يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - 17 Feb 2019
 
۱۱
۱۳

کیهان خطاب به احمدی نژاد: چند ماه است به مرخصي رفته‌ايد!

يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۱۴
اقدام دور از انتظار و غيرقانوني رئيس جمهور و برخي اعضاي دولت در همراهي با مشايي براي ثبت‌نام انتخاباتي، موجب تعجب ناظران سياسي و حقوقي شد.
کیهان خطاب به احمدی نژاد: چند ماه است به مرخصي رفته‌ايد!
به گزارش جهان، روزنامه کیهان نوشت:

رئيس جمهور ديروز به همراه وزير مسکن و آقايان بقايي و شيخ‌الاسلام و... مشايي را براي ثبت‌نام در دقايق آخر همراهي کرد و با او به ستاد انتخابات کشور آمد. احمدي‌نژاد در پاسخ سؤال خبرنگاران که آيا حضور شما در حمايت از مشايي اقدام غيرقانوني نيست، گفت: حضورم در کنار مشايي به دليل اينکه در مرخصي به سر مي‌برم تخلف انتخاباتي نيست.

احمدي‌نژاد گفت: سه روز روزه و چهار هزار صلوات نذر کرده‌ام و امروز به اينجا آمدم!!

اين در حالي است که احمدي‌نژاد ظرف 8-7 ماه گذشته، با بهانه و بي‌بهانه مشغول تبليغات غيرقانوني به نفع مشايي در همايش‌ها و سفرهاست و بعضاً اين رفت‌وآمدها اصلاً براي رجل سياسي ساختن از رئيس سابق سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري صورت گرفته است.

به عنوان مثال چند سفر استاني ماه‌هاي اخير احمدي‌نژاد عملاً به مراسم پرچم‌گرداني ميان وي و مشايي در انظار استقبال‌کنندگان کم شمار تبديل شده است. آنچه در اين ميان قابل تأمل است اينکه مردم رشيد شهرهاي مختلف (از جمله اصفهان، تبريز، رشت و...) نيز با درک همين مطلب، به سفرهاي منحرف شده از هدف اصلي سفرهاي استاني بي‌رغبت شده و کمترين استقبال را نشان داده‌اند که تصاوير منتشره از ورزشگاه‌هاي محل استقبال، سند اين ادعاست. به همين دليل هم طراحان اين سفرهاي تبليغاتي غيرقانوني مجبور شدند محل مراسم استقبال را از ورزشگاه‌هايي که گنجايش 150-100 هزار نفر جمعيت را دارند به چهار راه‌ها و ميادين مرکز کوچک شهر در اروميه و ساري انتقال دهند تا بدين ترتيب هم از ازدحام طبيعي ميادين مرکزي شهر در روزهاي عادي بهره ببرند و هم تصاوير خالي بودن استاديوم‌ها را باز توليد نکنند.

به هر حال با اين اوصاف به نظر مي‌رسد که آقاي احمدي‌نژاد نه فقط ديروز را مرخصي گرفته باشند بلکه 8-7 ماه است که به مرخصي رفته و البته يادشان هم رفته که مسئوليت‌هاي قانوني دارند. خروجي اين موضوع نيز رهاشدگي مديريت دولت به ويژه در زمينه چالش اقتصادي و مهار تورم بوده و به جاي آن به وعده‌هاي پولي نظير يارانه‌هاي 250 هزار توماني تأکيد شده است.

طبق اصل 115 قانون اساسي رئيس جمهور بايد رجل سياسي-مذهبي، مدير و مدبر و داراي حسن سابقه و امانت و تقوا باشد؛ ويژگي‌هايي که با حداکثر ارفاق به آقاي مشايي نيز شامل وي نمي‌شود و لو با مرخصي رفتن احمدي‌نژاد و گرفتن عکس‌هاي يادگاري در کنار وي.
کد مطلب: 286227
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


منصور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۲/۲۲ ۰۷:۵۴
امیدوارم شورای نگهبان تسلیم فشارها نشود.
۱۳۹۲/۰۲/۲۲ ۰۸:۲۴
" آقاي احمدي‌نژاد نه فقط ديروز را مرخصي گرفته باشند بلکه 8-7 ماه است که به مرخصي رفته و البته يادشان هم رفته که مسئوليت‌هاي قانوني دارند. "
الحق که گل گفته
ناشناس
۱۳۹۲/۰۲/۲۲ ۱۹:۵۶
4سال است به مرخصي رفته
جابر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۲/۲۲ ۰۸:۳۰
احسنت واقعا هم همينطور بود در صورت تاييد صلاحيت نامبرده كه مطمئنا مشايي نه رجل سياسيت و نه اگاه به مسائل مذهبي و اقتصاد و سياست و اگر ادامه دهنده راه 4 سال اخير احمدي ن‍ژاد باشد كه از الان بايد فاتحه رو خواند هر چند كه مردم فهيم ما هيچ علاقه اي به اين فرد نداشته و به او راي نميدهند
محمد
۱۳۹۲/۰۲/۲۲ ۱۰:۰۱
عاقبت بخیری که میگن یعنی این!
نگار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۲/۲۲ ۱۰:۳۲
آقای احمدی نژاد مملکت واجب تره یا مشاتیی واقعا اون رای که بهت دادیم
۱۳۹۲/۰۲/۲۲ ۱۰:۵۸
سرمایه گزاری سوخته
۱۳۹۲/۰۲/۲۲ ۱۲:۰۲
اگر صلاحیت کسی مثل مشایی تایید بشه باید فاتحه دین داری رو خوند.به نظرم فرار کنیم از دست اینا بهترین کار باشه
۱۳۹۲/۰۲/۲۲ ۱۶:۵۸
اگه قراره مشایی رد صلاحیت بشه دلیلی نداره که هاشمی رد صلاحیت نشه
ایران
۱۳۹۲/۰۲/۲۲ ۱۲:۰۳
جهان با اینکه هیچ وقت نظرهایی که در مورد احمدی نژاد میدم نمیذاری اما باز هم نظرم رو میدم فقط اینکه در مورد دکتر خیلی بی انصافید خیلی ...
محمود
۱۳۹۲/۰۲/۲۲ ۱۶:۴۶
ای وای میترسیدم ااز این روزا
۱۳۹۲/۰۲/۲۲ ۱۷:۴۳
احمدی نژاد از سال 87 مرخصی بود و کیهان و جهان تازه متوجه شدند !
ساعت خواب !!!!!!!!!!!!!!!!!
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۲/۲۳ ۰۲:۱۵
و سوگندی هم که جناب رئیس جمهور خورده یعنی کشک ... !!!!!!!!!!