جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - 15 Jan 2021
 
۱۰
۴۲

احمدی‌نژاد گفت‌ نگران‌ نباش/ آماده‌ عملیات‌ انتحاری‌ بودم

شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۲۹
کد مطلب: 332627
سابقه فيلمبرداري از فاضل لاريجاني را نيز در کارنامه دارد و همين امر سبب ميشود ناخودآگاهمان در ميانه مصاحبه به‎دنبال دوربين جاسازي شده و ميکروفون بگردد!
احمدی‌نژاد گفت‌ نگران‌ نباش/ آماده‌ عملیات‌ انتحاری‌ بودم
به گزارش جهان، مديرعامل سابق تامين اجتماعي اتهامات متعدد در پرونده تحقيق و تفحص موجب شده است که در اين ‎روز‎ها به‎دنبال تبرئه و دفاع از خود باشد. به همين دليل با لهجه شيرين يزدي‎اش خيلي گرم از پيشنهاد ما استقبال ميکند. به‎دليل پست قضايي که در کارنامه خود دارد، هميشه چند محافظ همراه دارد. چندين و چندبار مکان مصاحبه را عوض کرده و حالا در ساختماني خالي از سکنه، حوالي خيابان آزادي ميزبان ماست.

نسبت به فلش دوربين‎ها حساس است و تمرکزش را از دست مي‎دهد. قانون را خوب ميداند و همين سبب شده است در بسياري از مسائل تحقيق و تفحص از نظر قانوني بيگناه تلقي شود. خيلي برايش زمان مهم نيست. آنچه مهم است دفاع کامل از خود است؛ پس دور از انتظار نيست که مصاحبه با وي پنج ساعت طول بکشد.

سابقه فيلمبرداري از فاضل لاريجاني را نيز در کارنامه دارد و همين امر سبب ميشود ناخودآگاهمان در ميانه مصاحبه به‎دنبال دوربين جاسازي شده و ميکروفون بگردد!

متن پیش رو خلاصه بخش هایی از این مصاحبه ۵ ساعته است که متن کامل آن در هفته نامه پنجره منتشر شده است:

*من با اين‎که حکم را سياسي و غيرحقوقي و غلط مي‎دانستم، پس از اعلام قطعيت حکم توسط ديوان عدالت اداري به دولت اعلام کردم که از فردا به‎عنوان مديرعامل به تأمين اجتماعي نمي‎روم.

*وقتي پاستور رسيدم آقاي احمدي نژاد خيلي گرم استقبال کرد و گفتند شما اصلا نگران نباشيد، من فردا از شما دفاع ميکنم، شما به‎جاي آمدن به اين‎جا بايد ميرفتيد سرکارتان و وقت خود را براي اين کار‎ها هدر نميداديد. ديدم آقاي احمدي‎نژاد اصلا در فضاي استعفاي من نيست. نامه را به ايشان نشان دادم و توضيح دادم که آقاي حداد گفته‎اند مصلحت نظام است که کناره‎گيري کنم. آقاي احمدي‎نژاد گفتند من فرد دوم مملکت هستم، مصالح نظام را من بهتر مي‎دانم يا نمايندگان تهران؟ الان لازم است که شما براي خدمت به بيمه‎شدگان تأمين اجتماعي آستين بالا بزنيد و شبانه روز کار کنيد،‎ من هم حمايت مي‎کنم. شما در اين سنگر خدمت کنيد. اگر امروز بر سر شما کوتاه بياييم اين‎ها فردا در رابطه با افراد ديگر مدعي مي‎شوند. آقاي احمدي‎نژاد خيلي محکم برخورد کردند و من هم بعد از جلسه با آقاي احمدي‎نژاد همه وقايع را براي آقاي حداد بازگو کردم و صراحتا گفتم که ايشان استعفاي مرا نپذيرفتند.

*بابک زنجاني از طرف دولت يا باند و گروه خاصي معرفي نشده بود. بنده يک دوست مذهبي و هيئتي داشتم که با من تماس گرفت و مدعي شد رفيقي دارد که قصد خريداري شرکت‎‎هاي تأمين اجتماعي را دارد. او گفت که زنجاني در خارج از کشور سرمايه‎‎هاي کلان و بانک خصوصي دارد که توانايي خريد اين شرکت‎ها را نيز دارد و به واسطه تحريم‎ها مجبور است سرمايه خود را به داخل کشور منتقل کند. بعد از اين معرفي، ملاقاتي با زنجاني انجام دادم كه پيشنهادهاي وي منطقي و خوب به‎نظر رسيد. بعد از اين ملاقات با مسئولين ذيربط در وزارت اطلاعات تماس گرفتم تا ادعاي بابک زنجاني را از طريق آن‎ها استعلام کنم. آن‎ها در تماس تلفني و جلسات حضوري در محل سازمان اعلام کردند که زنجاني براي انجام اين معامله مورد تأييد ماست و ارزي که از طريق اين قرارداد وارد کشور ميشود يک فرصت است که نبايد آن را از دست داد. البته مشورت من با بانک مرکزي هم منجر به همين نتيجه شد و آن‎ها هم موافق اين تفاهمنامه و انتقال ارز به کشور بودند.

*موضوع غيرشمول اختصاص به سازمان تأمين اجتماعي ندارد و در همه وزارتخانه‎ها و سازمان‎ها اين موضوع هست يا مثلا رياست محترم مجلس در همين سال جاري شنيده‎ايم طبق قانون رقمي در حدود ۳۰ ميليارد تومان بودجه غيرشمول دارد که مي‎تواند به اشخاص حقيقي و حقوقي بنا به تشخيص خودشان بدهند. حتي آقاي باهنر در جلسه گفت که ماهي ۳۰۰ هزار تومان به نمايندگان مي‎دهيم که در حوزه انتخاباتي به آدم‎‎هاي محروم بدهند كه يک نفر از نمايندگان در همان جلسه تکذيب کرد که آقاي باهنر، اين را به ما نمي‎دهيد! چرا توقع ايجاد مي‎کنيد. پس معلوم است آن‎جا هم اين ابهامات وجود دارد.

*طبق قانون مطبوعات، اگر هر بحثي در رابطه با اداره‎، انتشار و تيتراژ روزنامه مطرح شود به عهده مديرمسئول است. اين يک اصل است؛ پس او بايد پاسخگو باشد ضمن اين‎که براي واحد‎هاي مختلف تأمين اجتماعي روزنامه هميشه مجاني بوده است. از اول تا به حال مجاني مي‎فرستند. زمان آقاي نوربخش مديرعامل فعلي نيز مجاني مي‎فرستند. در زمان انتخابات همه روزنامه‎ها به‎طور طبيعي تيراژشان بالا مي‎رود. آن هم که دست من نيست که تيراژش بالا رفته يا پايين. خودش مي‎داند او بايد جواب بدهد. اين را بايد مدير مسئول جواب بدهد. اگر تيراژ روزنامه‎اي بالا برود حسن کار اوست و عيبي محسوب نمي‎شود.

*همه پرداختي‎‎هاي دوره يک و نيم ساله من مربوط به مجلس نهم است. عدد اعلامي توسط آقاي محجوب دروغ است و از روي سوء نيت به منظور ابهام آفريني عدد ۳۷ را ذکر كرده است.

*ما سه تا ليست کلي داريم. علت اين‎که اسامي را به آقاي محجوب ندادم اين بود که کارمند ايشان مطالبي را به من گفت و متوجه شدم ايشان مي‎خواهد رقباي خود را تخريب کند. آن‎ها پيشنهاد دادند در رابطه با يکي از نمايندگان، مدرکي به آن‎‎ها بدهم. بعد با من در حذف برخي از موارد همکاري کنند. احساس کردم که مي‎خواهند سوء‎استفاده کنند. الان شما مي‎بينيد مدارک و اسناد داخل سازمان تأمين اجتماعي روي ميز رسانه‎‎هاي ضد‎انقلاب خارج از کشور است و مانور تبليغاتي خودشان را مي‎دهند. مقصر آقاي محجوب است و او اين اسناد را غيرقانوني منتشر كرده و در اختيار ضد‎انقلاب قرار داده است. پس من حق داشتم و الان هم حق دارم نسبت به آن قسمت از اسنادي که فقط در اختيار خودم است ايشان را محرم ندانم و به او سندي ندهم. البته به دادگاه و مراجع ذيصلاح و امين در موقع خود ارائه مي‎کنم.

*پرداخت حقوق هيچ ارتباطي با مديرعامل ندارد. اين حقوق در هيئت امنا و در هيئت مديره تصويب شده و اجرا ميشود و براساس آن، امور اداري و مالي سازمان، حقوق مديران و کارمندان را محاسبه و ابلاغ ميكند. مديرعامل هيچ دخالتي در تعيين ميزان حقوق معاونين خود ندارد.

*برادر خانم بنده کارمند پيماني سازمان تأمين اجتماعي بوده است. براي اين‎که بتوانيم اشراف بهتري به شرکت ايرانول داشته باشيم با درخواست انتقال ايشان از سوي شرکت ايرانول موافقت شد و مصوبه آن نيز هيچگونه خدشه و ايرادي ندارد. مگر آقاي روحاني برادر خودشان را به سمت بازرسي رياست‎جمهوري منصوب نكردهاند؟ مگر آقاي ربيعي نزديكان خود را در بخش‎‎هاي مختلف مديريتي وزارتخانه و تأمين اجتماعي منصوب نکردهاند؟ برادر خانم اينجانب در مصوبه هيئت مديره به شركت ايرانول به مدت يكسال مأمور به خدمت شده است.

*چرا تحقيق و تفحص از دوره‎‎هاي گذشته نيمه کاره ر‎ها شد؟ اگر دنبال منافع خود و ساخت و پاخت نبودند چرا در آن دوران هيچ گزارشي تنظيم نشد؟ چرا زونکن اسناد دوره مجلس ششم هيچ‎گاه مورد بررسي قرار نگرفت؟ من آن زونکن را ديدم که همه سران جبهه مشارکت مبالغ بسيار کلاني را دريافت کرده‎اند که پرداختي‎‎هاي ما در قبال آن هيچ است. الان شنيدهام هيچکس جرأت بررسي و انتشار اين زونکن را ندارد و آن را لاک و مهر کردهاند و خارج از مدارک سازمان در گاو صندق نگهداري ميکنند. با ورود آقاي محجوب، زونکن مجلس ششم حکم هولوکاست را پيدا كرده است و کسي حق دخالت و ورود به آن را ندارد! شنيدهام كليد آن گاوصندوق را به آقاي وزير دادهاند تا كسي در سازمان به اسناد دسترسي نداشته باشد.

*طرف امروز همه کاره رسانه‎اي دولت شده است مرا اتفاقي در مراسم تحليف ديد و گفت يادتان هست مرا بازداشت کرديد؟ و من هم گفتم يادم هست. تو هم يادت هست که چه خيانت‎‎هايي انجام دادي که بازداشت شدي؟! من بيصبرانه منتظر برگزاري دادگاه هستم و صحن علني دادگاه صحنه رسوايي اين گروه خواهد شد. من پشت پرده اين جريانات را به لطف الهي با ارائه اسناد و مدارك رسوا خواهم کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


سها
تامین اجتماعی روبزرگ کردین که کرسنت فراموش شه از اذهان عمومی؟!!!مقایسه خسارتی که از کرسنت رسیدباتامین اجتماعی چقده؟حساب کردین؟؟؟؟!!!!
یه سر به سایت پ... بزنید حتی یه مطلب در مورد کرسنت نیست از عکسهای دهه 40 توش پیدا میشه تا نظرسنجی برای رفع حصر موسوی و کروبی ولی دریغ از یه خبر درمورد کرسنت جهان منتشر کن
حسین
دوست عزیزی که از دولت قبل دفاع می کنید .. شما یا نمی خواهید بفهمید یا این که خود را به...
واقعا دولت قبل جایی برای دفاع گذاشته که شما این چنین سنگ ان را به سینه می زنید من طرفدار هیچ گروه نیستم اما ادم باید کمی فقط کمی انصاف را هم رعایت کند ....
قضیه ی کرسنت کجا و این کجا اصلا این دو با هم قابل مقایسه هستند ...
کمی هم انصاف داشته باشید ....
سيدحسين پيام
تأمين اجتماعي به جاي خود ، كرسنت هم بجاي خود . متخلف بايد توبيخ شود هركي باشد.
Iran, Islamic Republic of
عزیزم نکنه ریاضیت خیلی ضعیف یا!!!!
کرسنت صحبت غرامت چند ملیاردی که به مدد دولت قبل اگه دولت راستگویانتان بزاره سرانجام خوبیه میرسه ولی اتهامات این آقا نیز ثابت نشده ؟؟ فهمیدی گوگولی
بله متخلف باید توبیخ بشه منتها آسیاب به نوبت. اول باید از دولت سازندگی شروع کرد بعد به اصلاحات رسید اونوقت دولت دهم..
آخ که چقدر زیباست وقتی این همه بده بستان رو می شه. فقط نمی دونم چرا قوه قضاییه برای یه عده خاص باید حکم صادر کنه.
حسین
اره منم با این دوست عزیز موافقم ....
صهبا
Iran, Islamic Republic of
مطمئن باش قوه قضاییه دادگاه غیر علنی! برگزار می کنه
اونها بخورند و حال کنن و ما هم خبرش را بشنویم و حال کنیم اینطوری همه مان حال کردیم.خدایا این دلخوشی ها را از ما نگیر!
حسن
تو مثل اربابت احمدی نژاد فقط بلدید تهدید کنید. تو اگر وقت کفایت کند که در دادگاه به اتهامات خودت پاسخ دهی هنر کردی!! افتادی تو گنداب گناه و خیانت حالا عربده هم میکشی؟
احمد
Iran, Islamic Republic of
کدومش قابل اثباته؟!!!
حسین
برای شما افراطی ها هیچکدوم قابل اثبات نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اگه ما افراطی هستیم شما ها چی هستین؟
ایشایشون خیانت کرده یا نکرده، از دادگاه استقبال کرده و بالاخره محاکمه هم میشه با هر نتیجه ای، پس اینکارش جای تحسین داره
حسین
کدوم کار جای تحسین داره این که هرکاری خواسته کرده حالا بوش در اماده گرفتنش جای تحسین داره !!!!!!!!!!!!!؟
واقعا شماها دیگه کی هستید
Iran, Islamic Republic of
آقای حسین نمیدونم تو تعصب داری بقیه رو متعصب میدونی دادگاه که تو دست شما است دولت مدارک هم همچنین پس رسوا کنید چرا میترسی؟؟؟
عظيمي
كارديگه ي مگه مي تونه بكنه داداش !!؟
ارباب و رعیتی مال عده ای معلوم الحال هست که همه ....
Iran, Islamic Republic of
عزیزم آبو بریز همونجا که میسوزه.
مرتضي خطا كردي حد اقل عذر خوايي كن و پاسخو باش بيچاره مردم كم درآمد كه برأي دو ميليون وأم بأيد سر كج كند
احسنت آقای مرتضوی
ماهم بی صبرانه منتظر دادگاه علنی هستیم تا به لطف خدا این افراد حقیر و سیاست زده را رسوا کنی، انشالله موفق باشید، همه کسانی که نادانسته به این مرد و بقیه مدیران دولت دهم تهمت ناروا زدند باید توبه کنند...
حسین
شما چطور که هر تهمتی خواستید به ایت الله هاشمی و خاتمی زدید قبل از این که این دولت کارشو شرو کنه...

شما نیازی نیست توبه کنید ؟؟؟؟؟

توبه فقط واسه ما هاست؟؟؟؟
واقعا اف بر رسانه های داخلی اگر حداقل کنفرانس برلین رو مستقیم از صدا و سیما پخش کرده بودید امروز این همه زبان ها سر انقلاب دراز نبود.
چه تهمتی زدیم؟ کرسنت ؟! استات اویل؟! کرباسچی؟! ملاقات های با دشمنان این کشور؟!... فتنه 88؟!
کدومش تهمته؟!
Iran, Islamic Republic of
کل 5 ساعت مصاحبه همین بود؟! پس بقیش رو کی منتشر میکنید؟
نوشته :
متن پیش رو خلاصه بخش هایی از این مصاحبه ۵ ساعته است که متن کامل آن در هفته نامه پنجره منتشر شده است
Iran, Islamic Republic of
مهم اينه كه ايشون را به دادگاه فراخواندند اما خودش نرفت
محمد
سلام
اگر این بخور بخورها نبود که مملکت اینطوری نبود . حال فرقی نمی کند با عنوان اصلاح طلبی باشد یا اصولگرایی یا مستقل یا انقلابی یا.... همه اینها بار سنگین بر دوش مردمی انقلابی میگذارد که تمامی توقعشان از این نظام سربلندی ایران اسلامی است . ای کسانی که دستی در کار دارید این مردم را درک کنید و از این بخور بخورهای گروهی و جناحی دست بردارید از خداوند متعال بترسید که هم شاهد است و هم قاضی والسلام
عرض خود می بری و زحمت ما می داری نتایج دعواهای سیاسی دودی است بر چشم این ملت بیچاره و بخصوص کارگران زحمتکش
احمد
Iran, Islamic Republic of
چرا خودمونو زدیم به اون راه؟! اصل موضوع رو ول کردیم چسبدیم به اشتباه احمدی نژاد!!! از همه بیانات حضرت آقا فقط اون یه تیکه رو گرفتیم که فرمودند "این کار غلطی بود" پس بقیه بیانات رهبر معظم انقلاب را در مورد مبارزه با فساد و... راچرا نشنیده گرفتیم!!!!!!
حسین
ببخشد حرف های شما در رابطه با اقای هاشمی و دولت فعلی هم مستاق پیدا می کنه....
United States
عجب؟
ایشون هم دیگه نگران نشد؟
علی
United States
اگه دیوان محاسبات می تونست نهادهای عمومی غیر دولتی رو حسابرسی کنه امروز افکار عمومی درگیر این فرافکنی ها نبود . از ماست که بر ماست .
مسلمان
بابا خیلی پررو هستی انگار مردم بدهکار حضرتعالی هم شدند
مجتبي
استاد حقوق , سوال من اينه چرا در قرارداد تامين اجتماعي ما نمي نويسيد كه تامين اجتماعي در حاتم بخشي حق بيمه ها اختيار تام دارد؟! راستي استاد از جيب مبارك حاضر هستي هزار تومان به نماينده ها يا هركس ديگه اي كارت هديه بدهي؟ اين موضوع اصول گرا و اصلاح طلب نداره , چرا بايد نماينده هاي مجلس از هر گرايشي با آن همه در آمد باحق بيمه هاي كارگران و كارمند ها مورد لطف قرار گيرند؟ چرا اين لطف ها شامل خانواده هاي بي سرپرست تامين اجتماعي نمي شود؟ مجداداً مي پرسم اساتيد محترم اصول گرا اصلاح طلب و معتدل آيا از جيب مبارك حاضر هستيدهزار تومان به نماينده ها يا هركس ديگري محبت فرماييد؟؟
برای بررسی مشکلات کشور کافی است بررسی کنیم که مرتضوی چگونه قاضی برجسته و امین بیت المال شد و زنجانی چگونه میلیادر شد
hamid
با سلام
چرا نوشته هاي منو اجازه درج نداديد.
نكته سنح
باور كنيد مرتضوي براي نجات خودش حاضره حتي از احمدي نژاد بگذره ، تعجب نكنيد اگه در اينده بخواد تقصيرات را گردن احمدي نژاد يا معاونش رحيمي بندازه،،،
احمدی نژاد هم میتونه از خودش دفاع کنه اونم تو یه دادگاه علنی و بدون رعایت هیچ مصلحتی
Iran, Islamic Republic of
....راي جمع كنند
Iran, Islamic Republic of
مرتضوي بچه خوبي بود در دام رحيمي ...............