کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

توضیح وزیردرموردعزل‌ها وانتصاب ‌همشهری‌ها

26 دی 1391 ساعت 21:28

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت که در جلسه امروز سوال 13 نفر از نمایندگان از وزیر ورزش و جوانان مطرح شد که نماینده سوال‌کنندگان از پاسخ‌های عباسی قانع نشد.


به گزارش جهان، سیدعلی طاهری سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با تشریح جلسه عصر امروز کمیسیون متبوعش اظهار داشت: سوال 13 نماینده مجلس از وزیر ورزش و جوانان در دستور کار جلسه امروز قرار داشت که این سوال دارای چندین بند بود و بهروز نعمتی به نمایندگی از این نمایندگان سوال را مطرح کرد.

وی ادامه داد: همچنین یک سوال دیگر از سوی اسماعیل کوثری نماینده تهران خطاب به وزیر ورزش و جوانان مطرح شده بود که در واقع این سوال بخشی از سوالات 13 نماینده از عباسی بود.

این نماینده مجلس ادامه داد: علت جابه‌جایی مدیران فدراسیون‌ها، کند شدن عملیات ساخت پروژه‌های ورزشی، شائبه دخالت برخی افراد از خارج از وزارت ورزش و جوانان در عزل و نصب‌ها، بی‌توجهی به امور جوانان در این وزارتخانه و همچنین به کارگیری و استخدام بستگان و همشهری‌های وزیر ورزش و جوانان در این وزارتخانه از جمله سئوالات نمایندگان مجلس از وزیر بود.

طاهری بر همین  اساس خاطرنشان کرد: عباسی در پاسخ به سوال اول گفت "از زمانی که وزارت ورزش تشکیل شد، سازمان بازرسی تاکید کرده است که افراد بازنشسته نباید به کار گرفته شوند‌ لذا از آنجایی که برخی روسای فدراسیون‌ها شامل این موضوع شدند، براساس توافق بین وزارتخانه‌ها و سازمان بازرسی قرار شد، به تدریج این روسای فدراسیون‌ها عزل شوند".

وی افزود: در خصوص عدم اجرای پروژه‌های ورزشی نیز وزیر پاسخ داد "اکثر اعتبارات تملک‌ دارایی وزارتخانه‌ها صددرصد تخصیص نیافته است و به همین دلیل ساخت این پروژه‌ها دچار توقف یا کندی شده است" همچنین وزیر اعلام کرد که به هیچ وجه از بستگان و همشهری‌های خود در وزارتخانه استفاده نکرده است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: آقای کوثری پس از استماع سخنان وزیر گفت که به توضیح بیشتری نیاز دارد لذا قرار شد طی یک جلسه دیگر اسماعیل کوثری توضیحات وزیر ورزش و جوانان را استماع کند همچنین بهروز نعمتی نیز به نمایندگی از نمایندگان سوال کننده اعلام کرد که از پاسخ‌های وزیر قانع نشده است.

طاهری با اشاره به دستور کار دیگر جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: دیوان محاسبات در نامه‌‌ای به رئیس مجلس اعلام کرده بود که موضوع جزء «پ» بند 2 ماده واحده بودجه سال 90 که در آن اعلام شده بود، یکصد میلیون دلار به بازسازی عتبات عالیات اختصاص یابد، بررسی شود چراکه این بودجه به سازمان هلال احمر پرداخت شده بود بنابراین در جلسه امروز فقیه رئیس سازمان هلال احمر حضور یافت تا به مسائل مطرح شده در این خصوص پاسخ دهد.

وی افزود: دولت 105 میلیارد تومان به هلال  احمر اختصاص داده و گفته بود که آن را برای بازسازی عتبات عالیات استفاده کند که این سازمان یک بار 70 میلیارد تومان به ستاد عتبات عالیات پرداخت کرده بود و 15 میلیارد نیز به بنیاد فقه و معارف که مسئولیت آن برعهده آیت‌الله هاشمی شاهرودی است، داده بود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی خاطرنشان کرد: سوال اول مربوط به این بود که چرا دولت چنین بودجه‌ای را در اختیار سازمان هلال احمر قرار داده که فقیه در پاسخ گفت از آنجا که ستاد بازسازی عتبات عالیات یک دستگاه اجرایی نیست، دولت نمی‌تواند بودجه‌ای را به این دستگاه اختصاص دهد بنابراین از آنجا که در قانون قید نشده به کدام دستگاه این بودجه تخصیص یابد لذا دولت به سازمان هلال احمر داده تا این سازمان بودجه را به  عتبات عالیات بدهد.

طاهری افزود: همچنین رئیس سازمان هلال احمر گفت "از آنجا که بنیاد فقه و معارف قصد داشته حسینیه‌هایی را در نجف و مشهد احداث کند، 15 میلیارد تومان به این بنیاد داده شده است" لذا سوال دیوان محاسبات این بود که شهر مشهد جزء عتبات عالیات محسوب نمی‌شود و این بودجه تنها باید به عتبات اختصاص یابد بنابراین قرار شد دیوان محاسبات طی مکاتباتی مشخص کند که آیا تمام 15 میلیارد صرف احداث حسینیه د رنجف و کربلا شده است یا خیر.

وی برهمین اساس تصریح کرد: همچنین تاریخ نامه بنیاد فقه و معارف برای درخواست بودجه احداث حسینیه و تاریخ اختصاص بودجه دارای شبهه بود که در این خصوص نیز قرار شد بررسی بیشتری صورت گیرد و جلسات دیگری این موضوعات مورد رسیدگی قرار گیرد.


کد مطلب: 266575

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/analysis/266575/توضیح-وزیردرموردعزل-ها-وانتصاب-همشهری-ها

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com