سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - 18 Feb 2020
 
۰
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

اگر بی‌توجهی مسئولان به بخش سلامت ادامه پیدا کند، آه و نفرین بیماران دامنشان را می‌گیرد

رئیس جمهور مهرورز از وزیر بهداشت انتقام نمی‌گیرد
يکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۱۶
کد مطلب: 260562
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: گلایه‌های وزیر بهداشت درباره عدم تخصیص ارز و بودجه بحق است و رئیس جمهوری که شعار مهرورزی می‌دهد قطعاً به خاطر این گله‌ها از وزیر بهداشت انتقام نمی‌گیرد و او را برکنار نمی‌کند.
به گزارش فارس، حسینعلی شهریاری در گفت‌و‌گو با فارس، افزود: شایعه برکناری وزیر بهداشت را ما هم شنیده‌ایم اما امیدوارم صحت نداشته باشد زیرا بعید می‌دانم رئیس جهموری که شعار مهرورزی و عدالت می‌دهد، تنها وزیر زن کابینه خود را که از وزرای موفق این دولت است، برکنار کند.

وی ادامه داد: وزیر بهداشت از جمله وزرای موفق دولت دهم است و مشکلاتی که در حوزه سلامت به خصوص در زمینه دارو، تجهیزات پزشکی و بیمارستانها به وجود آمده است، ربطی به مدیریت وزیر بهداشت ندارد و ناشی از بی‌تدبیری بانک مرکزی در اختصاص ارز و تأمین بودجه از سوی معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با توجه به این مشکلات اگر رئیس جمهوری بخواهد کسی را برکنار کند باید رئیس بانک مرکزی و معاون نظارت و برنامه ریزی خود را برکنار کند که عامل و منشأ مشکلات جدی حوزه سلامت هستند.

وی ادامه داد: معاون نظارت و برنامه ریزی ریاست جمهوری حتی بودجه های پیشنهادی خود دولت در لایحه بودجه را نیز به وزارت بهداشت تخصیص نداده است زیرا ما دو نوع بودجه داریم یکی لایحه بودجه‌ای که دولت به مجلس می‌آورد و دیگری بودجه‌ای که بعد از افزایش در مجلس تصویب می‌شود، معاون نظارت راهبردی ریاست جمهوری حتی به لایحه پیشنهادی خودش هم عمل نکرده است.

وی گفت: در مورد بی‌تدبیری در اختصاص ارز مرجع نیز گزارش‌های مبسوطی در مجلس منتشر شده است که به جای اختصاص ارز به دارو و تجهیزات به چوب بستی و غذای سگ ارز اختصاص داده‌اند بنابراین رئیس جمهوری اول باید با رئیس بانک مرکزی برخورد کند.

شهریاری ادامه داد: در چنین شرایطی بیمارستانهای کشور با وضعیت بحرانی و کمبود مالی شدید مواجه شده‌ا‌ند.

وی گفت: وزیر بهداشت نیز که در این شرایط از عدم اختصاص ارز و بودجه گله کرده است، حرف بحقی زده است و اگر رئیس جمهوری در این شرایط وزیر بهداشت را برکنار کند قطعاً این تصمیم او به عنوان یک نقطه منفی در کارنامه وی ثبت خواهد شد که البته امیدواریم این شایعات صحت نداشته باشد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: رئیس جمهوری دولت دهم که همه شعارهای خوب را مثل عدالتخواهی، مهرورزی، دموکراسی و آزادی را یکجا سر می‌دهد و همه خصلتهای خوب را جمع کرده، در یک کاسه ریخته و به خودش نسبت می‌دهد‌، ‌قطعاً به دنبال انتقام از وزیر بهداشت نخواهد بود.

شهریاری گفت: مشکلات حوزه سلامت بسیار جدی است و اگر بی‌توجهی مسئولان اقتصادی به بخش سلامت ادامه پیدا کند، آه و نفرین بیماران دامنشان را می‌گیرد و آه و نفرین بیماران از آن آه و نفرین هایی است که حتماً در این دنیا یا آن دنیا دامن فرد را می‌گیرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *