چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ - 26 Jun 2019
 
۰

نرخ جدید مکالمات تلفنی بین‌المللی +جدول

جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۳۱
کد مطلب: 264249
بر اساس آخرین مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات و ابلاغیه شرکت ارتباطات زیرساخت، تعرفه مکالمات بین‌المللی از دقیقه‌ای 70 تا 10 هزار تومان متغیر شده است.
به گزارش جهان به نقل از تسنیم ، مکالمات بین‌الملل یا همان تماس‌های خارجی در یک سال اخیر شاهد تغییر و تحولات بسیاری در تعرفه‌ها بوده به گونه‌ای که از 30 آبان‌ماه سال گذشته تا 28 آبان ماه 91، دستخوش سه بار تغییر شده است.

در اقدام اولیه‌ای که سال گذشته انجام شد، شرکت ارتباطات زیرساخت پس از مذاکرات مداوم با اپراتورهای مخابراتی کشورهایی که بیشترین ترافیک مکالماتی را با ما داشتند، موفق شد هزینه مکالمات بین‌الملل از طریق دو صفر را از 15750 ریال به 384ریال کاهش دهد که اقدامی عجیب از سوی بسیاری ارائه‌دهندگان خدمات تماس بین‌الملل بود و به قول آن‌ها دیگر هیچ سرمایه‌گذاری را نمی‌شد با توجه به هزینه‌های سربار روی بحث مکالمات بین‌الملل داشت.

در عین حال این رویه سال جاری و در مرداد ماه با توجه به درخواست شرکت ارتباطات زیرساخت برای کشورهایی که بیشترین مکالمات به سمت آن‌ها صادر می‌شد از 384ریال به 500ریال رسید و برای کمترین ارتباطات نیز که در سطح یازدهم قرار می‌گرفت، نرخ 30000ریال در نظر گرفته شد.

این تغییر رویه مجدد در بازه زمانی 8 تا 9 ماهه حاکی از عدم کار کارشناسی بود که دوباره شاهد خیزش قیمت‌ها به سمت اوج بودیم.

حال با گذشت تنها سه ماه از مصوبه افزایش تعرفه مکالمات بین‌الملل، بار دیگر شاهد افزایش نرخ مکالمات از کمترین مقداری که 500 ریال بود به 700ریال هستیم.

جلسه شماره 153 کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در تاریخ 1391/8/28 که وقف این موضوع شد، براساس درخواست شرکت ارتباطات زیرساخت مبنی بر تعدیل مکالمات صادره بین‌الملل بوده است و بر این اساس کمترین و بیشترین قیمتی که برای یک دقیقه مکالمه بین‌الملل صادره از کشور در نظر گرفته شد، 700 و 100000 ریال است.


تغییراتی که در نرخ‌ها به وجود آمده موجب شده که جدول تعرفه‌ای نیز از یازده سطح به شانزده برسد.

براساس نرخ تعرفه‌ها، سقف تعرفه هر دقیقه مکالمه بین‌الملل صادره به سمت اپراتورهای ثابت و سیار در نظر گرفته شده است.

به عنوان مثال کشورهای کانادا و آمریکا در سطح اول و کشورهای اسانسیون، تیمور شرقی، Inmarsat 87039،Inmarsat 8705، ،87078 Inmarsat، Inmarsat87059، Inmarsat 87061، ﻧﻴﻮﺋﻪ، ﺟﺰﺍﻳﺮ ﻧﻮﺭﻓﻮﻟﻚ، ﺳﺎﺋﻮﺗﻮﻣﻪ ﻭ ﭘﺮﻳﻨﺴﻴﭗ، ﺗﻮﻛﻼﺋﻮ در سطح شانزدهم ﻫﺮ ﺩﻗﻴﻘﻪ ﻣﻜﺎﻟﻤﻪ ﺑﻴﻦ‌ﺍﻟﻤﻠﻞ ﺻﺎﺩﺭه ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﺷﺒﻜﻪ ﺍﭘﺮﺍﺗﻮﺭﻫﺎﻱ ﺗﻠﻔﻦ ﻫﻤﺮﺍه قرار گرفته‌اند.

کشورهای ﻛﺎﻧﺎﺩﺍ، ﭼﻴﻦ، ﻛﺮﻭﺍﺳﻲ، ﺩﺍﻧﻤﺎﺭﻙ، ﻓﺮﺍﻧﺴﻪ، ﺁﻟﻤﺎﻥ، ﻳﻮﻧﺎﻥ، ﻫﻨﮓ ﻛﻨﮓ، ﻣﺠﺎﺭﺳﺘﺎﻥ، ﻫﻨﺪ، ﺍﻳﺮﻟﻨﺪ، ﺍﻳﺘﺎﻟﻴﺎ، ﻟﻮﻛﺰﺍﻣﺒﻮﺭگ، ﻫﻠﻨﺪ، ﻧﻴﻮﺯﻳﻠﻨﺪ، ﻧﺮﻭژ، ﭘﺮﺗﻐﺎﻝ، ﭘﻮﺭﺗﻮﺭﻳﻜﻮ، ﺭﻭﻣﺎﻧﻲ، ﺭﻭﺳﻴﻪ، ﺳﻨﮕﺎﭘﻮﺭ، ﺍﺳﭙﺎﻧﻴﺎ، ﺳﻮﺋﺪ، ﺳﻮﺋﻴﺲ، ﺗﺎﻳﻮﺍﻥ، ﺗﺮﻛﻴﻪ، ﺍﻧﮕﻠﺴﺘﺎﻥ، ﺁﻣﺮﻳﻜﺎ، ﻭﻧﺰﻭﺋﻼ نیز در سطح اول و کشورهای ﺍﺳﺎﻧﺴﻴﻮﻥ، ﺩﻳﮕﻮ ﮔﺎﺭﺳﻴﺎ، ﺟﺰﺍﻳﺮ ﻧﻮﺭﻓﻮﻟﻚ نیز در سطح شانزدهم، تعرفه ﺑﻴﻦ‌ﺍﻟﻤﻠﻞ ﺻﺎﺩﺭﻩ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﺷﺒﻜﻪ ﺍﭘﺮﺍﺗﻮﺭﻫﺎﻱ ﺗﻠﻔﻦ ﺛﺎﺑﺖ قرار گرفته‌اند.

نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *