پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - 3 Dec 2020
 
۹
۱۷

اولین اظهارات هاشمی رفسنجانی پس از انتخابات

شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۵۰
کد مطلب: 293005
در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام، یک موضوع اختلافی میان مجلس شورای اسلامی و شورا نگهبان مطرح و با رأی اعضای مجمع رفع اختلاف شد.
اولین اظهارات هاشمی رفسنجانی پس از انتخابات
به گزارش جهان به نقل از خبرگزاری ها، در ابتدای این جلسه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تشکر و قدردانی از حضور حماسی و پرشور آحاد مردم در داخل و خارج کشور در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در مرحله اول، باید از الطاف خداوند شکر و سپاسگزاری کنیم که مردم ایران را، مردمی فهیم، هوشیار، موقعیت و زمان‌شناس قرار داد که با رصد کردن شرایط کشور و وقوف کامل به مسائل روز کشور، با حضور خیره‌کننده و پرشور خود در پای صندوق‌های رأی، حماسه سیاسی مورد نظر رهبری را به بهترین شکل ممکن تحقق بخشیدند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از دست‌اندرکاران انتخابات که این حماسه ملی را در کمال آرامش و امنیت کامل و با توجه به تعدد نامزدها و همزمانی دو انتخابات برگزار کردند، گفت: مردم وفادار و فهیم و متدین جمهوری اسلامی ایران در روز 24 خردادماه به دنیا ثابت کردند که به هیچ‌وجه تحت تأثیر تبلیغات سوء داخلی و خارجی قرار نگرفتند و بر اساس درک و فهم بالا، به تکلیف خود عمل کردند.

وی افزود: اگر دشمنان جمهوری اسلامی ایران ذره‌ای انصاف داشته باشند، باید بپذیرند که ایران دموکرات‌ترین انتخابات دنیا را برگزار کرد و هیچ شبهه‌ای نمی‌توانند به آن وارد کنند.

هاشمی رفسنجانی همچنین با قدردانی از همه نامزدهای حاضر با سلایق مختلف در عرصه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا که موجبات حضور حماسی مردم در پای صندوق‌های رأی را فراهم آوردند، اظهار کرد: امیدواریم هریک از نامزدهای محترم ریاست جمهوری که در مصدر کار قرار می‌گیرد، به شکرانه حضور پرشور و حماسی مردم خوب کشورمان، تمامی مساعی و تلاش و توان خود را برای تحقق وعده‌های داده شده و حل مشکلات مردم که حقیقتاً به‌ویژه در زمینه‌های اقتصادی، در سختی قرار دارند، به کار بندد و بتواند مشکلات داخلی و روابط خارجی را بر اساس مصالح و منافع کشور و خواست اکثریت قاطع مردم حل و فصل کند.

بر اساس این گزارش، در جلسه امروز مجمع که اکثریت اعضا و رؤسای قوای مقننه و قضائیه حضور داشتند، موضوع لایحه تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری که به دلیل مغایرت با اصول قانون اساسی مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود، در دستور کار قرار گرفت و با حضور نمایندگانی از فقها و حقوقدانان شورای نگهبان، رئیس دیوان عدالت اداری، رئیس کمیسیون قضای حقوقی مجلس شورای اسلامی و معاون وزیر دادگستری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ماده 12 و تبصره آن با اصلاحاتی به شرح ذیل به تصویب رسید:

ماده 12- حدود صلاحیت و وظایف هیأت عمومی دیوان به شرح زیر است:
 
1- رسیدگی به شکایات، تظلمات و اعتراضات اشخاص حقیقی یا حقوقی از آیین‌نامه‌ها و سایر نظامات و مقررات دولتی و شهرداری‌ها و مؤسسات عمومی غیردولتی در مواردی که مقررات مذکور به علت مغایرت با شرع یا قانون و یا عدم صلاحیت مرجع مربوط یا تجاوز یا سوءاستفاده از اختیارات یا تخلف در اجرای قوانین و مقررات یا خودداری از انجام وظایفی که موجب تضییع حقوق اشخاص می‌شود.
 
2- صدور رأی وحدت رویه در موارد مشابه که آرای متعارض از شعب دیوان صادر شده باشد.
 
3- صدور رأی ایجاد رویه که در موضوع واحد، آرای مشابه متعدد از شعب دیوان صادر شده باشد.
 
تبصره: رسیدگی به تصمیمات قضایی قوه‌قضائیه و صرفاً آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های رئیس قوه‌قضائیه و مصوبات و تصمیمات شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجلس خبرگان و شورای عالی امنیت ملی از شمول این ماده خارج است.
 
یک ماده به شرح ذیل به عنوان ماده 94 به مصوبه مجلس شورای اسلامی الحاق می‌گردد:
 
ماده 94- در صورتی که آرای هیأت عمومی دیوان از سوی رئیس قوه قضائیه خلاف موازین شرع تشخیص داده شود، هیأت عمومی با توجه به نظر رئیس قوه قضائیه تجدیدنظر می‌نماید.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ای کاش 4سال پیش هم همینطوری موضعگیری میکردی
رضا
Iran, Islamic Republic of
آقایان مسئول؛ ما کارمان را انجام دادیم یکبار دیگر به شما اعتماد کردیم ... حالا نوبت شماست که وظیفه تان را ، حرفهایتان را عملی کنید. شاید این آخرین فرصت باشد!!!
زهرا
الان که کاندیدای جناب هاشمی رای اوردند هم اوضاع ارومه هم تبریک میگن وهم بادمشون گردو میشکنند.
Iran, Islamic Republic of
هروقت جنابعالی رای میاری صددرصد دموکراتیکه ولی وقتی نمیاری تقلب شده
حسینی
Iran, Islamic Republic of
آقای هاشمی مردم درسالهای 84و88فهیم نبودند؟
چهار سال پیش دموکراتیک نبود الان هست؟ ...
محسن
Iran, Islamic Republic of
"اگر دشمنان جمهوری اسلامی ایران ذره‌ای انصاف داشته باشند، باید بپذیرند که ایران دموکرات‌ترین انتخابات دنیا را برگزار کرد و هیچ شبهه‌ای نمی‌توانند به آن وارد کنند."
چهار سال قبل هم از این حرفها بلد بودی یا نه حاج آقا؟
محمد
Iran, Islamic Republic of
"اگر دشمنان جمهوری اسلامی ایران ذره‌ای انصاف داشته باشند، باید بپذیرند که ایران دموکرات‌ترین انتخابات دنیا را برگزار کرد و هیچ شبهه‌ای نمی‌توانند به آن وارد کنند."

کاش آقای هاشمی عین همین جملات را در سال88 ادا می کردند تا آن خسارت آبرویی جانی و مالی و سیاسیی دامن گیر جمهوری اسلامی نگردد
وعده ما و ایشان سر پل صراط........
ایرانی
خوبه چهار سال پیش خودت با همون دشمنا همصدا شده بودی حالا چون کاندیدای خودت از تو صندوق در اومد ایران شده دموکرات ترین ،ایران همیشه دموکرات ترین بوده اما خود شما بودی که سال ۸۸ همراه با دشمنا به انتخابات شبهه وارد کردی...
حالا که فهمیده روحانی رای اورده شدیم دمکرات . سال 88 هم همین ساختار انتخابات را برگزار کرد ولی شد متقلب.
نگار
بله حالا که کاندیدای مورد نظر این جنابان انتخاب شده ، انتخابات ایران دموکرات ترین شد.
غافلند از این که انتخابات ایران همیشه دموکرات ترین انتخابات دنیا بوده

خدایا اینا اون دنیا چطور میخوان جواب بدن؟؟؟؟؟؟
لابد چون روحاني راي آورد انتخابات آزاد ديگه
حقگو
نمیدونم نظرم را منتشر میکنید یا مشمول ممیزی میشه؛ اما میخوام بگم:
جناب هاشمی عزیز؛ ما دوستت داریم و داشتیم، و در این انتخابات هم به هیچکدام رأی ندادم، اما یه سؤآل:
واقعا اگر الان یک نفر مثل مثلا قالیباف یا جلیلی رأی آورده بود، باز هم از تبریک و صحت انتخابات، اینگونه صحبت می‌‌کردید یا . . . !!!
«الهی لا تکلنی إلی نفسی طرفة عین أبدا»
Iran, Islamic Republic of
کاش 88 هم همین حرف ها رو زده بود
پای بند به دموکراسی
United States
اره دموکراسی از دیدگاه شما یعنی رای آوردن کاندیدای مورد نظرتون!
سال 76 قبل انتخابات گفتید"مینویسیم خ میخوانند ن" ولی وقتی رای آوردید گفتید "انتخابات سالمی برگزار شد"
سال 80 که رای آوردید" انتخابات مشکلی نداشت
سال 84 که رای نیاوردید گفتید"...شب خوابیدیم صبح پاشدیم..."
سال 88 که رای نیاوردید گفتید"تقلب تقلب..."
سال 92 که رای آوردید تا قبل اعلام نتایج گفتید" اینا هرکسی رو بخوان از صندوق در میارن..." بعد اعلام نتایج گفتید" این دموکرات ترین انتخابات دنیاست"؟!؟!؟!
بی نام
با تبریک انتخاب دکتر روحانی بعنوان رییس جمهور همه ما،اشاره میکنیم که ایشان فقط با 261251(0/7%) رای بیشتر از نصف اراء کل در دور اول منتخب شد .حال تهمت زنندگان دیروز و مدعیان تقلب چه تصویری از خود در تاریخ بر جای گذاشتند؟؟
بعدازانتخابات88حرفهای دیگری میزداینقدرهم خوشحال نبودمگرانموقع هشتاددرصدمردم شرکت نداشتند...