پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - 26 Nov 2020
 
۵
۲

محافظ شخصی سفیر هم شهید شد+عکس

چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۱۱
کد مطلب: 326490
بر اثر عملیات تروریستی مقابل سفارت ایران در بیروت، چندین نفر از نیروهای حفاظت سفارت جمهوری اسلامی ایران از جمله سرتیم حفاظت به شهادت رسیدند.
به گزارش جهان به نقل از فارس، منابع مطلع و نزدیک به سفارت ایران در بیروت اعلام کردند که سر تیم حفاظت از سفارت در بیروت بنام «رضوان فارس» معروف به «حاج رضا» و محافظ شخصی سفیر پس از ممانعت از ورود شخص انتحاری اول به داخل سفارت و تیراندازی به سمت وی در جریان انفجار به شهادت رسیده است.

http://cdn.jahannews.com/images/docs/files/000326/nf00326490-1.jpg
رضوان فارس معروف به حاج رضا سرتیم حفاظت از سفارت ایران در بیروت

ماجرا از این قرار بوده که بعد از انفجار اول که عامل انتحاری نتوانسته خود را به سمت درب سفارت برساند، مسئولان حفاظت خود را بلافاصله به درب سفارت در خیابان اصلی محل وقوع انفجار رسانده‌اند. در زمانیکه انفجار دوم به وقوع پیوست، حاج رضا و چندین نفر از تیم حفاظت از سفارت نیز در محل حاضر بوده و به شهادت می‌رسند.

این منابع همچنین اعلام کردند که قبل از انفجار دوم، یک تانکر آبرسانی که بطور اتفاقی از خیابان عبور می‌کرده، راننده آن بعد از مشاهده درگیری و انفجار اول، تانکر را مقابل درب سفارت رها کرده و فرار می‌کند که البته در حین درگیری کشته می‌شود.

http://cdn.jahannews.com/images/docs/files/000326/nf00326490-2.jpg
حاج رضا سرتیم حفاظت از سفارت ایران در بیروت که در حادثه تروریستی امروز به شهادت رسید

انفجار دوم که بر اثر یک خودروی بمبگذاری شده اتفاق افتاد، عامل انتحاری سعی داشته وارد سفارت شود اما باقی ماندن تانکر آبرسانی مقابل درب سفارت مانع از ورود خودروی بمبگذاری شده به داخل سفارت شده و خودروی بمبگذاری شده بعد از برخورد با تانکر آبرسانی منفجر می‌شود.

شدت این انفجار به حدی بوده‌است که تخمین زده می شود حدود ۲۰۰ کیلو تی‌ان‌تی در این خودرو جاسازی شده بوده و منجر به شهادت نزدیک به ۲۳ نفر از اعضای تیم حفاظت و افراد حاضر در صحنه درگیری شده و نزدیک به ۲۰۰ نفر نیز زخمی بر جا گذاشته‌است.

تازه ترین خبرها از بیروت حاکی است،بر اثر شدت جراحات ، سه نفر از مجروحان حادثه نیز به شهادت رسیدند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


هموطن
خدایا خودت ما را از شر این شمرهای زمانه نجات بده.
سعید
Iran, Islamic Republic of
گفته شده این شهید بزرگوار به توصیه عماد مغنیه مسئولیت را قبول کرد. روحش شاد