پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ - 9 Jul 2020
 
۱
جنبش عدالتخواه دانشجویی اعلام کرد

راه‌اندازی کمپین تحریم کالاهای صهیونیستی

دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۲۲
کد مطلب: 302726
در بیانیه جنبش عدالتخواه دانشجویی آمده است: کمپین تحریم کالاهای صهیونیستی در ایران، ضمن قطع امید از مسئولین، از مردم مسلمان دعوت می‌کند بصورت خودجوش به تحریم کالاهای غیرضروری مصرفی صهیونیستی اقدام کنند.
به گزارش جهانب به نقل از فارس، جنبش عدالتخواه دانشجویی با صدور بیانیه‌ای از تصمیم این تشکل دانشجویی در راه‌اندازی کمپینی برای تحریم کالاهای صهیونیستی خبر داد.

در ابتدای این بیانیه آمده است: در حالی که در آستانه سی و چهارمین سال بزرگداشت روز جهانی قدس قرار گرفته‌ایم که متاسفانه می‌بینیم در تحریم اسرائیل و صهیونیست جهانی هنوز راهی پیموده نشده پیش رو داریم و تنها به حرف بسنده کرده‌ایم، در حالی که جنایتکاران صهیونیستی غزه را در محاصره قرار می‌دهند، و با فشار لابی‌ها خود در آمریکا تحریم‌های فلج‌کننده علیه ملت ما وضع می‌کنند اما از آن طرف شرکت های صهیونیستی آن هم کالاهای غیرضروری و غیر تکنولوژی در ایران فعالیت می‌کنند و سود عاید آن را نیز علیه خودمان بکار می‌برند.

این تشکل دانشجویی با اشاره به لزوم اقدام عملی در تحریم کالاهای صهیونیستی توسط دولتمردان، بیان داشت: در صهیونیستی بودن این شرکت‌ها همین بس که هیچ کدامیک از مسئولین جرات ندارند گناه آن را بخرند و صهیونیستی بودن این شرکت‌ها را رد کنند تا جایی که یکی از مسئولین دولتی به خبر یکی از خبرگزاری‌ها سراسیمه جوابیه می‌فرستد و صهیونیستی نبودن نستله را تکذیب می‌کند (حجت الاسلام میرتاج الدینی)

به گفته جنبش عدالتخواه دانشجویی، بعضی مسولین با ساده‌لوحی تمام بیان می‌دارند اگر این چند شرکت را تحریم کنیم جوان‌های ما بیکار می‌شوند! اما داشتن کار به چه قیمتی؟ به قیمت ریخته شدن خون مسلمان فلسطینی؟ اگر می‌خواستیم اینگونه بیاندیشیم چرا انقلاب کرده‌ایم؟ از طرفی دیگر اینها گویا یادشان رفته با باز شدن پای بعضی از این شرکت‌ها از جمله نستله به ایران شرکت‌های مواد غذایی همچون غنچه جمع شدند و جوان‌های بسیاری نیز بیکار شدند.

این تشکل دانشجویی خاطرنشان کرد: مردم از شعار و حرف خسته شده‌اند، مردم از بهانه‌های مسئولین مبنی بر ضعف قانونی خسته شده‌اند. تاکنون دو بار قانون سال ۶۹ اصلاح شده است تا به اصطلاح خودشان جلوی فعالیت چند شرکت معدود صهیونیستی گرفته شود اما همچنان این شرکت ها به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند.

«این شائبه در اذهان عمومی نقش بسته است که دست بعضی از مسئولین و آقازاده ها آلوده به شرکت‌های صهیونیستی در ایران شده است و با لابی و نفوذ خود مانع از تحریم این شرکت‌ها می‌شوند».

در ادامه بیانیه جنبش عدالتخواه دانشجویی آمده است: کمپین تحریم کالاهای صهیونیستی در ایران، ضمن قطع امید از مسئولین از آحاد مردم مسلمان دعوت می‌کند که بصورت خودجوش به تحریم این چند شرکت معدود و کالاهای غیرضروری مصرفی صهیونیستی اقدام کنند، تا شاید مسئولین کمی به خود آیند و از مردم و رهبری که همواره مدیون آنها هستند، احساس شرمندگی نمایند.

این کمپین همچنین از همه اهالی رسانه و مراکز فرهنگی مستقل در خواست کرد به این کمپین بپیوندند و با حمایت خود در این مسئله قدم بردارند.

جنبش عدالتخواه دانشجویی در پایان بیانیه خود متذکر شد: این کمپین به همت جمعی از دانشجویان و طلاب با همکاری جبهه وبلاگی غدیر و موسسه نور قدس جوان تشکیل شده است و از عموم مردم و رسانه‌ها دعوت می‌کند که به این کمپین بپیوندند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *