پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ - 29 Jul 2021
 
۵
۲

خاتمی: از شکست هاشمی درس گرفتم/معرفی نامزد جایگزین

شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۳۹
کد مطلب: 282316
در جمع بندی های صورت گرفته توسط چند مرکز مطالعاتی، احتمال کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی نزدیک به صفر است.
خاتمی: از شکست هاشمی درس گرفتم/معرفی نامزد جایگزین
به گزارش جهان، یکی از استدلال های محمد خاتمی برای عدم کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری این است که می گوید:" من تجربه شکست هاشمی رفسنجانی را در انتخابات سال 84 را دیده ام. مردم ایران به فردی که دو دوره رئیس جمهور بوده و بار سوم می خواهد به قدرت برگردد به درست یا غلط  قدرت طلب و فرصت طلب می گویند."

در همین حال، تیم مشاوره خاتمی متن نامه ای را تنظیم کرده اند که در آن دلایل نیامدن خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری بیان شده است.

تاکنون چندین بار متن این نامه تغییر کرده است. برخی مخالف معرفی گزینه حداقلی از سوی خاتمی هستند و برخی دیگر معتقدند اعلام قهر و یا شرط گذاشتن برای نظام اوضاع اصلاح طلبان را بدتر از آن چه هست خواهد کرد.

با این حال، در روزهای اخیر اسحاق جهانگیری دیدارها و مذاکرات فشرده ای با هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی داشته است و گفته می شود با حمایت هایی که این دو چهره از جهانگیری داشته اند و همچنین نظر مثبت اکثر اعضای مجمع روحانیون و کارگزاران از جهانگیری، وی به زودی به عنوان کاندیدای نهایی اصلاح طلبان معرفی خواهد شد.

از سوی دیگر اما مشرق نوشت: موسوی خوئینی ها در تحلیلی معتقد است: "تشویق اصلاح طلبان به حضور در در انتخابات بازی هاشمی رفسنجانی برای نابودی جریان اصلاحات است. خوئینی ها به صراحت می گوید هاشمی با نابودی جریان اصلاحات می خواهد یکه تاز میدان سیاست شود."
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


عزیزم هنوز درس نگرفتی وگرنه میفهمیدی مردم تو رو کمتر از هاشمی قبول دارن و دیگه تو دار و دسته ات و نمیخوان
Iran, Islamic Republic of
از منفی هایی که گرفتی معلوم میشه کی کی رو میخواد از قول مردم حرف نزن