يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - 19 Sep 2021
 
۲
۳

موعظه هاي اکبر هاشمي در گوش فائزه اثر نمي‌كند

چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۰۱:۲۱
کد مطلب: 280592
شبكه دولتي انگليس با استقبال از اظهارات اخير فائزه هاشمي، مواضع وي را ناديده گرفتن حساسيت هاي پدرش از جمله درباره سازمان مجاهدين خلق(منافقين) ارزيابي كرد.
موعظه هاي اکبر هاشمي در گوش فائزه اثر نمي‌كند
به گزارش جهان،‌ فائزه هاشمي كه اواخر اسفندماه پس از تحمل 6ماه حكم از زندان آزاد شد، در مصاحبه با روزنامه زنجيره اي بهار، هم بندي هاي خود از گروهك بهائيت و سازمان منافقين را دوستان خود خوانده و با استنكاف از منافق خواندن سازمان مذكور گفته است: با تعدادي از خانم هاي بهايي، تعدادي از سازمان مجاهدين، دو خانم مسيحي، دو نفر از گروه مادران عزادار پارك لاله، تعدادي بچه هاي سبز، لائيك و چپ، هم بند بودم.

به گفته فائزه آقاي هاشمي در جريان ملاقاتي كه با او داشته «گله هاي آن طرف را منتقل كرد كه چرا به مجاهدين، منافقين نمي گويم يا چرا روابط خوبي مثلا با مجاهدين و بهايي ها دارم.»

وي همچنين گفته كه «نگراني براي بازگشت به زندان ندارم و خود را شيرزن مي دانم ولي نه تنها شيرزن خانواده هاشمي».

وبسايت بي بي سي فارسي با استقبال از سخنان فائزه هاشمي و اينكه او از سازمان تروريستي منافقين به عنوان مجاهد خلق ياد مي كند، نوشت دختر اكبر هاشمي رفسنجاني، به عنوان يكي از اصلي ترين چهره هاي جمهوري اسلامي، ضمن آگاهي كامل از تاريخچه درگيري هاي مجاهدين خلق با پدرش و حكومتي كه او از عمده ترين پايه گذاران و نگهبانانش بوده، تابوها و حساسيت هاي موجود را ناديده مي گيرد و از واژگان رسمي تجويز شده براي نامگذاري آنها استفاده نمي كند.

يادآور مي شود برخي اعضاي خانواده همسر فائزه هاشمي در دهه 60 با سازمان منافقين سمپاتي و ارتباط داشتند. هاشمي رفسنجاني يك بار توسط سازمان منافقين ترور شد اما اين ترور نافرجام بود.

سازمان منافقين يكي از حاميان فتنه سبز و آشوب خياباني در سال 88 بود كه فائزه هاشمي نيز در آن نقش آفريني مي كرد.
مرجع : کیهان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


حسن ازتبریز
شایسته است پدروی نسبت به اظهارنظرایشان موضوع گیری کندالبته بدیهی است که تاکنون در رابطه فتنه 88سخنی به میان نیاورده است از خداوندمتعال مسئلت می نمایم مارا عاقبت بخیرکند
یادش بخیر اوایل انقلاب شخصیت هایی بودند که حکم اعدام فرزندشان را به دلیل عضویت در سازمان مجاهدین صادر می کردند و یا حداقل از آنها برائت می جستند. متاسفانه این سنت حسنه هم مانند خیلی از سنت های پسندیده اول انقلاب گویا فراموش شده است!!
این سوال رو از هاشمی بپرسید آیا عقلانیست کسی که نمیتونه خونه اشو اداره کنه ادعای اداره یه کشور داشته باشه؟