جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - 23 Oct 2020
 
۰

۶ حکم قطع دست در انتظار اجرا

دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۲
کد مطلب: 294647
دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت: زندانی سیاسی در شیراز نداریم بلکه افرادی وجود دارد که به دلیل ارتکاب جرائم عمومی بازداشت شده اند اما خانواده های آنها سعی دارند موضوع این دستگیری ها را سیاسی جلوه دهند.
به گزارش جهان، علی القاصی مهر در نشست خبری هفته قوه قضاییه در پاسخ به سئوال مهر، مبنی بر اینکه از چند ماه قبل برخی از سایت ها و رسانه های بیگانه خبر از وجود زندانی های سیاسی در شیراز را منتشر کرده اند تاکید کرد: اینگونه مطالب را به شدت تکذیب می کنم زیرا ما هیچگونه زندانی سیاسی در استان نداریم.

وی تصریح کرد: تعدادی بازداشتها به دلیل جرایم عمومی از جمله اختلال در نظم و امنیت، عدم توجه به دستورات پلیس و.... بوده است.

دادستان شیراز افزود: اما برخی از خانواده های این زندانیان با هدایت عناصر ضد انقلاب داخلی یکسری مصاحبه هایی را در سایت های مختلف داشته و سعی دارند موضوع این دستگیری ها را سیاسی جلوه دهند.

القاصی مهر یادآور شد: اسناد و مدارک مختلف از این مصاحبه ها به دست ما رسیده و ما نیز دستور تعقیب این افراد را صادر کرده ایم.

وی تصریح کرد: آنچه که به عنوان جرائم عمومی مطرح می شود با جرائم سیاسی متفاوت است و حتی برای برخی از آنها محکومیتی نیز صادر شده است.

دادستان شیراز ادامه داد: با اینگونه افراد نیز مثل مابقی زندانیان برخورد و حقوق آنها رعایت می شود اما برخی قصد شیطنت دارند که با اینگونه افراد برخورد می شود.

برخی از مقصرین سایت برمشور مشخص شده اند

القاصی مهر در ادامه سخنان خود در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص فعالیت مدعی العموم در بحث حادثه سایت برمشور شیراز، گفت: در همان لحظات اولیه حادثه رسیدگی به این پرونده در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: هیئت کارشناسی این موضوع را از جوانب مختلف پیگیری و تعدادی را به عنوان مقصر به دادستانی معرفی کرده که البته این افراد هر کدام به گونه و اندازه های مختلف مقصر هستند.

دادستان شیراز یادآور شد: بررسی ها همچنان با حضور کارشناسان ادامه دارد و دادستان در تمامی لحظه ها اینگونه مباحث را پیگیری می کند.

قطع ید و اجرای احکام در شیراز ادامه خواهد داشت

القاصی مهر در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص اجرای احکام جدید، گفت: مقوله امنیت و ایجاد آرامش در استان فارس اولویت اول است و در این راستا از هیچگونه فعالیتی کوتاهی نخواهیم کرد.

وی تصریح کرد: شش حکم قطع ید صادر شده که در انتظار جواب مکاتبات انجام شده با رئیس قوه قضاییه هستیم که به زودی اجرایی خواهد شد.

دادستان شیراز تاکید کرد: برخورد شدید با روسای باندهای بزرگ مواد مخدر باعث شده که نرخ مواد مخدر در استان فارس افزایش داشته باشد و حتی مسیر ترانزیت نیز از استان فارس به جاهای دیگر تغییر کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *