يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - 29 Mar 2020
 
۰
۱

واکنش نعیمه اشراقی به مواضع خوئینی‌‌ها

چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۲۸
کد مطلب: 258649
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به سخنان اخیر موسوی خوئینی‌ها گفت:خوئینی‌ها خودش هم بیان کرده بود که نظرات شخصی خود را اعلام می‌کند و تصمیم نهایی با خاتمی است.
به گزارش جهان به نقل از تسنیم، نعیمه اشراقی خواهر زن محمدرضا خاتمی مؤسس حزب منحله مشارکت است که خود نیز جزء فعالان سیاسی به شمار می‌رود. وی طی گفت‌وگویی با خبرنگار سیاسی تسنیم، درباره احتمال کاندیداتوری سید‌محمد خاتمی، محمدرضا عارف و یا محمدعلی نجفی می‌گوید: مسلم است که چنانچه سید‌محمد خاتمی کاندیدای انتخابات سال ۹۲ شود، عارف و یا نجفی کاندیدا نخواهند شد.

وی در این زمینه افزود: بدیهی است که خاتمی برای اصلاح‌طلبان یک سرمایه محسوب می‌شود و کارنامه درخشان دولت خاتمی در ۸ سال دوران ریاست جمهوری وی، بر کسی پوشیده نیست؛ بعد از پایان دوران ریاست جمهوری نیز، خاتمی ثابت کرد که الگوی رفتاریش به‌گونه‌ایست که در تنگناها و محدودیت‌ها، تصمیم‌گیری‌های عقلانی را طراحی می‌کند و به اولویت ها می‌پردازد اما با توجه به گفته خودش که "تعهد محضری می‌دهم که نمی‌آیم"، تکلیف چیست؟

خواهر زهرا اشراقی، همسر محمدرضا خاتمی، با بیان اینکه تنها ۷ ماه به انتخابات پیش‌رو باقی‌مانده و گمانه‌زنی می‌شود حامیان بی‌شمار اصلاحات درباره مشارکت فعال در انتخابات آتی فاقد وحدت‌نظر ‌باشند، تصریح کرد: این تشکیک فقط خاص هواداران نیست، بلکه محدودیت فعالیت احزاب و رسانه‌های این جناح و در بند بودن بسیاری از چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب و هم‌چنین تحقق نیافتن پیش شرط‌های مطرح شده توسط لیدرهای آنان به‌طور اخص توسط شخص آقای خاتمی، مشکلات عمده‌ای را به‌وجود آورده که همین موانع ازحضور فعال اصلاح‌طلبان در این عرصه جلوگیری می‌کند.

اشراقی همچنین تأکید کرد: در این بین و به اذعان بسیاری از صاحب‌نظران اصلاح‌طلب حتی اگر شرایط به شکلی معجزه‌آمیز تغییر کند و چراغ سبزی را که در انتظارش هستند، روشن شده ببینند، زمان حضور موثر در رقابت‌ها در حال اتمام است. چون بیشترین زمان باقی‌مانده، می‌تواند تا پایان آذر و نهایتاً دی ماه جاری باشد.

وی در پایان این گفت‌وگو درباره ‌سخنان اخیر سید‌محمد‌موسوی خوئینی‌ها ‌گفت: آقای موسوی‌خوئینی‌ها خودشان نیز بیان کرده بودند که نظرات شخصی خود را اعلام می‌کنند و تصمیم نهایی با آقای خاتمی به عنوان رئیس اصلاحات است.

به گزارش تسنیم، موسوی خوئینی‌ها اخیراً‌ گفته بود که اصلاح‌طلبان از میرحسین موسوی و مهدی کروبی برائت نمی‌جویند.

"برائت از فتنه"، "عذرخواهی از مردم و نظام" و "جبران اشتباهات و خسارات" سه شرطی است که برای بازگشت اصلاح‌طلبان تعیین شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
خاتمی مهره سوخته دشمنان نظام و ایران است ....