخشنامه را صادر کردند. بعد از آن جلسه ای با خانم میری، نایب رئیس بانوان، گذاشتند. آنجا بود که در حضور ایشان و رسما به من گفتند "شما ورزش را کنار بگذارید." حتی صراحتا به من گفتند "من از شما خوشم نمی آید. شما به درد این رشته نمی خورید." حتی به ایشان گفتم من خانواده ام خیلی هزینه کردند و زحمت کشیدند. برای اثبات این حرفهایم شاهد هم دارم. 

 

جهان: بعد از آن چه شد؟ بخشنامه اجرایی شد؟

بله. من استعفا دادم و ایشان پذیرفتند. من در مسابقات کشوری شرکت کردم و اول شدم. آن خانم هم بعد از مدتی از فدراسیون رفتند. البته قبل از این اتفاقات هم در شورای فنی فدراسیون که آقای آرش میراسماعیلی، نایب رئیس فدراسیون حاضر بودند مصوبه ای داشتند مبنی بر اینکه جودوی بانوان بزرگسال منحل شود! فکر کنم اوایل سال ۹۱ بود. 

جهان: خب، بر گردیم سر اعزام شما به ترکیه. فدراسیون چه حمایتهایی از شما انجام داد؟ 

از سوی فدراسیون چون اردوی بزرگسالان منحل شده بود هیچ همکاری انجام نشد. هیچ اردویی تشکیل نشد. همه هزینه ها،حتی هزینه مربی و هزینه باشگاه به عهده خودمان بود. حالا مسائل مالی به کنار، دغدغه اینکه چه مربی بدنسازی داشته باشیم هم داشتم. 

جهان: درباره شما یک نکته مهم وجود دارد که خانم حیدری، قهرمان است. ورزشکار است. اما یک قهرمان محجبه است. آیا حجاب شما، در مانع تراشی ها نقش داشت؟ 

ببینید من از بچگی حجاب و چادر را دوست داشتم انگار در وجود خودم بود. من حضرت زینب(س) و حضرت زهرا(س) را به گونه ای دیگر حس می کنم. دوستان فدراسیون خیلی دوست ندارند محجبه ها بالا بیایند. اصلا دوستشان ندارند. محوشان می کنند. 

حتی یک خانم ورزشکاری بود در اردوی تیم نوجوانان که تنها چادری تیم نوجوانان بود. کاری کردند که دستش از ۲ ناحیه شکست؛ تا فرصت حضور در مسابقات را از وی بگیرند، چون این ورزشکار سن کمی داشت، نتوانست از حقش دفاع کند!

جهان: چه اتفاقی افتاد که دستش شکست؟ این کسانی که شما می گویید از چه طریقی این کار را کردند؟ 

در برنامه تمرینی اردو، حریفش را به گونه ای انتخاب کرده بودند که ۱۰ کیلو سنگین تر از خودش باشد و چون این حریف بازیکن مبتدی هم بوده و سنگین وزن، باعث این اتفاق می شود. جالب است که حتی این خانم (کسی که مصدوم شده) اصرار می کند که این خانم ۱۰ کیلو از من سنگین تر است ولی مربی قبول نمی کند و می گوید این یک تمرین طبیعی است که حریف ۱۰ کیلو سنگین تر باشد! 

جهان: کمی از مسابقات آسیایی کره جنوبی بگویید. ظاهرا در مسابقات کره مسؤولین فدراسیون و ورزش کشور از اینکه شما با چادر روی سکو رفتید به شما اعتراض کردند؟

موقع اهدای جوایز، مسؤولان تشریفات کره جنوبی به من گفتند گرمکن بپوش و روی سکو برو. من همانجا گفتم چادرم را بیاورید؛ من با چادر روی سکو می روم. گفتند نه باید گرمکن بپوشید که من گفتم اصلا برای من مهم نیست روی سکو بروم یا نروم؛ مهم این است که با چادر روی سکو بروم. ۲۰ دقیقه ای طول کشید و در نهایت چون همه منتظر بودند و نگران که چه اتفاقی افتاده، گفتند که هر چی می خواهد به او بدهید که سریع برود روی سکو. البته در نهایت چادرم را آوردند و من با چادر رفتم روی
من خیلی ناراحت شدم از اینکه چرا مسؤولین ایرانی با چادر مخالفت می کردند. بعد هم نامه ای زدند به مسؤولین کره جنوبی و گفتند که این خانم نمی دانسته که نباید با چادر شرکت می کرده است!
سکو.

جهان: در این فاصله که شما مقاومت می کردید که با چادر روی سکو بروید مسؤولین چه حمایتی کردند؟

هیچ حمایتی نکردند. وقتی از سکو پایین آمدم و رفتیم هتل، متوجه شدم در هتل جلسه ای تشکیل شده و آقای افشار زاده دبیر کمیته ملی المپیک به مسؤولین فدراسیون جودو اعتراض کردند که چرا فلانی با چادر روی سکو رفته است. مگر با چادر مسابقه داده! برای جمهوری اسلامی خیلی بد شده است! این کار به ضرر ما شده است! بعد در اتاق را زدند و گفتند که این کار شما، برای ما خیلی بد شده است و فدراسیون جودو را زیر سؤال بردید! چرا این کار را کردید؟ 

من آن موقع خیلی ناراحت شدم و فقط به حضرت زینب(س) گفتم من فقط به خاطر خودت و به عشق خودت با چادر رفتم روی سکو. چیزی که آن لحظه در ذهنم آمد همین بود. بعد از آن قرار شد در مراسم اختتامیه شرکت کنم که به من گفتند اگر قرار است با چادر بیایی اصلا شرکت نکن! 

جهان: چه کسانی این حرف را زدند؟ کدام مسؤول؟

نمی توانم بگویم. در این سفر حتی حراست هم با ما نبود و من خیلی ناراحت شدم از اینکه چرا مسؤولین ایرانی با چادر مخالفت می کردند. بعد هم نامه ای زدند به مسؤولین کره جنوبی و گفتند که این خانم نمی دانسته که نباید با چادر شرکت می کرده است!

جهان: آیا در قوانین بین المللی تعریفی هم برای سکو شده و یا فقط درباره حضور روی تشک قوانین وضع شده است؟ 

نه چنین قانونی برای سکو تعریف نشده است.

http://www.jahannews.com/images/docs/files/000344/nf00344578-1.jpg

جهان: در ایران چه اتفاقی برای شما افتاد؟ 

بعد از این اتفاق و قبل از برگشت خیلی ناراحت بودم و استرس داشتم. به گونه ای با من برخورد کرده بودند که من فکر می کردم خیلی اشتباه کردم. اما وقتی به ایران برگشتم، پدرم بابت این کار خیلی تشویقم کرد و من آن لحظه بود که خیالم یک مقدار راحت شد. 

تا اینکه از دفتر حضرت آقا با من تماس گرفتند و پیغام ایشان را به من رساندند و من این قدر هیجان زده شدم که از خوشحالی زیر سرم رفتم. اصلا باورم نمی شد. بعد از آن به دیدار آقا رفتم و ایشان گفتند: خیلی کار خوبی کردید که با چادر روی سکو رفتید. باعث افتخار مملکت ایران هستید. من سجده شکر به جا آوردم که شما با چادر روی سکو رفتید و...

جهان: بازتاب روی سکو رفتن شما با چادر، در رسانه ها چگونه بود؟ 

انتظارم خیلی بیشتر بود. بعد ازاین اتفاق مطبوعات خیلی خوب کار کردند ولی تلویزیون کم کاری کرد. حتی یک مصاحبه هم با من نکردند. نه اینکه برای خودم بگویم. اما من نماد یک زن مسلمان موفق ایرانی را نشان داده بودم و این نیاز به فرهنگ سازی داشت، ولی این را فرهنگسازی نکردند و از من حتی برای یک برنامه تلویزیونی دعوت نکردند که از من بپرسند برای چه این کار را کردم.

جهان: بعد از موفقیت در کره از شما چه حمایتهایی انجام شد و بعد از آن به چه مسابقاتی اعزام شدید؟ 

هیچ تقدیر و تشکری از سوی فدراسیون از من نشد. حتی یک تلفن هم به من نزدند حتی یک تبریک هم به پدر من نگفتند. بعد از آن باید برای مسابقات ترکیه اعزام می شدیم که به من گفتند شما اعزام نمی شوید چون حجاب شما مورد تایید نیست. البته منظور لباس حین مسابقات و تشک است و ما نامه زده ایم و منتظر پاسخ هستیم. من خودم پیگیری کردم گفتند نه چنین چیزی وجود ندارد و فدراسیون هم نامه نزده بودند. یک ماه با من امروز و فردا می کردند و جواب درستی نمی دادند. حالا جالب اینجاست که نه فدراسیون آسیایی مشکل داشت و نه فدراسیون جهانی بلکه خود مسؤولین فدراسیون می خواستند بهانه بیاورند که اعزام نکنند.

دو هفته مانده به بازیها به ما اعلام کردند حجابتان مانعی ندارد البته من مطمئنم به خاطر اینکه ما مصاحبه کرده بودیم و مسائل را گفته بودیم مجبور شدند اعلام کنند که مشکلی وجود ندارد. 

جهان: بالاخره اعزام شدید؟ 

قرار شد ما از طریق مشهد به مسابقات ترکیه اعزام شویم. وقتی از مشهد تماس گرفتند، گفتند باید هزینه های خودتان
من نماد یک زن مسلمان موفق ایرانی را نشان داده بودم و این نیاز به فرهنگ سازی داشت، ولی این را فرهنگسازی نکردند و از من حتی برای یک برنامه تلویزیونی دعوت نکردند که از من بپرسند برای چه این کار را کردم
و همراهتان را بپردازید! حتما هم باید یک همراه داشته باشید. من رفتم پیش آقای رستگار رئیس فدراسیون جودو. ایشان گفتند نگران نباشید ما تامین می کنیم.

دوباره یک پیامک آمد گفتند باید ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان علی الحساب پرداخت کنید. من دوباره رفتم پیش آقای رستگار. ایشان گفتند نه بروید نگران نباشید. یعنی اینها می خواستند از لحاظ روانی من را به هم بریزند. 

یعنی درست زمانی که من به عنوان یک بازیکن باید آرامش داشته باشم، این مسائل را بوجود می آوردند و بجای تمرین و تمرکز باید دنبال این مسائل می رفتم. 

جهان: یعنی این کارها را برای سنگ اندازی انجام می دادند؟! 

دقیقا. من را از لحاظ روحی به هم می ریختند. در نهایت طبق قرار قبلی برای اعزام به ترکیه ساعت ۱۲ شب به همراه خانواده ام به فرودگاه رفتیم. خانواده ام که از من جدا شدند، به من گفتند باید ۳۰۰ دلار بدهید. که من زنگ زدم به خانواده ام گفتم برگردید باید پول بدهیم. حدود ساعت ۲ نصف شب. ببینید چه اضطرابی برای من و خانواده ام ایجاد می کردند. بالاخره نصف شب پول را تهیه کردیم.

در نهایت ما ۲۵ نفر بودیم که به ترکیه اعزام شدیم؛ البته فقط ۲ نفر از ما خانم بودند. حتی من از فدراسیون خواسته بودم اجازه دهند حداقل مربی من همراه من باشد ولی قبول نکردند. 

جهان: با این تفاسیر یک اجماعی بر علیه شما شکل گرفته بود؟ به نظر شما ارتباطی با حجاب شما و دیدگاهتان نداشت؟ 

برخی مسؤولان ورزشی معتقدند بانوان به خاطر حجابشان می بازند! این حجابشان مانع قهرمانی آنهاست. وقتی من با همین حجاب قهرمان شدم این افراد بر علیه من موضع گرفتند.
 
جهان: شما چقدر تلاش کردید دیدگاهتان را جا بیندازید؟ 

من تمام تلاشم را می کنم. اما باید بگویم اگر الان من تا اینجا توانستم ادامه بدهم حاصل عنایت حضرت آقا به من بوده و من با پیام ایشان انرژی گرفتم و مسیرم را ادامه دادم اما بقیه فقط مانع تراشی کردند. 


جهان: به نظر شما چرا ورزش بانوان به درجه ای رسیده که تصمیم به انحلال آن می گیرند؟
 
ببینید وقتی یک خانمی عضو تیم ملی می شود باید اول فرهنگسازی شود، خانواده اش را راضی کند، هزینه کند، مسؤولین حمایت کنند تا به درجه ملی برسد که البته در نهایت دیده هم نمی شود، هیچکدام از این حمایت ها انجام نمی شود و از لحاظ روحی روانی هم در مضیقه هستند و چون مقام نمی آورند می گویند باید منحل شود. 

جهان: برای این مشکلات به وزارت ورزش مراجعه نکردید؟ بالاخره یک جایی باید باشد که به مشکلات رسیدگی کند؟

نه من به وزارت ورزش مراجعه نکردم. فقط از طریق خانم اکبر آبادی رئیس وقت بانوان وزارت ورزش برای یک مراسمی دعوت شدم که ایشان هم برخورد خیلی بدی با من کردند. [خبرنگار جهان نيوز مطلع شد که پس از انجام این گفت و گو سمیه حیدری با معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان دیدار کرده است.]
 
جهان: چه برخوردی؟ 

یکسری مشکلات و حاشیه هایی برای من ایجاد کردند. در نهایت آقای وزیر تنها به من یک تقدیرنامه دادند. 

جهان: حمایت مجلس چطور بود؟ به نمایندگان مجلس مراجعه نکردید؟ 

من از مجلس خیلی تشکر می کنم. خیلی از من حمایت کردند، هرچند دوستان فدراسیون ناراحت شدند و یک مقداری کارها پیچیده تر شد.

جهان: در دنیا اجماعی وجود دارد که زن در ایران جایگاه ندارد اما شما ثابت کردید زن ایرانی می تواند قهرمان باشد، می تواند حجاب هم داشته باشد. شما چقدر درصدد این اثبات بودید؟ 

ما در مسابقات قبلی که اعزام می شدیم خانمهای ورزشکار ایرانی حجابشان در آن سوی مرز تغییر می کرد. حتی مسؤولینشان هم همینطور. در تیمهای مختلف اینگونه است. ایرانیان در دهکده مسابقات، وقتی من را با این حجاب می دیدند از من می پرسیدند شما حراست هستید؟ خبرنگار هستید؟ مربی هستید؟ بعد که می فهمیدند ورزشکار هستم خود ایرانیها تعجب می کردند و حتی خیلی ها می گفتند این فرد اُمُل است!

جهان:
برای گرم کردن، بازیکنان تیم را به دو دسته تقسیم کردند؛ آقایان و خانمها. می گفتند خانمها و آقایان باید با هم بسکتبال بازی کنند! من در آن شرایط مرتب خودم را کنار می کشیدم چون من اهل اینجور تمرینها نبودم
واکنش خارجیها چگونه بود؟ آنها چه برخوردی با شما داشتند؟ 

خود خارجیها این حجاب را دوست داشتند و می گفتند چه پوشش زیبایی است. یکی از آنها گفت اگر می شود این را به من بده بپوشم و حتی عکس می گرفتند و برایشان خیلی جذاب بود. 

جهان: فکر می کنید مسؤولین چرا در مقابل شما کوتاهی کرده اند؟ چه حمایتی باید از شما انجام می دادند و کوتاهی کردند؟ 

هر پیشرفتی وجود دارد به دست مسؤولین است. اگر مسؤولین از ورزشکاران محجبه حمایت کنند حتی مسؤولین در رده جهانی هم موظف به حمایت می شوند اما متاسفانه من هیچگاه از سوی مسؤولین ورزشی کشور خودم حمایت نشدم چه رسد به مسؤولین جهانی که اصلا نمی دانند حجاب چیست؟! 

من حتی در زمینه فنی هم حمایت نشدم. در مسابقات کره جنوبی بازیکن کره جنوبی را بردم. کره جنوبی رفت بازی من را آنالیز کرد. سرمایه گذاری کرد و در نهایت در مسابقات ترکیه، همان بازیکن کره من را شکست داد. می دانید چرا؟ چون او ۴ مربی همراهش بود و این بازیکن را هدایت می کردند، وقتی کره برد انگار مربیان کره به جای طلا، الماس بردند. 

حالا فکر می کنید در مقابل چه اتفاقی افتاد؟ مسؤولین فدراسیون حتی به من اجازه ندادند با خودم مربی به مسابقات ترکیه ببرم!
 
http://www.jahannews.com/images/docs/files/000344/nf00344578-2.jpg

جهان: خانم حیدری یک مقداری از تمریناتتان در خارج از کشور بگویید. شنیده ایم در این تمرینات موضوع عدم اختلاط ورزشکاران آقا و خانم رعایت نمی شده است؟

حرمت بانوان در تمرینها رعایت نمی شود. علت این است که کسانی به عنوان مسؤول انتخاب می شوند که خودشان اهل رعایت نیستند. چندی پیش فیلمی دیدم که از حریم خصوصی بانوان ورزشکار در رختکن گرفته شده بود. خب بسیاری از این مدل رفتارها و اخلاق ها ورزشی نیست. حالا مشکلات فنی جای خود بماند. 

جهان: پس تمرینهای مختلط در خارج از کشور صورت گرفته است؟ 

بله بوده است در مسابقات ازبکستان که رفته بودیم. برای گرم کردن، بازیکنان تیم را به دو دسته تقسیم کردند؛ آقایان و خانمها. می گفتند خانمها و آقایان باید با هم بسکتبال بازی کنند!

من در آن شرایط مرتب خودم را کنار می کشیدم چون من اهل اینجور تمرینها نبودم. در آن موقع که من خودم را کنار می کشیدم با من برخورد می کردند که چرا درست تمرین نمی کنم.

واقعا برای خودم هم سؤال بود که چرا تمرین و نرمش خانمها و آقایان باید با هم باشد و اجبار می کردند که تمرین مختلط داشته باشیم. البته من سند هم دارم. من داشتم از تمرین تیمهای خارجی در همان سالن فیلم می گرفتم که ناخودآگاه چند ثانیه کوتاهی هم از تیم خودمان با آن شرایط فیلم گرفتم.

در مسابقات کره جنوبی که رفتیم شرایط همین جوری بود. یکی از آقایان به حالت مسخره گفته بود حالا خانم حیدری می خواهد با چادر تمرین کند؛ که البته من نشنیده گرفتم. بعد یک نفر را آوردند و به من گفتند باید بروید با این آقا تمرین کنید. من گفتم این کار را نمی کنم، گفتند اجبار است. من در آن لحظه تنها کاری که می توانستم انجام دهم این بود که سالن را ترک کنم. 

جهان: مگر مربی خانم آنجا نبود؟

چرا بودند. اتفاقا خانمها می گفتند چرا تمرین نمی کنی؟ می گفتند کسی که اینجا نیست. حراست هم که حضور ندارد! 

جهان: به نظر شما وزارت ورزش و جوانان چه کمکی می تواند به شما و سایر بانوان ورزشکار بکند؟

من از وزارت ورزش و جوانان خواهش می کنم مشکلات بانوان ورزشکار را حل کنند. باید ورزش بانوان از آقایان جدا شود. من به عنوان یک خانم شاید نتوانم مشکلاتم را به یک آقا بگوم. اما حالامجبورم، چون یک آقا در راس کار است. الان حتی به خانم هم بگویم دوباره به یک آقا منتقل می شود، اما این بار با یک واسطه. 

واقعا در ورزش بانوان مشکلات است. من پیشنهاد می کنم، ورزش بانوان به عنوان یک نهاد مستقل عمل کند. بودجه جدا باشد. اعزام ها جدا باشد. الان درباره این اختلاطها من رعایت می کنم، اما شاید بقیه برای پیشرفت مجبورند تن به کارهایی بدند که خودشان هم موافق نباشند ولی چاره ای ندارند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


گوش شنوایی نیست
حجاب چیز خوب و واجبی است....
Iran, Islamic Republic of
وقتي عوامل بازدارنده مثل "حراست " در هر مجموعه اي تبديل به جاده صاف كن مقامات دنيا پرست بشوند بايد منتظر بدتر از اينها هم بود.خواهرم با شما باور كن همدردم اما شما واقعا" در سطح قهرماني عمل كرده ايد.اجر شما با حضرت زينب عليه السلام كه روح واقعي اين عالم است.گوش شنوا جاده صاف كن شده است . كاش فقط خود را به كري مي زدند.
حرفاش منطقی نیست... باید فرصت پاسخگویی هم در کنار اینها فراهم میکردید...قضیه به این شکلی که این خانوم میگه نیست و او از حجابش بهانه ای برای کوبیدن مخالفانش ساخته...چرا آدم مقید و معتقدی مثل افشارزاده که تمام خانواده اش چادری ایپند به ایشون اعتراض کنه؟ اصلا هیچ مسوولی جرات مخالفت با حجاب را نداره ...مگه کسی بی حجاب شرکت کرده تا حالا؟؟
همین که تونستن رضایت اقا رو بدست بیارن، از همه چی با ارزشتره، مسئولین برن به فکر قبر وقیامتشون باشن
درود بر این ایستادگی
ایستادگی انقلابی
من چادری نیستم
اما اگه جای ایشون بودم
....
واقعا بعد خوندن این مطلب خونم به جوش اومد
خاک بر سر ما که مسوولینی چون... داریم
...
سيدحسين پيام
درود و تهيت الهي بر اين زن قهرمان و با ايمان . اجر واقعي اين خانم با تربيت و مؤمن انشاءالله نزد خداوند تبارك و تعالي و خانم حضرت زينب محفوظ است. خوشحالي و سجده شكر حضرت آقا بابت اين موضوع به همه دنياي مادي مي ارزد.
خداوند به سايت جهان نيز توفيق دهد كه به چنين موضوعاتي مي پردازد تا دل ما شاد شود.
مسئولین بی غیرت....
رحمان
واقعا بی غیرتند این مسئولین...برای پست و مقام حاضرند دین بفروشند و اعتبار بدست بیارند...خاک...
آفرین و صلوات خدا بر خانم حیدری...خیلی مردی
دلم برای خانم های با ایمان ورزشکار سوخت ...
تشکر از خانم حیدری
خدا لعنت کند این مسولین را
لقمان حکیم به پسرش :کسی را که از خدا اطاعت می کند خوار نکن و کسی را که از خدا نافرمانی می کند اطاعت نکن
Iran, Islamic Republic of
مسئولی ه به دین اعتقادی نداره چگونه مسئولیت داره در این کشور؟
Iran, Islamic Republic of
مگه دروغ میگن ؟ ....
فدراسیون چی ها؟
United States
صد در صد
دقیقا
شک نکنید که مهره های ف.ه در ورزش بانوان حرف اول و آخر را میزنند و این امری واضح است خودش نیست ولی دستهای پنهانش در حال کار است .
....هر جایی که یه فتنه ای درمیاد بعدا یه نشونی از این ها پیدا میشه
Iran, Islamic Republic of
دخمل بابا تو زندان دلمه هم ياد گرفته.....
فاطمه
دقیقا ...!!!
آفرین دقیقا
Iran, Islamic Republic of
وزارت ورزش بانوان تشکیل شود با وزیر و کارمندان زن
فرقی نمی کنه بعد یه فیمینسم پنج ستاره رو میارن می کنن وزیر
ابن الشهید
خانم حیدری درود خدا بر شما
متاسفانه برخی دچار خودباختگی هستند و فکر میکنند در گناه و فساد به جایی میرسند و پیشرفت را به هر قیمتی ولو اختلاط و مخالفت با خدا می خواهند.
با حضرت زهرا(س) محشور شوید.
میثم
.... مسئولان بی لیاقت....
بعد میان افتخارات ورزشی رو به خودشون نسبت میدن که ما بودیم
سمیرا
.... آنچه حقتان بود رسیدید
ما
خواهرم ما از شما پشتیبانی میکنیم فتوکل علی الله.
درود بر اعتقادات پاک
يُرِيدُونَ أَنْ يُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ """
این دولت جدید کاری کرد که دست عده ای رو شود تا در سالهای آتی برای همیشه به خیانت این افسادطلب ها پایان دهیم ...
حسین
آقای محترم به این دولت یا آن دولت هیچ ربطی ندارد متاسفانه در بدنه دولت چه رده های بالا و چه رده های پایین افرادی وجود دارند که در دولت قبل هم بودند و در دولت فعلی هم هستند و بلایی بر سر دولت قبل آوردند که همان بلا را بر سر دولت فعلی خواهند آورد این افراد به هیچ چیز اعتقادی ندارند و حفظ میز و صندلی برای آنها بسیار مهم میباشد ، در گذشته وقتی میشنیدم که میگویند اگر کسی کار درستی بکند نمیگذارند و او را از سر کار برمیدارند باور نمیکردم اما متاسفانه برای من اتفاقی پیش آمد که آنرا به عینه دیدم همه چیزهایی که این خانم ورزشکار میگوید را قبول و باور دارم
Iran, Islamic Republic of
فقط میشه گفت واویلا...........
خدا به خانم حیدری و امثال ایشان خیر دنیا و آخرت رو بده...........
اف بر این مسئولین
شرم بر برخی مسئولین
Iran, Islamic Republic of
اکثر جماعتی که پست و مقام دارن تواین مملکت هیچ اعتقادی به حجاب ندارن اینو از تیپ و نوع پوشش خانواده هاشون می تونید ببینید اینو من با قاطعیت میگم میخوای این نظرو بزار میخوای نزار پس از کوزه همان طراود که در اوست
دکتر طالقانی
با تمام قامت در برابر عزم، اراده، صلابت، پاکدامنی و شجاعت شما قهرمان بزرگ کشورم کرنش و تواضع می کنم.
United States
اول طرف رو بشناسید بعد .... کنید.
حسین
ناشناس ، همه مثل شما نیستند که بیخود از کسی حمایت کنند...
مهدی
....

به طور کلی وزیر ورزش چه ... میکنه؟
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
هركاري كه ه...و خانواده اش بخصوص ف...ه و م...ه بگن مي كنه !!!!
مهدی
خداوکیلی یکی از قوه قضاییه بیاد این اوضاع رو درست کنه، اگه وزیر ورزش....نمی کنه قوه قضاییه که دیگه می تونه

....
Iran, Islamic Republic of
به عنوان يك زن محجبه مي دانم چه سختي هايتي را در همين كشور تحمل مي كني [برخی] مسئولين منافق و بي إيمان بايد در پيشگاه خداوند پاسخ گو باشند. البته خود ورزشكاران معتقد بايد بدانند استقامت قدم بعدي آناني است كه گفته اند پروردگارمان خدا ست و به مظاهر دنيوي پشت پا زده اند. ما بايد بر اعتقاد مان استوار باشيم تا ما را با همين شكل بپذيرند.
Iran, Islamic Republic of
اف بر این مسئولین ضد ورزش و دین
Iran, Islamic Republic of
ای ول به غیرت شیرزن ایرانی
United States
همين كه دل ولي زمان خود را شاد كرديد ارزش هزاران مدال طلا را براي ملت ايران خصوصا" خانواده شهدا و جانبازان را داريد .
Iran, Islamic Republic of
زنده باد این بانوی ایرانی رستگار ....
حبیب
خواهر گرامی شما درست میگویید ولی باید قبول کنید که اگر میخواهید به اعتقاداتتان لطمه نخورد اصلا چرا میروید مسابقات قهرمانی .....
با این تفسیر شما باید در خانه خودشان را حصر کنند...
یعنی چی؟
حسین ف
جناب آقای حبیب ما مسلمانیم
ای ول خوشم اومد
وقتی رهبری کار ایشون رو تأیید می کنن به عنوان ولی فقیه من و شما چکاره ایم؟
رهبری معظم کار ایشون رو ستودند شما چی کاره ای؟
اسلام به زن حماسی نگاه می کند نه مترسکی برای بزم و سرآشپز مطبخ!
این دامن زنان شجاع و پاکدامن است که حزب اللهی های غیور تحویل جامعه می دهد.
البته منکر رفتارهای زنانه و مادرانه نیستم ولی کار ایشان ضرورت جامعه ماست به همین دلیل هم هست حذفش کردند. نمی خواهند الگو باشد. من دختران زیادی را می شناسم که واقعا دلشون می خواد عفاف و حجاب رو حفظ کنن ولی معتقدند که اگه وارد این مسیر بشن دیگه نمی تونن رشد کنن.
درود بر ایشان که در تمرین مختلط حاضر نشدن
بقیه یاد بگیرن
شیدار
ایشون تو ایرانش تمرین مختلط دارن واقعاً واستون متاسفم
Iran, Islamic Republic of
.... از اونایی که از آب گل آلود ماهی میگیره.
ناشناس
Sweden
از خداوند متعال بخاطر وجود چنین بندگان خوبش تشکر می کنم
التماس دعا از شما خواهر محترم
محسن
Iran, Islamic Republic of
1- سال 1367 در دو ماه آخر دفاع مقدس قرار داشتیم اتفاقات جالب توجهی افتاد که برای نسل جوانمان می تواند خواندنی باشد ایامی که عراق با تکیه بر حمایتهای جدید و گسترده غربی و شرقی و وضعیت نامناسب نیرو در جبهه های ایران نسبت به سازماندهی یورشهای جدیدی پرداخت تا جایی که بسیاری از مناطق و شهرها مانند خرمشهر ، مهران ، شلمچه و .... در شرف اشغال مجدد قرار گرفته یا کاملا در اختیار ارتش عراق قرار گرفتند.
2- امام در چنین شرایطی عجیب حضور تمام اقشار مردم که قادر به استفاده از سلاح باشند را در جبهه های نبرد علیه دشمن لازم و واجب شرعی اعلام فرمودند.
2- ستاد نیروهای مسلح برای دفاع از خاک و ناموس کشور تمام مردم را مکرر به حضور فوری در جبهه های دفاع فراخواند.
3- تمامی دانشگاههای کشور برای حضور دانشگاهیان در جبهه ها رسما تعطیل شد.
4- بسیاری از کارخانه ها و ادارات برای حضور کارکنان در جبهه تعطیل شدند.
5- مدارس برای حضور دانش آموزان در صدد اعلام تعطیلی قرار داشت.
6- مجلس شورای اسلامی برای امکان حضور نمایندگان در جبهه تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام گردید.
7- تمامی حوزه های علمیه برای حضور طلاب در جبهه تعطیل اعلام شدند.
8- مردم اهواز بدلیل هجوم گسترده نیروهای عراقی برای اشغال مجدد شلمچه و خرمشهر از محل نماز جمعه به اتفاق امام جمعه وقت به سمت مناطق حمله عراق حرکت کردند.
9- سازمان تربیت بدنی و فدراسیونهای ورزشی طی همین مدت دهها کاروان ورزشی را برای شرکت در مسابقات آسیایی اعزام کردند همچنین علاوه بر لیگ یک فوتبال بازیهای مانده لیگ های دو و سه برگزار گردید ضمن اینکه در صدد برنامه ریزی برای برگزاری بازیهای سنین مختلف بودند.
10- هیچ مسابقه یا فدراسیونی برای حضور در جبهه تعطیل نشد
11- دقیقا در روز تلاش دشمن برای اشغال مجدد خرمشهر و دفاع مردم اهواز در برابر تانکهای مهاجم ، فدراسیون فوتبال و سازمان تربیت بدنی با کمال افتخار در تهران و در دو ورزشگاه آزادی و شیرودی دو بازی فوتبال را با جذب حدود یکصد و بیست هزار تماشاگر برگزار کرد.
12. انتظار دارید ورزش ایران با چنین بنیه از غیرت دینی و ملی در برخورد با حجاب یا هر اقدام ارزشی دیگر چه عملکردی داشته باشد ایکاش مسئولین کشورمان در این خصوص بیشتر می اندیشیدند.
مهدی
Iran, Islamic Republic of
واقعا " خوشا به غیرت آقای میر اسماعیلی . شما که با حریف اسرائیلی روبرو نشده ایدو باعث شد شما بعنوان قهرمان ملی معرفی بشوید .این طوری از ناموس ایرانی دفاع میکنید..... باید این مسائل در فدراسیون شما اتفاق بیافتد.
خب چه ایرادی داره مخطلط؟
تو اول یاد بگیر مختلط رو درست بنویس...بیسواد
بگو چه ایرادی نداره
برای لیبرال ها هیچی
.....
بسیجی
پیامبر اعظم:
زمانی در آخر الزمان میرسد که جای معروف و منکر عوض شود. معروف ، منکر و منکر ، معروف شود.
قسم به حضرت زهرا امروز همان روز است.
خاک پاتم خواهرم.
پاسخ خودتون رو نه از حضرت زهرا سلام الله مظهر طهارت و پاکدامنی عالم هستی؛
که می توانید از حضرت مریم، ولی نه از آسیه زن فرعون بگیرید؛
زن مؤمن و زیبایی که فرعون عاشقانه دوستش داشت ولی زمانی که به حضرت موسی ایمان آورد و تلاش فرعون بی نتیجه ماند دستور داد زندانیش کنن و اگر از ایمانش منصرف نشد زنده زنده پوست بدنش رو بکنن.
شب آسیه دعا کرد خدایا من به تو ایمان دارم، اجازه نده دست نامحرم به من برسه؛ صبح فردا آسیه زنده نبود و هرگز دست نامحرم به اون نرسید.
نیکتا
United States
لابد شما تا حالا نرمش و تمرین ورزشی نکردید!
یعنی نمیدونید؟
مریم
United States
متاسفم که در باشگاه شما تمرین میکردم....
دروغ که کنتور نداره ...
United States
حتما باید تعریف کنیم و به به بگیم تا منتشر بشه.....
سجادی
نه اگه توهین نکنی منتشر میشه. یه سر به کامنتهای اخبار جهان بزن حتی اونهایی که به خود سایت و مسئولان توهین کرده هم منتشر کردند ولی به نظر من کلا نباید توهین ها رو منتشر کنند.
عباس
نه پیام من را نیز که یک دلیل منطقی در ان بود را نیز نگذاشتید تا پیامها جهت دار و انچه مطلوب شماست پیش برود
Iran, Islamic Republic of
ای اسلام مظلوم
یا امام زمان
Iran, Islamic Republic of
آقای میراسماعیلی باید پاسخگو باشد.
مهرانه
Iran, Islamic Republic of
فدارسیون جودوی محترم اگر اخلاق اسلامی ندارید اخلاق سامورایی داشته باشید
عباس
خانم حیدری درود وسلام خدا بر شما باد .... احسن به تو شیر زن ایرانی وتاسف وبیغیرتی برای مسئولین ورزشی که ننگ ابدی برای خود در تاریخ ثبت کردند....
نگران نباش خواهرم سکوی این دنیای پوچ باشد برای همان هایی که با چادرت مشکل داشتند وخجالت کشیدند وشرمنده شدند که شما با چادر به سر سکو رفتی.. ولی میرسد روزی که شما با افتخار در کنار دو بانوی عالم بشریت نمایان میشوی وآن روز است که این اصحاب دنیایی با رویی چون ذغال جوابی ندارند به این دو بانوی عالم گیتی بدهند ودر غم واندوه همیشگی فرو خواهند رفت ..درود درود درود بر شما که دل حضرت زینب ومادر دو عالم حضرت زهرا (ع) را شاد کردی که با شادی این دو بانو دل آقا امام زمان (ع) از شما شاد شد ومطمئن باش که رستگار خواهی شد ورو سیاهی برای مسئولین ورزشی میماند که مخالف رشد شما بودند .ودر نهایت اینکه آقای وزیر ورزش سرت سلامت!!!! چشم شما روشن!!!!! اینقد وجود نداشتی بعنوان یک مقام مسئول رده بالای ورزشی یک پیام تبریک خشک و خالی بدهی حتما از صندلیت ترسیدی!!!!
سید
درود وسلام خدا بر شما بانوی معتقد ،مصمم و با استقامت؛صبر پیشه فرمایید که پیروزی از آن شما است ؛آنهایی که شما را رنجاندند کف روی آب هستند
(ألا إنّ حزب الله هم الغالـــــبون)
بیخود کردن اون مسئولین
علي
Iran, Islamic Republic of
خدا لعنت کند کساني را که به اسم مسئول بر ميراث خونرگ شهيدان اين مرز وبوم تکيه زده اند و به نام دين سر دين و ارزشهاي اسلامي راذبح مي کنند به عنوان فرزند شهيد از اين اقايان نمي گذرم اينها براحتي سر ارزشهاي اسلامي معامله مي کند
محمدرضا
به خدا قسم به واله قسم من به عنوان یک آزاده روز قیامت از این مسولین ورزشی نمی گذرم ./
حسام
با سلام
زمانيكه رضا شاه ملعون كشف حجاب كرد به اطرافيان گفت به خانم هاي بد كاره بگوييد كه با چادر به خيابنها بيايند و تردد كنند تا شناخته شوند يعني اينكه همه بي حجابها خوبند و چادريها نه ...خدا لعنت كند كساني را كه اين فرهنگ و نگرش را در جامعه ديني ما قرار دادند ولي اينطور نيست خانم محجبه و با حجاب شما نبايد در مقابل خداوند سر شكسته باشيد بنده خدا چه كاره است آناني كه به بالا و پايين مي پرند كه چرا چنين كردي كمبود و بي ظرفيتي دارند اگر پشتوانه فرهنگي داشتند اينطور نبود مي دانيد خانمهاي خوب و محجبه ما در ديد نيستند و تعدادشان خيلي به مراتب بالاتر از نظرها است .آقايان و خانمهاي محترم به خدا قسم بزرگي و با فرهنگي و به قول خودتان امروزي بودن در بي و يا بدحجابي نيست بلكه در تقوا و پر هيز كاري است به خود آييد... اللهم عجل لوليك الفرج
به نظر من باید این خانم به عنوان سنبل عفاف و حجاب زن مسلمان در کشور مطرح بشه؛ شخصیت این خانم قابل احترامه؛ اونقدر جایگاه رفیعی داره که تمام مدال های جهانی در مقابلش حقیره
این خانم رگ غیرت ماست و تمام قد ازش حمایت می کنیم. ارزش شما امروز برای ما بیشتر از زمانی است که مدال طلا گرفتی.
ورزشكار ايران زمين
Iran, Islamic Republic of
به نظرم خبرگزارى جهان جانب دارى ميكند و هر سرى يك نفر رو مطرح ميكند
نفر بعدى كه معروف خواهيد كرد چه كسي است ؟؟؟
چرا از ورزشكاران ديگه كه با چالشهاى مهمتر مواجه هستن مطلب نميزنيد ؟؟؟؟
مطمئنم ايم نظر من نمايش داده نخواهد شد
روحانی اینجا هم ازت مچکریم!
از شأن یک زن مسلمان چه چیز دیگه ای مهم تر وجود داره؟
نمی بینی دشمن اینقدر داره هزینه می کنه که حجاب حذف بشه؛ نمی بینی توی غرب به نماز خوندنت کاری ندارن ولی حجاب رو منع می کنن. تا حالا از خودت پرسیدی چرا؟
....
شما همیشه درباره ما اینقدر مطمئن هستی؟
اینجا توهین ممنوعه
بیخیال
خدا را شکر می کنم که امثال شما هستید و عقیده و مدهبتان را بر مقامات زود گذر دنیایی نمیفروشید حتی اگر تحت فشار این نامردان باشید
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
گويا مسئولين فدراسيون هاي ورزشي ما را از لندن و واشنگتن و اوتاوا منصوب كرده اند كه اينقدر با حجاب و ارزشهاي اسلامي بيگانه اند !!!؟
مريم
أي كاش كساني كه سريع دست به نظر ميشن اول از صحت خبر با خبر ميشدن.
شیدا
عزیزم اینا همشون اطرافیان خودشون هستن جالبه هرچی که می نویسم منتشر نمیشه
مسافر
Iran, Islamic Republic of
آفرین بر شما خانم حیدری
کارتون درسته...
Iran, Islamic Republic of
افرین بر مجاهد در راه خدا
سید مهدی موسوی
United States
سلام
خانم حیدری امیدوارم که همیشه موفق باشید و در پناه حضرت زهرا.
شما نشان دادید که با حجاب فاطمی می توان فاطمی زندگی کرد و بر سکوهای قهرمانی ایستاد.
بنده بسیار شما را دعا میکنم.

توکلتان بر خدا باشد.

موفق و پیروز و سربلند باشید.

یا زهرا
مهدی
ان شالله خود حضرت زهرا از شما تقدیر کنند. ...
عجب حکایتی شده ها...
حسین
خانم حیدری شما با خدا معامله کرده ای پس نگران نباش بلکه خوشحال هم باش چون در راه معشوق (خدا)سختی کشیدن بالاترین ثوابها را دارد و خدا فرموده آب گوارایی به شما مینوشانیم.
مريم
أي كاش از حضرت زهرا و زينب ياد ميگرفتيد....
ضرب المثل معروف هست که میگه مارادونارو ول کن غضنفرو بچسب شده داستان کشور ما. اونوقت مدام تو بوق وکرنا میکنن که فدراسونهای جهانی با لباسهای ما مشکل دارن و داریم نامه نگاری میکنیم!!! ادم احساس میکنه خدای نکرده تا منافع و فسادی به مسولین نرسه کسی نمیتونه به راحتی پله های ترقی رو طی کنه
خوش به حال شما و پدر و مادرتان.
Iran, Islamic Republic of
درود بر شما
مدالی که شما عزیز بدست آوردی قیمتش بیشتر از یک مدال طلای ورزشی است. شما مدال طلای عفت و طهارت و پاکدامنی رو بدست آوردی و قهرمانانه اون رو به جهان نشان دادی. شما به عنوان یک بانوی مسلمان ایرانی پرچم پیروزی اسلام رو بالا بردی. این چیزیه که وابسته های فکری غرب نمی تونن تحمل کنن.
شک ندارم که دعای خیر شهدا هم شامل حال شماست.
درود بر تو خواهر خوبم، رگ غیرت مایی
بدون شک ملت ایران به شما افتخار می کند
تشکر از این خانم با حجاب
تو فدراسیون یه با سواد پیدا نمی شه یه چیزی بگه؟
اگه یه حرفی بزنیم که میشیم بی سواد!!!
sanaei
خانم حیدری واقعا بهتون افتخار میکنم راهتونو ادامه بدید واز امام زمان کمک بخواین حق نگه دارتون . این جا مگه ایران نیس که اینقدر با حجاب مخالفند ما مگه شیعه امیرالمومنین نیستیم
عملا به کره ای ها نامه نوشتند غلط کردیم دیگه
حسین
....به غیرت فدراسیون
United States
خانم حیدری من جای مسئولین خجالت می کشم
نادر
باسلام
بنده ضمن همدردی بااین خانم محترم ورزشکارانقلابی،ازطرف مسئولین ورزش کشورازشما معذرت خواهی میکنم.آقای افشارزاده دبیر سابق کمیته ملی المپیک اگرشما گفته باشید که چرا فلانی با چادر روی سکو رفته است. مگر با چادر مسابقه داده! واقعا برای شما ازصمیم قلب متأسفم....رهبری عزیز انقلاب فرموده بودن که من به خاطر این اقدام انقلابی این ورزشکار سجده شکر به جا آوردم!!به امید روی کارآمدن مسئولین انقلابی ومکتبی. به امید آن روز
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
من چادری هستم...
اما چند وقتی بود که خسته شدم بودم ازین حجاب, بااینکه دوستش داشتم ولی بدم هم نمی اومد بزارمش کنار
ولی با این کار شما و رفتار مسیولین و همینطور برخورد آقا واقعا خجالت کشیدم از خودم بخاطر تصمیمم...
فاطمه زهرا نگهدارتون باشه نگهدار خودتون و عقایدتون...
امير حسين
خاك بر سر مسولي كه مانع نشر حجاب بشه من شرمسار شدم از شنيدن اين فجايع كه در سطح مسولين ورزشي ما وجود دارد.
اما به وضوح ميشود حمايت حضرت زهرا (س) و حضرت زينب (س) رو در اين ماجرا ديد ضمن اين كه فرزندشون از اين ورزشكار محترم تجليل و حمايت فرمودند.
ابراهیم
آخه تو رو چه به این حرفها...
....
شریف
به اون خانمهای... که گفتند حراست هم نیست بگویید خدا هم نیست؟ (اگر خودتون اینجوری بی دین نیستید متن را درج کنید)
بخندم یا گریه کنم؟
Iran, Islamic Republic of
کارتون عاااالی بود خانم حیدری!خدا حفظتون کنه!
اگه قابل بدونین ما حامی و طرفدارتونیم!

توجه کنین دوستان.این جا ایرانه! جمهوری اسلامی ایران!
...
Iran, Islamic Republic of
.... بر سر مسولین ورزش!
اَمیر
سلام
واقعا خجالت اور و مایه ی ننگ هست که توی مملکتمون یک خانوم به خاطر حجابش این همه سختی و اذیت رو ببینه
واقعا...
مهدی
خانم حیدری کارتون درسته ادامه بدید اگر صلاح میدونید بعد از دوران قهرمانی وارد عرصه مدبریتی ورزش بانوان بشویید
حسین
سلام جهان لطفا جدی پیگیر کار این خانم باش این خانم چادر را مطرح کرده نکنه حذفش کنند لطفا جدی جدی پیگیر باش ممنون
خاک بر اون وجدان وغیرتتون.اسم مرد رو حروم کردید.
دانا
United Kingdom
جوراب در پاهایش نبود هنگام مسابقه . کجا حجاب را رعایت کرد ؟!
نیکتا
United States
دانای کل!
اونم به خاطر قوانین بین المللی(!) ورزشه. شما ظاهرا از استانداردهای من درآوردی اونا چندان خبر ندارید؟
البته پاهاى زن نيز بايد پوشيده باشد ولى جودو پابرهنه انجام ميشه
البته طبق قانون اسلام پاهای خانمها هم باید پوشیده باشه ولی ورزش جودو پابرهنه انجام میشه
بله حجاب کامل وقتی حاصل میشه که پاهای خانم نیز پوشیده باشه ولی جودو پابرهنه انجام میشه
شقایق
همه مراجع حکم به پوشیده شدن مچ پا به پایین ندادن. من می دونم مثلا ایت الله مکارم می گن بهتر است پوشیده شود
صابرخان
ماشاءالله فقط دستور خداوند رو بچسپ .
المپیکو ملمپیکو این چیزا همش کشکه
حزب الله
ای خاک بر سر مسئولین قضایی ونمایندگان مجلس که این مصاحبه را خوانده اند وهیچ اقدام مثبتی در باره مجازات چنین مسئوالن خائن ونامردی که در ورزش بانوان است نکرده اند
عجب داستانی شده
هموطن
حاشا به غیرتتان مسئولین فدراسیون مربوطه ورزشی!!!
این است مسلمانی؟ چطور می خواهید روز قیامت جواب بدهید!!
محمد
Iran, Islamic Republic of
خانم حیدری با حضت زینب سلام الله علیها محشور شوید ماهم برایتان دعا میکنیم.
حسین
اینا یه مشت شبه مسلمانند(مسولین) آدم اینقدر حسود
نگار
بسی لذت بردیم از این همت !
سادات
واقعا جای تاسف داره
جا داره آدم از غصه دق کنه
یعنی انقدر عده ای بی هویتند
یعنی ماها به کسانی افتخار می کنیم که ...
خدای من ......
سید
من بعنوان یه دختر ایرانی از خانم حیدری تشکر می کنم و امیدوارم در راهشون ثابت قدم باشند و انشاءا.. با لطف خدا و عنایت ائمه ع ایشان بزودی به جایگاهی خواهند رسید که همون آدمای بی فرهنگ غبطه بخورند و محتاج ایشان شوند.
خدایا آقامون رهبرمون مولامون رو حفظ کن
من وقتی واکنش آقا رو خوندم گریه کردم
آقا همیشه به وقت و به بهترین شکل عمل می کنند.
اللهم احفظ و اید و انصر امامنا الخامنه ای...
سعید
باید به دیدگاه این خانم احترام گذاشت و البته به دیدگاه دیگران
باید حجاب آزاد باشه چه برای کسی که میخاد رعایت کنه و چه برای کسی که نمیخاد رعایت کنه و کسی دیگری و مسخره نکنه و به کاری مجبور نکنه خانم حیدری حق داره طبق اعتقاداتش با مردها تمرین نکنه و البته ایشون نباید زنان دیگری که اعتقادی به حجاب ندارن و سرزنش کنه و ما هم نبایددر مورد دیگران رای صادر کنیم
Iran, Islamic Republic of
احسنت به غیرت زینبی شما،ای کاش مردان ایران زمین که فقط ادعای ایرانی بودن می کنند نه مسلمان بودن، یه کم از شما درس غیرت بگیرن.
نمکدون شکسته
سلام
حاشا به غیرتت
دعای خیر ما بدرقه همیشه زندیگیتان
انشاءالله همیشه در عنایت آقا صاحب الزمان و ائمه اطهار باشید
نور
Iran, Islamic Republic of
دمت گرم خانوم حیدری
مهران
آفرین بر شما خانم سمیه حیدری کارتون عالی بود هم از نظر ورزشی هم از نظر حجاب
شما عالی عمل کردید وهدفتون تبلیغ اسلام بوده پس اصلا ناراحت نشوید وبا سر بلندی سرتون رو بالا بگیرید ان شااله فاطمه زهرا خودش کمکتان میکنه
عباس حیدری
حیف نون که به دهن این مسئولین میرسد. یک مشت آدم خدانشناس که آبروی جمهوری اسلامی را می برند.
درود بر همشهری غیرتمند(خانم حیدری)
Iran, Islamic Republic of
استاد دوستت دارم
United Arab Emirates
تو که اینهمه پول داری یه دستی هم به فک و دندونت میکشیدی خب
خواهر من میری رو سکث همه دنیا فکر میکنن ایرانیا این ریختین