چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ - 8 Jul 2020
 
۰

اولویت‌‎های‌اقتصادی نیرو/اصلاح‌تعرفه‌‌آب وبرق

سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۳۲
کد مطلب: 315285
معاون برنامه ريزي و امور اقتصادي وزارت نيرو با اعلام اولویت های این معاونت در دولت یازدهم گفت: اصلاح نظام اقتصاد آب و برق و حل چالش های بخش آب، از مهم ترین برنامه های دور جدید فعالیت وزارت نیرو در این بخش است.
به گزارش جهان به نقل از مهر، علیرضا دایمی گفت: اصل ۴۴ قانون اساسی باید در وزارت نیرو اجرا و حداكثر حمایت از بخش خصوصی فعال در صنعت آب و برق انجام شود. معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو، اولویت‌ های این معاونت را در دولت یازدهم تشریح و حمایت حداکثری از بخش خصوصی فعال در صنعت آب و برق را از جمله این اولویت ها اعلام كرد.

معاون وزیر نیرو اظهار داشت: پایبندی به اسناد بالادستی به كفایت در بخش آب و برق وجود دارد و تغییر رویكرد برای اجرای نظام فنی در طرح‌ ها آغاز شده است كه امیدواریم بتوانیم در این دوره این كار را عملیاتی کنیم.

وی با اشاره به برخی از چالش‌ های موجود در بخش آب كشور كه باید با نظام فنی و اجرایی احصا شود، به اصلاح نظام اقتصاد آب و برق به‌ عنوان یكی از اولویت‌های معاونت برنامه‌ ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو اشاره كرد و گفت: این اقدام باید از دیدگاه اقتصادی‌ سازی فعالیت‌های مرتبط با آب و برق و افزایش بهره‌وری در این صنعت انجام شود و راه‌ حل بسیاری از چالش‌ ها در اصلاح تعرفه‌ های آب و برق است.

دایمی ادامه داد: طرح‌ ها باید بر اساس مدل‌ های كسب و كار اجرا شود و اثربخشی طرح‌ ها مورد توجه قرار گیرد ضمن اینکه باید توجه بیشتری به بهره‌برداری مطلوب از سرمایه‌های موجود انجام شود. وی تصریح كرد: ظرفیت‌هایی نیز در برنامه پنجم توسعه وجود دارد كه اجرایی کردن این برنامه‌ ها بسیاری از چالش‌ های موجود را برطرف می‌ کند.

این مقام مسئول در وزارت نیرو استفاده از ظرفیت‌ های صندوق توسعه ملی و توجه خاص به مباحث اقتصادی، اجتماعی و زیست‌ محیطی در خصوص همه طرح‌ های وزارت نیرو را از دیگر اولویت‌ های معاونت برنامه‌ ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو برشمرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *