چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - 22 Sep 2021
 
۱
۴
عضو جبهه حماسه سازاان انقلاب اسلامی پیش بینی کرد،

احتمال رد صلاحیت هاشمی به خاطر کهولت سن

دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۰۹
کد مطلب: 286562
عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: شورای نگهبان می تواند در بررسی صلاحیت آقای هاشمی اغماض کند چرا که اگر بخواهد مرّ قانون را اجرا کند با توجه به کهولت سن آقای هاشمی، صلاحیت وی تایید نخواهد شد.
احتمال رد صلاحیت هاشمی به خاطر کهولت سن
به گزارش جهان، محمد دهقان عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه آنچه که تاکنون در صحنه سیاسی کشور و در آستانه انتخابات با توجه به ثبت نام کاندیداهای مختلف افتاده است، خیر است و ما این وضعیت را به فال نیک می گیریم، گفت: همانطور که قبلا پیش بینی می شد جریان اشرافی با نماد هاشمی با عنوان یک قطب انتخابات ریاست جمهوری و جریان انحرافی با نماد مشائی قطب دوم انتخابات و قطب سوم نیز جریان اصولگرا است که تا کنون در انتخابات ریاست جمهوری حضور پیدا کرده اند.

عضو جبهه حماسه سازان انقلاب اسلامی تصریح کرد: جریان اصولگرایی دو شاخه دارد. یک بخش حول محور ائتلاف سه گانه شکل می گیرد که به نظر می رسد در حال حاضر قالیباف در بین سایر اعضا رأی بیشتری داشته باشد و شاخه دیگر نیروهای انقلابی تر و حزب اللهی تر و دارای گفتمان نزدیک به هم هستند که نماد آن جلیلی و زاکانی هستند.

وی افزود: البته بین این دو شاخه اصولگرا می توان هماهنگی ایجاد کرد و حدادعادل در ایجاد این هماهنگی نقش مفیدی می تواند ایفا کند.

دهقان اظهار داشت: شورای نگهبان می تواند در بررسی صلاحیت آقای هاشمی اغماض کند چرا که اگر بخواهد مرّ قانون را اجرا کند البته فارغ از مسایل سیاسی با توجه به کهولت سن آقای هاشمی و اینکه دیگر توانایی اداره کشور را ندارد صلاحیت وی تایید نخواهد شد.

نماینده مردم طرقبه و چناران افزود: وقتی طبق قانون یک نماینده مجلس که کار اجرایی ندارد و بیشتر با فکرش کمک میدهد، نباید بیشتر از 75 سال سن داشته باشد پس به طریق اولی رئیس قوه مجریه که کار سنگین اجرایی کشور را بر عهده دارد نباید بیشتر از 75 سال سن داشته و بلکه باید جوان تر، با نشاط تر و پر کار تر باشد.

وی با بیان اینکه با تمام احترامی که به افراد پا به سن گذاشته دارم اما واقعیت امر این است که این گونه افراد قادر به اداره کشور آن هم در این شرایط نیستند.

عضو جبهه حماسه سازان انقلاب با بیان اینکه در حال حاضر شورای نگهبان در انبوهی از مصالح، محدودیت ها قرار دارد بنده انتظار ندارم که این شورا آقای هاشمی را رد صلاحیت کند اما همان طور که گفتم اگر بخواهد مرّ قانون اجرا شود هاشمی رد صلاحیت خواهد شد.

وی با بیان اینکه هاشمی به  عنوان یک قطب انتخابات پیش رو حمایت اصلاح طلبان را نیز در پی خواهد داشت گفت: لازم نیست اصولگرایان بخواهند خیلی زود یک دست شوند بلکه باید همین آرایش فعلی یعنی یک شاخه قالیباف و شاخه دیگر زاکانی و جلیلی جلوتر بروند و حدادعادل نیز به عنوان هماهنگ کنده بین این دو شاخه باشد.

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: این آرایش سیاسی می تواند تا نزدیکی انتخابات ادامه پیدا کند و طبیعتاً با نزدیک شدن به روز انتخابات تصمیم جدیدتری خواهیم گرفت و با دو مرحله ای کردن انتخابات نماد جریان اشرافیت در دو دوره شکست خواهد خورد.

وی  همچنین ضمن انتقاد از عملکرد احمدی نژاد گفت: با توجه به  کاری که احمدی نژاد در هفته های گذشته و به خصوص روز ثبت نام مشایی انجام داد بنده کار احمدی نژاد را پایان یافته می دانم و معتقدم دیگر در انتخابات آینده موضوعی به نام احمدی نژاد و مشایی نخواهیم داشت.

نماینده مردم طرقبه گفت: رئیس جمهور با این اقدامات خود هیچ خدمتی نه به خودش و نه به مشایی نمی کند.

وی در ادامه افزود: برای ملت ایران این طور جا افتاده است که احمدی نژاد کشور را رها کرده و برخلاف شان یک مسئول و نه یک رئیس جمهور کارهای سبکی را انجام می دهد.

دهقان با بیان اینکه چند ماه از عمر دولت احمدی نژاد باقی مانده است اظهار داشت: انتظار مردم از وزرا و مسئولان است که در این دو سه ماه باقی مانده به خوبی عمل کرده و کشور را اداره کنند.

وی خاطرنشان کرد : امیدواریم در انتخابات پیش رو هر چیزی که خیر است پیش بیاید و نظام در مسیر پیشرفت خود با سرعت بیشتری حرکت کند.

 عضو جبهه حماسه سازان انقلاب افزود: مردم در انتخابات خط بطلانی بر جریان انحرافی و اشرافیت خواهند کشید و با یک حضور پرشور حماسه سیاسی خلق می کنند و رئیس جمهوری معتقد به ولایت و انقلاب انتخاب خواهند کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


شک ندارم که شما طرفدار هاشمی هستید وبا این مسائل پوچ می خواهی مردم را بیشتر روی دنده لج بیندازید که به او رای دهند البته سوابق گذشته شما هم موید این مطلب است
اصغر
1-اگرهمه اعتقاد دارند کهولت سن باعث عدم توانایی کار است چرا قانون نمیکنند
2-اگر کسی که سن او گذشته نمی تواند کارکند پس حتما نمی تواند تصمیم بهتر بگیرد پس باید تمام اعضای خبرگان رهبری و اعضای بیشتر شورای نگهبان و با عرض معذرت رهبر معظم انقلاب اسلامی کنار گذاشته شوند ولی همه می داند هزار تا جوان و حتی کمتر از 75سال توان کار رهبری را حتی یک ساعت هم ندارند. ضمنا کار رهبری سخته یا ریاست جمهوری؟
میثم
Iran, Islamic Republic of
اصغر اقا، کار اجرایی با کار مدیریت جامعه خیلییییییییییییییییی فرق داره اینم نمیدونی؟!. رهبری کارش هدایت ونشون دادن راهه ولی شخص اول اجرایی باید بتونه بدو بدو کنه تا فرمایشات رهبری زمین نمونه.
عدالت طلب
با عرض سلام خدمت مخاطبین محترم
به نظر ما نباید کهولت سن آقای هاشمی را ملاک رد صلاحیت وی قرار بدهیم بخاطر اینکه از بطن این نظر، شبهات دیگری مطرح خواهند کرد بلکه بهترین دلیل رد صلاحیت ایشان، دخالت مستقیم وی در فتنه های 88 می باشد که چند روز پیش، وزیر محترم اطلاعات به آن اشاره نمودند و در گذشته نیز در گزارش کمسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی نیز تفصیلاً توضیح داده شده است. بنابراین بایستی رد صلاحیت شوند و با این مقدمه، رد صلاحیت هاشمی، تعجب برانگیز نیست ...