جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - 6 Dec 2019
 
۵
۳

آقای خاتمی؛ یادتان هست؟

چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۵
کد مطلب: 301523
نمی دانم آقای خاتمی از مخالفان خود خواسته است تا گذشته را فراموش کنند یا از همفکرانش چنین درخواستی را داشته است. هر کدام که باشد معنای متفاوتی در بر خواهد داشت.
آقای خاتمی؛ یادتان هست؟
به گزارش جهان، بیژن مقدم در جام جم نوشت: «ماندن در گذشته، فاجعه است. امیدوارم در گشایشی که پیش آمده شاهد بازگشت‌هایی باشیم. باید گذشته و کدورت ها را فراموش کنیم و در مسیر رفع سوء تفاهم‌ها و سوءظن‌ها گام برداشته شود. (سید محمد خاتمی- روزنامه بهار – ۱/۵/۹۲- ص۳)

نمی دانم آقای خاتمی از مخالفان خود خواسته است تا گذشته را فراموش کنند یا از همفکرانش چنین درخواستی را داشته است. هر کدام که باشد معنای متفاوتی در بر خواهد داشت.

ما نیز دوست داریم گذشته را فراموش کنیم اما بدانیم گذشته با وجود ده ها پرسش بی پاسخ هرگز فراموش شدنی نیست مگر آن که بخواهیم با فرار از واقعیت ها از کنار آن عبور کنیم.

اگر قرار باشد گذشته، آینده ما را بسازد و گذشته، پل عبور ما به سمت آینده باشد باید گذشته ای روشن و بی ابهام داشته باشیم و بدانیم فرار از گذشته با انبوهی از پرسش های تلنبار شده و بی پاسخ هم کارساز نیست.

به همین دلیل جامعه از شما این انتظار را دارد که به جای حرف های شاعرانه مواضع خود درباره فتنه ۸۸ را شفاف کنید.

به مردم بگویید در فتنه ای که بر این کشور تحمیل شد و بسیاری از دوستان و همفکران شما در آن نقش داشتند شما در کجای ماجرا بودید؟

آیا امروز هم نمی خواهید درباره جفایی که به ملت، حضرت امام، رهبر انقلاب و عاشورای حسینی روا شد، حرفی بزنید؟

امروز که به مدد حماسه سیاسی مردم در انتخابات ۹۲ ادعای دروغ و تهمت بزرگ تقلب در انتخابات ۸۸ رنگ باخت با مردم حرف بزنید و بگویید تهمت تقلب را جفای به انقلاب و نظام می دانید.

حتما به یاد دارید که خود شما در سال ۷۶ محصول همین فضا بودید.

آن روز که شما در صحنه انتخابات حاضر شدید و طرفدارانتان پیش از انتخابات این تهمت را متوجه نظام کردند که «بنویسیم خاتمی، بخوانیم ناطق» اما مردم نوشتند خاتمی و خاتمی خوانده شد.

نوشتند احمدی نژاد و احمدی نژاد خوانده شد به روحانی رای دادند و بدون هیچ تخلفی روحانی رئیس جمهور منتخب مردم معرفی شد. این نظامی است که توسط سران فتنه در خارج و داخل کشور مورد هجمه کینه توزانه قرار گرفته است.

به نظر نگارنده این که شما در مراسم رسمی مربوط به نظام نظیر تحلیف در صندلی ردیف اول و دوم باشید یا نباشید اصلا مهم نیست مهم این است که اگر می خواهید سوء تفاهمات و سوء ظن ها و کدورت ها پاک شود صادق باشید و به پرسش ها و انتظاراتی که از شما وجود دارد، پاسخ دهید.

آنگاه است که می توان به مرز بندی روشنی از اصلاح طلبان وفادار به انقلاب و براندازان و فتنه گران دست یافت. همین.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


مطالبي بسيار منطقی فرمودید که تا خاتمی اعتراف به اشتباه و اظهار توبه ننماید نباید از این فضا خارج شود چون ریشه فتنه های بعدی را باید از همین الآن خشک کرد .
علی
اقای خاتمی تنها یه سوال دارم...ایا قدرت برای شما که سید اولاد پیامبر (ص) هستید انقدر ارزش داشت که مردم و اقا رو انقدر اذیت کردید؟
بعد اون فتنه ایا فکر کردید که ارزش داشت؟
ان شاء الله جزو "فحبطت اعمالهم" نباشید
ایرانی
ما فقط خواهان محاکمه سران فتنه هستیم ولاغیر...