جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - 15 Nov 2019
 
۰
۴

روایت‌رهبرانقلاب ازسخنان‌جالب‌مقام غربی درباره قانون اساسی ایران

چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۰۸
کد مطلب: 258588
رهبر انقلاب فرمودند: یکی از متفکرین غربى می‌گوید قانون اساسى جمهورى اسلامى نشان می‌دهد که میتوان یک حکومتى داشت که هم متجدد و امروزى، پیشرفته و کاملاً دینى باشد.
به گزارش جهان به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه‌ای خطبه‌های نماز جمعه مقام معظم رهبری را در تاریخ 15 بهمن 89 بازنشر داد.
 
رهبر انقلاب فرمودند: من یک جمله‌اى را از یک مقام غربى نقل کنم. بنده دأبم نیست از قول این سیاستمدارها و معاریف غربى چیزى بگویم؛ اما این جمله‌ى جالبى است. او میگوید: دو چیز است که اگر در میان مسلمانها دست به دست بگردد و ملتهاى مختلف مسلمان از این دو چیز آگاه شوند، دیگر همه‌ى تابوهاى غرب - یعنى اصول جزمى غرب - در هم خواهد شکست و باطل خواهد شد.

این دو چیز چیست؟ این متفکر غربى میگوید: یکى قانون اساسى جمهورى اسلامى است؛ که این قانون اساسى، یک حکومت مردمى و پیشرفته‌ى امروزى و در عین حال دینى را در چشم مسلمانان جهان ممکن میسازد. این قانون اساسى نشان میدهد که میتوان یک حکومتى داشت که هم متجدد باشد، امروزى باشد، پیشرفته باشد و هم کاملاً دینى باشد. قانون اساسى این را تصویر می کند. میگوید چنین چیزى ممکن است. این یک. دوم، کارنامه‌ى موفقیتهاى علمى و اقتصادى و سیاسى و نظامى جمهورى اسلامى است؛ که اگر این دست مسلمانها برسد، مى‌بینند که آن امرِ ممکن اتفاق افتاده است، واقع شده است.

او می گوید اگر ملتهاى مسلمان از این امکان و وقوع نسبى که هم ممکن است، هم در ایرانِ امروزِ اسلامى به طور نسبى واقع شده است، مطلع شوند، این نظام‌سازى را پیش چشم داشته باشند، دیگر جلوى سلسله‌ى انقلابها را نمیتوان گرفت.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


جانم فداي رهبرعزيزم مقتدر محبوب.
بجنورد
قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به دست یک عده اسلام شناسان که اسلام را خوب شناخته بودند نوشته شده است و انتظاری غیر از این نیست که قانون اساسی عالی ای باشد.
فقط باید قوای سه گانه تلاش کنند که به قانون اساسی به طور کامل عمل بشود.
Malaysia
ابوالفضل علمدار
خامنه اي نگهدار
سلام .
کسی اسم این متفکر غربی رو می دونه ؟ من یه زمان گشتم ، نتونستم پیدا کنم .