سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - 7 Apr 2020
 
۰

جاسوسی هکرهای فرانسوی از آمریکا

سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۱۸
کد مطلب: 271700
گزارش محرمانه تشکیلات اطلاعاتی آمریکا حکایت از آن دارد که فرانسه هکرهایی را که به جاسوسی سایبری از شرکت های راهبردی آمریکایی اقدام کرده اند در خود جای داده است.
به گزارش جهان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر نشریه فرانسوی "لا تریبون " با بیان این که واشنگتن به دلیل افزایش موارد حملات سایبری، تدابیر حفاظتی از این شرکت ها و زیرساخت های اطلاعاتی را بهبود خواهد بخشید، افزود: با توجه به گزارش محرمانه آژانس فناوری اطلاعات آمریکا اکنون دیگر چین تنها عامل حمله به سامانه های اطلاعاتی آمریکا نیست و فرانسه نیز در این اقدامات جایگاه ویژه ای دارد .

این گزارش با اشاره به این که اینگونه اقدامات به منظور جمع آوری اطلاعات شرکت های آمریکایی صورت می گیرد، نوشته است : بر پایه این گزارش بخش های مربوط به انرژی، امور مالی، هوا -فضا و خودرو بگونه ویژه هدف اینگونه اقدامات جاسوسی قرار می گیرد.

کارشناسان هزینه این جاسوسی های سایبری را برای آمریکا میلیاردها دلار برآورد می کنند این در حالی است که این اقدامات رقابت اقتصادی در این کشور را نیز با مشکل مواجه می کند.

لا تریبون با اشاره به این که حامیان مالی چنین اقداماتی شناسایی نشده اند، افزود : مشخص کردن این امر که هکرها به تنهایی دست به این اقدام می زنند یا از طریق شرکت ها فعالیت می کنند، یا این که آیا این اقدام از طریق آژانس های دولتی صورت می گیرد، ممکن نیست .

در این گزارش افزون بر چین و فرانسه به عنوان مبدا اقدام هکرها، نام روسیه نیز در جاسوسی سایبری از آمریکا نیز نام برده شده است و این در حالی است که پیشتر واشنگتن در فرانسه به اقدامات جاسوسی دست زده بود .

نوامبر گذشته روزنامه فرانسوی "اکسپرس " چکیده گزارشی را منتشر کرد که حمله سایبری به پایگاه اطلاع رسانی کاخ ریاست جمهوری "الیزه " در ماه مه از مبدا آمریکا صورت گرفته است که با واکنش تکذیبی واشنگتن مواجه شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *